Jak často mýt vlasy? Zajímavosti


Jak často mýt vlasy? Zajímavosti

vlasy a vlasovou pokožku mazu přirozeně navlhčit. Bez ní, kůže může stát suchou a začne odlupovat, kromě kůže se stává zranitelnější vůči nepříznivým prvkům životního prostředí. Na druhou stranu, co pak dělat, pokud máte mastnou vlasy? Daily hygienické postupy často zahrnovat použití šampony a kondicionéry. Obvykle umýt hlavu každý den, a to by mohlo být mnoho důvodů, proč přijal západní postupy a standardy hygieny a vzhledu nevzhledné vlasy. Přesto, že je otázka: „Jak často bych měl umýt vlasy?“

Mám mýt každý den mé vlasy?

Daily šamponování šampon - relativně nový zvyk. V roce 1950, ženy obvykle umýt a česané hlavu vlasů jen jednou za týden, a dělal tak především v holičství. Jakmile šampon se stal široce dostupný, začala jít domů a mýt častěji. Ale měl by umýt vlasy každý den, nebo snad, přesto tyto jemné dámy 50. let byly správné při mytí hlavy jednou týdně?

typicky Odpověď závisí na osobní preferenci. Odborníci se dohadují o tom, zda často užitečné umýt vlasy. Někteří doporučuje omezit používání šamponu kvůli nadměrné produkci kožního mazu, což má za následek časté šamponování. Jiní říkají, že pravidelné odstraňování mazu napomáhá udržovat póry a vlasové folikuly volných nečistot, což je nejčastější kožní onemocnění, jako je akné.

I když jejich rady v roce 2007 provedla studii na toto téma. Důvodem pro tuto studii byl hostem australského rozhlasového pořadu, který řekl, že za posledních deset let roztomilý hlavou. Potom se experiment se zúčastnilo celkem 500 posluchačů, kteří nemohli po dobu šesti týdnů, aby umýt vlasy. V důsledku toho 86% uvedlo, že jejich vlasy během tohoto období nebylo ani lepší, ani horší než předtím.

Jaké jsou možnosti

Ale stále zůstává otázka: „Jak často bych měl umýt vlasy?“ Bohužel neexistuje žádný jednoduchý nebo jasná odpověď, ale nejlepší možnou volbou - můžete udělat, je rozhodnout, v závislosti na typu a potřeb vašich vlasů pleť.

Pokud máte jemné vlasy, vyžaduje denní nebo časté mytí. Pro vlnité a husté vlasy je nejlepší umýt vlasy každé tři dny. Někteří lidé zjišťují, že jejich vlasy se stává zvládnutelné a lesklé na druhý den po umytí šamponem, přičemž první den načechrané vlasy a nudný.

Jediná věc dohodnuté odborníky skutečnost, že vedoucí by se měly mýt dvakrát týdně nebo více, pokud je potřeba. Pokud máte husté, dlouhé nebo kudrnaté vlasy a péče o něj je dlouhá doba - praní, sušení, styling - může být dost, aby tuto proceduru jednou za týden. Nicméně, stále existují ti, kteří trvají na denním šamponem.

Musíte vidět, jak vlasy a vlasovou pokožku reagují na časté mytí a odpovídajícím způsobem upravit jeho frekvenci. Je-li hlava zhyrniye rychle, můžete umýt to každý den, ale je lepší zvolit přírodní šampony, které nepoškozují vlasy. Pokud máte suché vlasy, nemyjte vlasy často a mohou být použity namísto šampónu měkkého kondicionér nebo jakýkoli jiný nástroj, který hydratuje vlasy.


12-Rok-stará dívka vytvoří app mluvit se svou babičkou s Alzheimerovou

12-Rok-stará dívka vytvoří app mluvit se svou babičkou s Alzheimerovou

Emma Young je zvláštní dívka. Ve věku 12 let se musí vyrovnat se složitostí života, které miliony lidí stále více prožívají. Téměř před pěti lety byla Emma babička diagnostikována s Alzheimerovou chorobou. V současné době žije v Hongkongu. Někdy Emma na dálku, a někdy i na osobních návštěvách, viděla, jak postupně babička zapomene na důležité věci.

(Zajímavosti)

Příznaky rakoviny děložního čípku, který by měl vědět

Příznaky rakoviny děložního čípku, který by měl vědět

Zajímavých informací rakovina děložního čípku - jeden z těch nádorů, které nejvíce bojí vzhledem k vysoké procento úmrtnosti. Podle americké Cancer Society letos zemře 4120 žen z rakoviny děložního hrdla. Tyto údaje mohou být šokující, ale pravda je, že úmrtnost této choroby za posledních 30 let klesla o 50%.

(Zajímavosti)