11 Způsobů, jak používat banánovou kůru: dost na to, abyste je odhodili!


11 Způsobů, jak používat banánovou kůru: dost na to, abyste je odhodili!

Banány patří k nejoblíbenějším plodům po celém světě a lze je nalézt v prodeji po celý rok. Milují je nejen pro svou dostupnost, ale i pro skvělou chuť a vysokou nutriční hodnotu. Tyto ovoce obsahují obrovské množství vitamínů, minerálů a antioxidantů, což je důvod, proč banány musí nutně být v každodenní stravě každé osoby.

Nicméně, většina lidí neví o hlavní hodnotě banánů - banánové kůry. Obvykle je jednoduše hodíme do odpadků, nevědíme, že přesně

v této části plodu obsahuje mnoho užitečných látek pro lidské tělo. Ve skutečnosti banánové peelingy obsahují mnohem více vlákniny než maso a pro lidi jsou bohaté na esenciální aminokyseliny.

Ve skutečnosti, chuť kůže banán není horší než chuť plodu, to je důvod, proč

doporučujeme, abyste dbali na způsoby používání tohoto produktu a jeho neuvěřitelné výhody. 1. Bolest hlavy

Banana kůra obsahují hodně draslíku, a tento prvek je známo, že

je skvělý pomocník v boji proti bolesti hlavy. Můžete si vzít banány ve formě infuze, nebo jednoduše aplikovat banánovou slupku na čelo a krk. Během několika minut zjistíte úlevu od bolesti.

2. Bradavice

Bílý vnitřní povrch banánové slupky je nádherný přírodní prostředek proti bradavicím, který se často objevuje na různých částech těla.

Samozřejmě, neměli byste očekávat okamžitý účinek, ale pokud denně

vložte banán kůži na bradavice s nálepkou , pak bude problém vyřešit během několika dní.3. Zácpa

Jedním z nejlepších způsobů, jak se zbavit zácpy a jiných zažívacích poruch, je konzumovat více vlákniny.

Vzhledem k tomu,

v banánové kůži obsahuje mnohem více vlákniny než v nejvíce zralý plod , doporučujeme, abyste je použili speciálně pro řešení problémů gastrointestinálního traktu. Můžete připravit infuzi z kůže nebo je porazit v mixéru na konzistenci jízdního pruhu.4. Akné

Přísady obsažené v bílém interiéru pleti banánů,

nádherně řešit kožní problémy, jako je akné, akné a černé skvrny. Doporučujeme, abyste je dvakrát denně rozetřili do pokožky. V důsledku těchto postupů akné vysuší mnohem rychleji, zánětlivý proces na pokožce klesne a póry se vyčistí.

5. Bělení zubů

Navzdory skutečnosti, že banánová kůra není stejná jako profesionální bělení zubů, pravidelné tření je v zubech pomůže

redukovat zubní sklovinu. Každodenní používání kůry banánů pomáhá eliminovat zbytky potravin a zbytků odpadu, které se drží na smaltu zubů, což vede k tomu, že za několik týdnů se zuby stanou bělejšími.

6. Kousnutí hmyzu

Tření banánové slupky místo kousání hmyzu

pomůže snížit začervenání a svědění. Banány jsou jedním z nejúčinnějších přírodních prostředků proti nákaze komáří.

7. Hříchy

Kvůli regeneračním vlastnostem banánová kůra zrychluje hojení modřin a ran.

Infúze banánové kůry zlepšuje

krevní oběh a má uklidňující efekt při místním působení na postiženou oblast těla. 8. Nábytek polštář

Vnější strana

banánové kůry mohou být použity k zajištění lesku pro kožené zboží, dřevěný nábytek , kuchyňské spotřebiče a další předměty pro domácnost, které ztratí jejich lesk a hromadí prach.Stačí, abyste si vylétli banánovou kůru v oblasti, která musí být vyčištěna po dobu tří minut, a poté si vyleštěný předmět utřete čistou látkou nebo ubrouskem.

9. Banánová kůra pro zlepšení nálady

Banana kůra má velké množství důležitých aminokyselin tryptofanu, a to je v tomto produktu, že tato životně důležitá látka lze nalézt ve vysokých koncentracích. Tryptofan stimuluje produkci serotoninu v lidském těle.

Dostatečná úroveň tohoto neurotransmiteru nám umožňuje mít dobrou náladu, neztratit nadšení a cítit se dobře.

Jeden šálek banánového slupkového čaje

vás ochrání před stresem a depresí. 10. Čisté boty

Banana kůra bude svítit staré a vybledlé boty, protože mohou leštit nejen nábytek a nádobí, ale i boty. Chcete-li boty vyčistit, musíte je nejdříve otřít banánovou kůrou a poté otřít čistou látkou.

11. Zdravý kardiovaskulární systém

Fosfor a draslík, které ve velkém množství obsahují banánovou kůru, mají schopnost regulovat cholesterol a vysoký krevní tlak.

Tyto důležité minerály

zlepšují krevní oběh, posilují krevní cévy a zabraňují tomu, aby byl špatný cholesterol oxidován v žilách. Samozřejmě, že v takových poruchách není možné nahradit potřebné léky některými banány, ale pravidelná spotřeba banánů pomůže kontrolovat hladinu cholesterolu a krevní tlak.

Venujte pozornost!

Pro větší účinnost doporučujeme pouze čerstvou banánovou kůru.

Po ochlazení tento výrobek ztrácí významnou část svých užitečných vlastností. Pokud chcete, aby banány zůstaly několik dní čerstvé, je třeba je umístit na chladné místo mimo přímý sluneční světlo a zdroje tepla.

Před použitím banánu je třeba důkladně umýt,

aby se zabránilo dostat do těla špíny z prostředí a míst prodeje ovoce.


7 Známky špatného krevního oběhu, které jsou často přehlíženy

7 Známky špatného krevního oběhu, které jsou často přehlíženy

Mnoho lidí má špatný krevní oběh. Když lidé dosáhnou věku 60 let, problém se tak zhoršuje, že téměř 80% lidí v této věkové skupině musí žít s touto nepříjemnou poruchou. Myslím okamžitě, že vaše tělo je velmi složité, ale dokonalá síť silnic a dálnic, které se skládají z žil a tepen. V nich je neustálý pohyb.

(Zajímavosti)

Co je zánět pánve?

Co je zánět pánve?

Zábavná fakta Po celá staletí, tato porucha byla známá jako zánětlivé onemocnění. Tato infekce je zpravidla způsobena bakteriemi nebo sexuálně přenosnými nemocemi (STD). Hlavním příznakem je konstantní bolest v dolní části břicha. V tomto článku se dozvíte odpovědi na otázky týkající se zánětu pánevního těla a také získáte důležité informace o jeho včasném zjištění.

(Zajímavosti)