11 Způsobů, jak používat balíčky silikagelu


11 Způsobů, jak používat balíčky silikagelu

Možná nechcete pochopit, co to je jako jména, ale nyní silikagel je téměř všude. Například, to může být často nalezené v malých sáčcích pro nákup nebo v boxech bot.

Pokud nevíte, na co je ta taška, pak ji možná nebudete věnovat pozornost a prostě ji odhodíte. Silikagel je zrnitá a porézní forma oxidu křemičitého, který je synteticky odvozen od křemičitanu sodného, ​​vody a skelných směsí.

Tyto malé sáčky se používají k tomu, aby se zbavili nadměrné vlhkosti, která vzniká, když je věc uložena po dlouhou dobu.

Vzhledem k porézní povaze jejich obsahu zaručují tyto produkty, že vaše výrobky budou v dokonalém stavu. Koneckonců, pokud se nepoužívají, mohou se věci poškodit. Výrobci však doporučují odstranit silikagel z produktu, jakmile dorazí, protože tašky jsou velmi křehké a mohou se snadno rozbít.

Stručná historie silikagelu ...

Silicagel se objevil v roce 1640 a stal se ve vědecké komunitě známý. Ačkoli byl dříve používán k různým účelům, gel byl patentován profesorem chemie Walterem Patrichem v roce 1919.

Tento výrobek byl používán v těžkých plynových místnostech během druhého světa, aby absorboval uvolněné plyny a páry.

Je také zajímavé poznamenat, že během války byl silikagel použit k ukládání penicilinu jako celku

a v dobrých podmínkách. Proto může říkat "děkuji", že jste zachránili mnoho životů. Jak jinak mohu použít silikagel? Silikagel je sorbent, který má v domácnosti spoustu různých použití.

Měli byste vědět, že gel sám o sobě není toxický, ale někdy

některé ingredience jsou přidány do balení, aby se zvýšil jeho účinek

, zejména chlorid kobaltu, který může být škodlivý pro zdraví. Granule obsažené v těchto sáčcích jsou obvykle průhledné nebo bílé, a když jsou vlhké, stávají se modré nebo růžové. Paket označuje, zda je toxický nebo ne. Zvažme však některé alternativní způsoby používání tohoto produktu.Vysušit květy

Předpokládejme, že máte perfektní květinu, kterou chcete uschnout, možná jako memorandum, nebo jen kvůli její kráse. Můžete jej trvale ukládat na silikagel. Plně zakryjte květinu a počkejte dva až tři dny, dokud nebude suchá (v žádném případě více než pět dní).

Pro zářivost stříbra

Jak už víte,

pod vlivem vlhkosti stříbře stmívá

. Chcete-li tento problém vyřešit, vložte sáček ze silikagelu do stříbrné krabice. Chcete-li chránit staré fotografiePostupem času mohou být staré papírové fotografie zkažené. Uchovávejte je naplněný silikagelem, abyste zabránili tomu, aby se to stalo.

Aby se zabránilo nepříjemné pachy

mokré oblečení poté, co šel do bazénu, posilovny nebo na pláž často k věci v batohu nebo tašce mokrých šatů a výsledkem je nepříjemný zápach. Abyste tomu zabránili, vložte do sáčku několik sáčků silikagelu.

Chcete-li chránit kovové nástroje

Vlhkost oxiduje kov a způsobuje rzi

, která ničí nástroje. Vložte jeden balíček silikagelu do krabice nástrojů, abyste se tomu vyhnuli.

Pro skladování semenVzhledem k prodloužené expozici vlhkosti se semena začnou hničit. Díky silikagelu je možné zabránit tomu.

Vysušit mobilní telefon

Někdy mohou být elektronické přístroje namočené.

V takových případech jsou lidé zvyklí je dát do rýžového balení, aby uschl.

Nicméně, oni jsou ovlivňováni prachem z rýže. Silikagelové kuličky mají stejnou vlastnost: absorbují veškerou vlhkost z elektronických zařízení. Jiné způsoby použití silikagelu Aby

vlhkost nekondenzovala ve stroji

  • , vložte sáček silikagelu pod sedadlo. Oxid křemičitý se používá v plnidlech pro kočky, takže absorbují vlhkost tak dobře.Pytle silikagelu mohou být použity k uchovávání potravin, pokud si myslíte, že nejsou toxické. Nezapomeňte, že gel je zakázán.
  • Silikátový gel chrání fotoaparát a čočky před poškozením v důsledku vlhkosti.
  • Tyto a mnoho dalších důvodů ospravedlňují skutečnost
  • proč tyto pytle by neměly být vyhozeny a naopak - používat

, protože někdy mohou být užitečné.


Příznaky opotřebení kyčelního kloubu a metody prevence

Příznaky opotřebení kyčelního kloubu a metody prevence

ŽEny často trpí zdravotními problémy, jako je společné opotřebení, osteoartróza a další svalové problémy, které ovlivňují celkové zdraví a kvalitu životě obecně. " Opotřebení kyčlí" je jedním z nejčastějších a nebezpečných kloubních problémů, a proto stojí za to bližší pohled na příznaky tohoto nepříjemného jevu.

(Zajímavosti)

14 úžAsné a málo známé psychické poruchy

14 úžAsné a málo známé psychické poruchy

Dnes je lidská mysl je jedním z největších záhad na světě. Halucinace, disociativní odchylky, podivné zážitky, poruchy mozku - to je neúplný seznam. však nejen vyvolat úzkost a zvědavost a proto, že lidská mysl má schopnost nás překvapit a ukázat něco neuvěřitelného, ​​nekonečné a nádherné. Nicméně, i když většina lidí slyšela o těchto duševních poruch jako je schizofrenie a obsedantně-kompulzivní poruchy, existuje dlouhý seznam dalších psychických stavů, což je velmi zvláštní a neobvyklé.

(Zajímavosti)