Nejlepší tipy pro zlepšení paměti


Nejlepší tipy pro zlepšení paměti

Lidé jsou zvyklí se považovat za pokročilejší a inteligentnější než zvířata. Nicméně, někteří ptáci mají schopnost pamatovat si místo, kde schovali zrna před několika měsíci, pak , protože si někdy nemůžeme vzpomenout, co udělali ráno.

Neurony, které jsou v mozku, tvoří komplexní síť. Je to díky tomu, že člověk má schopnost pamatovat věci, lidi a místa a asimilovat a zpracovávat velké množství nových informací.

Dnes se s vámi podělíme o zajímavé tipy pro zlepšení paměti.

 • Stres je jedním z hlavních nepřátel paměti. Proto během stresující situace doporučujeme chvíli uklidnit, zavřít oči, zhluboka se nadechnout a pokusit se vzpomenout na to, co jste v tomto okamžiku vykonali, což v této chvíli nemůžete podrobně popsat.
 • Hluboké dýchání při studiu - Další skvělá taktika pro rychlé zvládnutí nových informací.
 • Pokud máte hodně naučit se a zapamatovat si, zkuste použít představivost a schematizaci informací. Takže nové poznání bude snazší usadit se ve vaší paměti.
 • Paměť nemůže existovat odděleně od pocitů a oni zase jsou její spouští.
 • Proč existují tzv. Selhání v paměti? Často jejich příčinou je nedostatek koncentrace na detaily.
 • Zapamatujte si detaily pomohou zaznamenat klíčové zprávy na papíře. Takže nejenže lépe porozumíte čtení, ale později si znovu přečtete své poznámky a obnovíte paměť.

 • Pokud nějaký nápad nebo informace jsou pro vás nepochopitelné, bude těžší si to pamatovat. Nicméně, pokud se pokusíte lépe analyzovat, pakbude schopen vytvořit vztah mezi nejasnými prvky, a pak budou spojeny s logickým řetězcem.
 • Pro lepší asimilaci informací je nutné ji klasifikovat. Můžete například rozdělit své úkoly a výpisy pracovních míst, stejně jako hodiny ve volném čase. Tyto případy mohou být rozděleny podle bloků, seznamů nebo dokonce provedeny v abecedním pořadí.
 • Někdy lépe pamatovat detaily pomáhá hlasové informace nahlas. Když řeknete slovo, pokusíte se zapamatovat si, jak to zní, a tak zůstává v paměti.
 • Když se snažíte mít na paměti nové informace, Try spojitost s něčím již znáte. Máte-li stavět logické spojení mezi novými díly a existujících informací v mozku, budete mít mnohem jednodušší kód první a ve správný čas vytáhnout z paměti požadovaný detail, protože to pomůže v souvislosti se konala.
 • Chcete-li mít na paměti, něčí jméno, musítenavázat logické spojení mezi názvem a některé speciální funkce osoby nebo věci, které vám připomene. Na první pohled se tato rada se může zdát trochu divné, ale je to opravdu účinné.
 • Jak lépe konsolidovat studované? Samozřejmě,Jedním z nejlepších způsobů, jak zajistit nové dlouho zkoumal informací do paměti - to vysvětlit někomu jinému.

Chcete se dozvědět více tipů pro zlepšení paměti? Zde je několik zajímavých triků:

Životní hacky ke zlepšení paměti

1. délka slov a čísel

Obvykle je pro vás jednodušší zapamatovat dlouhých čísel. Každá postava by měla být nahrazen výrazem, který obsahuje stejný počet písmen označujících číslo, které potřebujete. Tímto způsobem můžete formulovat celé věty.

číslo je delší, tím lepší je proces zapamatování stimulovat svou paměť. 2. Fable

Memory trik tento život hack je, že si uvědomit, nápad nebo informace budete muset vymyslet příběh, který obsahuje všechny nové dílypro vás.

Je mnohem snazší připomenout historii než jednotlivé slova. 3.

Tento nelogický řetězec životního hack má některé podobnosti s předchozím. naše mozky mají tendenci mít na paměti, nesmyslné blábolení nebo fiktivní příběhy mnohem lépe než logické myšlení.

Zpoždění paměti novou myšlenku či informaci, vymyslet příběh se slovy, která nemají žádný význam. 4.

první písmeno první písmeno každého slova, které potřebujete mít na paměti, může být použit k vytvoření jednoduchého malou frázi.

Pokud se rozhodnete neobvyklé nebo ironické slova, pamatovat si je snadněji. také můžete vymyslet nové slovo vytvořené z prvních písmen slov, které budete potřebovat dlouhé zpoždění paměti. 5. Zákon

Tato scéna je způsob, jak si pamatovat navázat spojení mezi místě a vítetrasu.

Když se snažíte oddálit paměť, do které se šířit věci, které jsou u vás doma, měli byste mentálně seřadit položky v souladu se všemi funkcemi, které jim náleží v domě.

Zkuste tyto tipy do praxe, a budete se divit, jak moc lepší paměť!


10 Příznaky selhání ledvin

10 Příznaky selhání ledvin

Zajímavá fakta Někdy lidé mají varovné příznaky, které nemusí být ani velký význam: náhlé touhu ulehčit sám, bolesti zad nebo konstantní únava ... Při selhání ledvin mít několik různých příznaků, které potřebují věnujte pozornost tomu, abyste co nejrychleji přijali určitá opatření a pomohli ledvkům obnovit jejich činnost co nejvíce.

(Zajímavosti)

6 Alternativních způsobů, jak používat jablečný ocet

6 Alternativních způsobů, jak používat jablečný ocet

Pomocí jablečného octa je většinou úzce spojeno s vařením. To opravdu má vynikající chuť, není jen dobré pro zdraví, ale také dává vaše pokrmy některé jedinečnosti . Je však třeba poznamenat, že jablečný ocet má několik alternativních použití, které se netýkají potravin. důležité si uvědomit, že jablečný ocet pochlubit přírodní léčivé vlastnosti, které mohou být použity k usnadnění onemocnění je nejpřirozenější cestou.

(Zajímavosti)