Nejlepší prostředek proti komárům domácí recepty


Nejlepší prostředek proti komárům domácí recepty

nejhorší část léta a horkých dnech - je komáři. Tyto hmyz se nejen nudit s jejich bzučení na uších, ale také kousnout, po kterém zůstávají jizvy. Nediskriminují podle věku, kousají všechny. I když některé studie uvádějí, že komáři koušou lidi selektivně (někteří tvrdí, že typ krve, jiní - prostřednictvím potu), je lepší se jim vyhnout dostat do vašeho domova.

znamená odradit komáry domácí

Níže vám řekneme o některé z nejúčinnějších recept na plašit ty otravné komáry, které mohou zničit noční klid či večeři venku. Nejlepší je, že jsou vyrobeny z vlastních rukou z přírodních složek, to znamená, že mohou být použity i v případě, že máte děti nebo alergie.

Karafiát

Říkají, že je to nejúčinnější prostředek proti komáru. Najdete zde dětský šampon, 1 litr vody a 30 hřebíček. Proveďte infuzi křenků a vody a přidejte je do šamponu a míchat, až se dostanete homogenní směs. Aplikujte toto řešení na otevřenou pokožku (ruce, obličej, nohy).

Eukalyptus

Pro tento recept budete potřebovat 250 gramů listů eukalyptu a 1 litr vody. Vařte obě složky po dobu 45 minut a nechte celý podklad. Aplikujte horkou infuzi na mokré prostory v domě, stejně jako na dveře a rámeček oken. Tímto způsobem se komáři nedostanou dovnitř.

Camomile

Budete potřebovat 250 gramů heřmánek květiny a vodu (cokoli chcete). Dobře umyjte heřmánek a zabalte jej do kůže. Opakujte každé dvě hodiny.

Almond

To je nejlepší lék pro děti a děti, protože je velmi něžný a zároveň účinný. Komáre zamilují kousání dětí a dětí, protože se nemohou chránit. Složení: 100 ml mandlového oleje, 20 kapek esence muštu a 20 kapek esencí bazalky. Smíchejte všechny přísady a aplikujte na kůži.

Lavender

Budete potřebovat 100 ml levandulového oleje a zvlhčovače. Smíchejte obě složky na kůži. Budete se cítit svěží a chránit se před komáři.

Citronella

Říká se, že citronella je jednou z nejlepších léků pro komáry a další druhy hmyzu. Olivová citronella se dá koupit ve formě spreje, krému nebo krému a tím se chránit ve vaší rodině před infekčním hmyzem.

Eucalyptus (recept II)

eukalyptový olej má velmi příjemnou vůni a zároveň i účinné proti komárům. Aplikujte ho na kůži a opakujte po 6 hodinách. Můžete jej smíchat s tymiánem, mátou, bazalkou nebo citronovým olejem, abyste zvýšili jeho příznivé vlastnosti.

Recept prostředek proti komárům na olej a alkohol

chemických pesticidů může poškodit vaše zdraví a zdraví své rodiny. Přírodní léky jsou proto nejlepší možností. Je dokázáno, že jsou nejúčinnější a navíc hospodárnější. Ano, velmi dobrý recept na ochranu proti komárům, mouchy, blechy a klíšťata:

  • 10 až 25 kapek éterických olejů (skořice, citron, eukalyptus, citronellu, ricinový olej)
  • 2 polévkové lžíce oleje (olivový, slunečnicový nebo kukuřičný) nebo 2 polévkové lžíce alkoholu (96% alkoholu, vodka)

Smíchejte jak oleje podle vašeho výběru, tak alkohol. Třepte přímo do pokožky a oblečení. Buďte opatrní a vyvarujte se kontaktu s očima, nosem nebo ústy. Opakujte každou hodinu, pokud plavete nebo děláte fyzické cviky, nebo jste se potali na slunci. Lahvičku uchovávejte s tímto prostředkem na chladném, tmavém místě. Aby byl přípravek homogennější, můžete přidat gel aloe vera.

Další zařízení proti komárům

  • Dej si lístky máty vně nebo uvnitř domu. Můžete je brousit několika kapkami vody, abyste získali bohatší chuť.
  • mít vždy po ruce čerstvé bazalky (lze snadno pěstovat v malém hrnci) a udržovat ji v ložnici, takže komáři nespadají dovnitř. Hmyzu se tato rostlina na aromatizaci nelíbí. To je důvod, proč se bazalka často používá v zahradách jako "živý plot".
  • Dejte do pánve nějaké drcené česneku a přidejte trochu vody. Nechejte ho několik hodin a poté jej nalijte do rozprašovací lahve. Stříkat tento nástroj kolem domu, zejména na záclony a rohy dveří a oken. Síla česneku odpuzuje komory, mušky, roztoči a blechy.
  • Konzumujte mnoho vitaminu C každý den, zvláště pokud jste venku. Rozpouští se snadno a nezůstává v lidském těle, což způsobuje pot výstup, který nelíbí komárů.
  • U okna najděte sklenici octa. Silná vůně vyděsí komáry a mnohem méně se dostane dovnitř.
  • Konzumujte potraviny bohaté na vitamín B, jako je čočka, mandle a houby.
  • Použijte větvičky nebo větve k poškrábání komárů.
  • Další zajímavé oleje, které odrazují komáry, ricinový olej, rozmarýn, borovice, verbeny, tymián, hřebíček, pelargónie, cedr.


Nádherné recepty na lékařské polévky

Nádherné recepty na lékařské polévky

Polévky - nejen chutné. Oni nás v zimě hřeje, pomůže uspokojit hlad a velký jako aperitiv nebo jako samostatný pokrm, který poskytuje naše tělo hodně živin. V tomto článku se naučíte nejlepší lékařské polévky recepty pro boj proti různým nemocem. Recepty polévky polévky terapeutické krevní onemocnění (anémie) chudokrevnost (anémie) - onemocnění charakterizované snížením počtu červených krvinek a hemoglobinu v krvi.

(Recepty)

Chutné nápoje na bázi citronu na snídani

Chutné nápoje na bázi citronu na snídani

Mnoho okamžitě po probuzení vypil šálek kávy. Ale málo lidí ví, jak užitečné pít v ranní teplé vodě s citronem, a to zejména v zimě. Kromě toho je tato náhražka kávy velmi snadná k vaření: pro polovinu citronu a teplou vodu je nutná pouze šťáva. Pravděpodobně jste již obeznámeni s přínosy citrónové vody ráno na prázdný žaludek.

(Recepty)