Jak často mýt vlasy? Zajímavosti


Jak často mýt vlasy? Zajímavosti

vlasy a vlasovou pokožku mazu přirozeně navlhčit. Bez ní, kůže může stát suchou a začne odlupovat, kromě kůže se stává zranitelnější vůči nepříznivým prvkům životního prostředí. Na druhou stranu, co pak dělat, pokud máte mastnou vlasy? Daily hygienické postupy často zahrnovat použití šampony a kondicionéry. Obvykle umýt hlavu každý den, a to by mohlo být mnoho důvodů, proč přijal západní postupy a standardy hygieny a vzhledu nevzhledné vlasy. Přesto, že je otázka: „Jak často bych měl umýt vlasy?“

Mám mýt každý den mé vlasy?

Daily šamponování šampon - relativně nový zvyk. V roce 1950, ženy obvykle umýt a česané hlavu vlasů jen jednou za týden, a dělal tak především v holičství. Jakmile šampon se stal široce dostupný, začala jít domů a mýt častěji. Ale měl by umýt vlasy každý den, nebo snad, přesto tyto jemné dámy 50. let byly správné při mytí hlavy jednou týdně?

typicky Odpověď závisí na osobní preferenci. Odborníci se dohadují o tom, zda často užitečné umýt vlasy. Někteří doporučuje omezit používání šamponu kvůli nadměrné produkci kožního mazu, což má za následek časté šamponování. Jiní říkají, že pravidelné odstraňování mazu napomáhá udržovat póry a vlasové folikuly volných nečistot, což je nejčastější kožní onemocnění, jako je akné.

I když jejich rady v roce 2007 provedla studii na toto téma. Důvodem pro tuto studii byl hostem australského rozhlasového pořadu, který řekl, že za posledních deset let roztomilý hlavou. Potom se experiment se zúčastnilo celkem 500 posluchačů, kteří nemohli po dobu šesti týdnů, aby umýt vlasy. V důsledku toho 86% uvedlo, že jejich vlasy během tohoto období nebylo ani lepší, ani horší než předtím.

Jaké jsou možnosti

Ale stále zůstává otázka: „Jak často bych měl umýt vlasy?“ Bohužel neexistuje žádný jednoduchý nebo jasná odpověď, ale nejlepší možnou volbou - můžete udělat, je rozhodnout, v závislosti na typu a potřeb vašich vlasů pleť.

Pokud máte jemné vlasy, vyžaduje denní nebo časté mytí. Pro vlnité a husté vlasy je nejlepší umýt vlasy každé tři dny. Někteří lidé zjišťují, že jejich vlasy se stává zvládnutelné a lesklé na druhý den po umytí šamponem, přičemž první den načechrané vlasy a nudný.

Jediná věc dohodnuté odborníky skutečnost, že vedoucí by se měly mýt dvakrát týdně nebo více, pokud je potřeba. Pokud máte husté, dlouhé nebo kudrnaté vlasy a péče o něj je dlouhá doba - praní, sušení, styling - může být dost, aby tuto proceduru jednou za týden. Nicméně, stále existují ti, kteří trvají na denním šamponem.

Musíte vidět, jak vlasy a vlasovou pokožku reagují na časté mytí a odpovídajícím způsobem upravit jeho frekvenci. Je-li hlava zhyrniye rychle, můžete umýt to každý den, ale je lepší zvolit přírodní šampony, které nepoškozují vlasy. Pokud máte suché vlasy, nemyjte vlasy často a mohou být použity namísto šampónu měkkého kondicionér nebo jakýkoli jiný nástroj, který hydratuje vlasy.


5 Chyb, které často dělají kruté rodiče

5 Chyb, které často dělají kruté rodiče

Někteří rodiče mají vysoké očekávání o svých dětech. Chtějí, aby vynaložili maximum a využili svůj plný potenciál. Drsní rodiče však nemusí vidět výsledky, které očekávají. Když se to stane, je čas se podívat na sebe a uvidíte, co se stalo. Koneckonců, nikdo rád, aby věděli, že mohou dělat chyby, ale velmi snadné udělat chybu, a to zejména pokud jde o rodičovství.

(Zajímavosti)

8 Rostlin, které čistí vzduch v domě

8 Rostlin, které čistí vzduch v domě

Indoor rostliny - to je nyní skvělý designový prvek. Nejen, že mají krásný vzhled a přidávají do interiéru více barev, ale mají také schopnost čistit vzduch. I když někteří lidé dávají přednost rostlinám ve dvoře, existuje mnoho a ti, kteří otevřou výhody váz. Je důležité vědět, že některé odrůdy nelze uchovávat v uzavřených prostorech.

(Zajímavosti)