Nejlepší léky na spálenou pokožku


Nejlepší léky na spálenou pokožku

Každodenní kůže je vystavena slunečnímu záření. Při poměrně dlouhé expozici se objevuje opálení. Tento typ popálenin nastává, když ultrafialové paprsky pronikají do pokožky a způsobují smrt tkání v dermis , což zanechává nezajímavé zčervenání kůže, což může být také velmi bolestivé.

Když kůže trpí nadměrným poškozením slunce, je důležité rychle podniknout příslušné kroky, protože může negativně ovlivnit zdraví a vzhled pokožky.

Přestože na trhu existuje mnoho různých produktů, které zabraňují spáleninám při spálení pokožky, je nejlepší, co je možné udělat, aby se obnovily a omlazovaly přírodní léčiva. V tomto článku vám řekneme o některých z nejlepších opravných prostředků na spálení.

Zůstaňte ve stínu

Pokud trpíte spálením slunce, je nejlepší zůstat ve stínu, protože zůstává na slunci jen zhoršuje situaci při hoření. Pokud se potřebujete dostat ven z domu, noste něco, co pokrývá pokožku dobře a pokud je to možné, chránit tvář pomocí opalovacího krému a klobouku.

Studená voda

Když se kůže poškodí sluncem, musíte nejdříve vzít studenou sprchu, aby ochladila a obnovovala postiženou oblast. Příležitost aplikujte studené komprese během několika minut, abyste uklidili spálenou pokožku. Především je velmi důležité pít dostatek vody, aby se zabránilo dehydrataci, protože pod slunečním zářením tělo ztrácí vodu a základní soli.

Komprese se studeným mlékem

Mléko je dokonalým prostředkem pro popáleniny. Kyselina mléčná a mastné kyseliny v mléce uklidňují zbarvené kůže.

Jak mohu použít mléko ze spáleniny?

Položte čistou, měkkou látku do velké nádoby na mléko. Jemně masírujte opalovací plochu a nechte 20 minut, poté opláchněte spoustou studené vody.

Heřmánkový čaj

Heřmánek je rostlina, která se může pochlubit uklidňujícími léčebnými vlastnostmi, což je ideální pro zmírnění bolesti způsobené popáleninami.

Jak mohu použít heřmánek?

Připravte heřmánkový čaj a nechte ho zcela vychladnout. Dejte je do ledničky nebo přidávejte několik kostek ledu, abyste je ochladili rychleji. Poté, co se ochladí, vezměte velký kus vatové bavlny nebo ručník, aby se na postiženou oblast aplikoval.

Aloe Vera

Aloe Vera je jedním z nejčastěji používaných léků na spálenou pokožku. Nejenže odstraňuje bolesti z popálenin, ale také regeneruje tkáně a pomáhá obnovit kůži rychleji.

Jak mohu použít aloe vera?

Připravte gel z rostliny aloe vera a aplikujte přímo na opálený prostor. Doporučuje se také pro vnitřní použití; dělejte aloe s vodou nebo šťávou.

Ovesná vločka

Ovesná vločka je ideální pro hydrataci opálené pokožky, protože uklidňuje a léčí škody způsobené sluncem.

Jak mohu použít ovesné vločky?

Ovesné vločky promíchejte velkým množstvím vody, dokud se pasta nevytvoří. Jemně masírujte pastu na postižené místo a nechte několik minut, poté opláchněte studenou vodou.

Jablečný ocet

Jablečný ocet je jedním z nejlepších léků na spálení. Ulehčuje bolest, zabraňuje vzniku puchýřů a loupání.

Jak mohu použít jablečný ocet?

Nepoužívejte jablečný ocet přímo na kůži, protože kyselina octová může způsobit negativní reakci. Doporučuje se nejdříve zředit octem stejným množstvím vody.

Můžete použít na 15 minut komprese zředěného octa. Po 15 minutách navlhčete látku čerstvým roztokem.

Další možností - vany s jablečným jablečným octem. Stačí přidat do skleničky dvě sklenice octa s vodou.

Nezapomeňte ...

Nejlepší způsob, jak léčit spálení, je vyhnout se jim. Je velmi důležité chránit pokožku před škodlivými slunečními zářeními slunečními paprsky, pít velkou vodu, udržovat pokožku zvlhčená, dodržovat zdravou výživu a provádět každodenní čištění a peeling.


Přírodní léčba štítné žlázy

Přírodní léčba štítné žlázy

Přírodní prostředky I když je to jen malá část těla, štítná žláza je odpovědný za regulaci metabolismu - jedna z nejdůležitějších funkcí. Například, pokud jste hipoaktyvna této žlázy, srdeční frekvence se sníží, vám chybí energie, ale během cvičení a fyzické aktivity, spálíte méně kalorií. Přečtěte si, jak vyléčit problémy s štítné žlázy přirozenou cestou v tomto článku.

(Lidových opravné)

Jak snížit krevní tlak přirozeně

Jak snížit krevní tlak přirozeně

Přírodních produktů Lékaři říkají vysoký krevní tlak „pomalý zabiják“ kvůli obrovskému škody, kterou nese tělo. Nedostatek fyzické aktivity, špatná výživa a špatný životní styl mohou vést k vzniku tohoto zdravotního problému. Pokud trpíte vysokým krevním tlakem , můžete využít takových přírodních léků, aby se vaše pohodlí.

(Lidových opravné)