Největší mýty o bipolární poruchy


Největší mýty o bipolární poruchy

Zajímavá fakta Bipolární porucha je charakterizována náhlými změnami nálad ostrými bez zjevného důvodu. To je však neúplná definice. Existují rozšířené mýty o poruchách, které je třeba diskutovat a pak je zlikvidovat.

Někdy používáme slovo "bipolární" nesprávně a bezmyšlenkovitě.

Snad tato slova znáte: „Myslím, že tvůj přítel bipolární porucha“, „Proč jste Máte bipolární porucha?“.

Nejsou jen škodlivé pro lidi, kteří skutečně trpí touto nemocí, ale jsou také zcela invenční.

Dnes chceme zlomit některé z těchto mýtů.

Největší mýty o bipolární poruchou

To má vliv pouze na nálady

Když říkáme, že výše uvedená věta má na mysli emoce, protože jsme přesvědčeni, že tato porucha je pouze změní.

Ale to je velká chyba a jeden z hlavních mýtů o bipolární poruše.

  • Lidé s touto poruchou mají také problémy s racionálním úsudkem, koncentrací a pamětí.
  • Kromě toho mohou být také problémy s pohlavním pohonem a změnami energetických hladin. To může způsobit depresi a nízkou sebeúctu.

Nemohou žít normální život

Není to vůbec správné. Lidé s bipolární poruchou mohou žít naprosto normální život.

Znáte zpěváka Damie Lovato? Tato celebrita diagnostikovala tuto nemoc, stejně jako mnoho jiných osobností a umělců.

Problémem s touto poruchou je, že v určitém okamžiku to není nepochopitelný výbuch a ne náhlý útok na druhé.

Pro osoby s bipolární poruchou je nejtěžší najít centrum a rovnováhu. Život je rozdělen na černou nebo bílou a je zřídka šedý.

Byli bychom lhali, kdyby nám bylo řečeno, že osoba s touto chorobou nepotřebuje pomoc. Je to velmi obtížné, ale není možné najít rovnováhu sama o sobě. Vždy je lepší vyhledat pomoc specialisty.

Uvědomování si problému, cvičení jógy a jiných atletických cvičení však může vaše mysl více přizpůsobit a ovládat.

Bipolární porucha - je to jen normální nálady

Mnoho lidí si myslí, že bipolární porucha - je stejný jako nálada se změní, když někdo milovaný zemře, když smutný, protože neúspěšné zkoušky nebo v jiných životních situacích.

Ale není. Změny nálady u lidí s bipolární poruchou narušují jejich životy a jejich schopnosti. Jsou delší. Mohou se také vyskytnout bez jakéhokoli zřejmého důvodu.

Například chybět na deštivé dny, ale lidé s touto poruchou mohou dostat depresi, když vidí, že prší, nebo dokonce i když slunečno.

Navíc lidé s bipolární poruchou mohou přijít o práci, protože prostě nemůže dostat z postele a dostat do práce včas, bez ohledu na to, jak moc se snaží. To je proto, že se probudila velmi smutný, nebo ve špatné náladě, která je velkou měrou zasahuje ve fyzickém smyslu.

Sebevražda není velký problém

opatrní s tímto mýtem. Je pravda, že lidé s bipolární poruchou se často obracejí k sebevraždě, a ovládat své emoce prostřednictvím různých škodlivých praktik.

Nicméně, většina z nich má pocit, že je třeba jít dále, aby se pokusili ukončit citové vlny, které se cítí a uchýlit se k fyzické bolesti.

sebepoškozování - často jen způsob, jak uniknout a získat požadované řízení, ale někdy se to vymkne kontrole.

Tak, to je jedna z největších mýtů o bipolární poruchou. S tímto aspektem je třeba být obzvlášť opatrní.

Lidé s bipolární poruchou jsou slabé

Mnoho lidí s bipolární poruchou nemůže požádat o pomoc kvůli mýtu, že jsou slabí, ne-li ovládat své emoce.

Ale přítomnost deprese, úzkosti nebo jakékoliv jiné onemocnění z vás dělá slabší než ostatní.

Ve skutečnosti platí opak. Lidé, kteří trpí duševní chorobou mají často vyvinout další úsilí ke splnění každý den svého života a dosáhnout úspěchu. To z nich dělá neuvěřitelně silné lidi, kteří jen potřebují trochu zvláštní pomoc při hledání rovnováhy.

Bipolární porucha - je stav, který lze léčit tak, aby lidé mohli dosáhnout potřebné rovnováhy.

nutné zcela vymýtit tyto mýty o bipolární poruchou. Tyto plameny nás držel od skutečného pochopení tohoto onemocnění a pochopení, jak můžeme pomoci našim blízkým, kteří trpí.

Předpokládejme, že někdo má duševní poruchu nebo může dostat pryč s blázen, protože lidé nechápou to - je nevhodný postoj k problému, který vyprchá ten, kdo trpí to. Místo toho bychom měli být připraveni porozumět a pomoci.


5 Produktů bílé barvy, škodlivé pro zdraví

5 Produktů bílé barvy, škodlivé pro zdraví

Věděli jste, že tam jsou 4 chemicky-bělené výrobky , které jsou škodlivé pro vaše zdraví? Seznam obsahuje stolní sůl, bílý cukr, rafinovanou mouku a margarín. Kravské mléko, i když není uměle bělený produkt, má také určité vlastnosti, které odborníci na výživu nedoporučují systematicky jíst. V tomto článku vám vysvětlíme, proč uměle bělené výrobky jsou tak škodlivé pro vaše zdraví a také nabízejí některé zdravé alternativy ke zlepšení kvality života.

(Zajímavosti)

WHO oznámila celosvětové obavy kvůli Zika virus

WHO oznámila celosvětové obavy kvůli Zika virus

Zajímavá fakta Světová zdravotnická organizace řekl, že virus Zika ohrožení zdraví po celém světě. Vzhledem k tomu, infekce se šíří přes komára Aedes aegypti, to je příčinou rostoucího počtu dětí s neurologickými poruchami. Výbor nezávislých odborníků na Organizaci spojených národů podnikl kroky k urychlení přijímání mezinárodních rozhodnutí ak podpoře příslušného výzkumu.

(Zajímavosti)