Nadměrné vlasů: příčiny a metody kontroly


Nadměrné vlasů: příčiny a metody kontroly

zdravotnictví v oblasti vědy, což je jev známý jako hirsutismus, a má celou řadu příčin. Výsledkem této poruchy je velké množství srsti na různých místech těla. Postihuje některé ženy, a v tomto článku vám řekne víc o nadměrném vlasy, proč je tam a jak to opravit. Nenechte si ujít!

Tlusté vlasy a nadměrné vlasy

Některé ženy mají více než normální vlasy na nohou, zádech, tváři a končetinách. To není zdravotní problém, ale ovlivňuje vzhled a pocit krásy. Tento stav vyžaduje větší péči a pozornost.

Nedávno jsme vám dali definici husté vlasy, , ale věděli jste, že tam je také „? Přebytek vlasy“ V tomto případě vlasy rostou v různých částech těla: krk, bradu, hrudníku, ramen, zad, nohou, pod pupkem a další.

Tato porucha je spojena s poruchou mužského pohlaví, jako je plešatost (nedostatek vlasů na hlavě). Říká se jí hirsutismus a postihuje ženy. To může být malý problém. Ve velmi vzácných případech se toto onemocnění stává vážným a brání normálnímu životu.

Tělové chlupy

I když ženy holit, aby voskování nebo použít jinou metodu k odstranění nežádoucího ochlupení, zejména na nohou, tříslech a podpaží vlasy je stále k dispozici ve většině částí těla (kromě dlaní, chodidlech a slizniční membrány).

vlasy má mazových žláz a má velmi krátké a tenké (méně než 2 mm) kapiláry vláken. Když se velikost zvýší a stane se silnější pod vlivem hormonálního androgenu, vlasy se vysuší. Vylučování tohoto hormonu je u mužů poměrně vysoké a z tohoto důvodu mají na těle více vlasů než ženy. Nicméně, některé ženy mohou být zvýšena sekreci androgenů, a proto budou mít delší a silnější a tmavší vlasy na více místech po celém těle.

Dalším faktorem, který určuje, zda má žena hirsutismus, je dědičnost. Vlasy reagují na různé hormony, jako je testosteron (jiný typ "mužského" hormonu). Nejvíce reagující na tyto hormony je pubická oblast. Tak, vlasy zde rostou více u mužů i žen. Totéž se děje s podpaží, kde jsou vlasy silné a husté.

Muži mají tendenci mít tlustší a delší vlasy na "typických" oblastech, hrudníku, zádech a břichu než ženy. Většina žen také má v těchto oblastech vlasy, ale je krátká, měkká a tenká, sotva viditelná nebo znatelná. Avšak se zvýšenou sekrecí androgenů se vlasy stávají silnějšími a delšími a v mnoha případech se stávají podobnými mužům.

Proč se u některých žen zvyšuje hladina androgenů? To může být spojena s různými patologiemi, jako je například, kongenitální adrenální hyperplazie kůry (genetická porucha, která postihuje nadledviny a produkuje více hormonů, jako je kortisol nebo „pohlavní hormony“) nebo polycystických vaječníků.

Hypersenzitivita může být také způsobena stresem nebo mentálním stresem, nadváhou a neplodností.

metody odstraňování nežádoucích chloupků

Vzhledem k velkému množství různých metod pro odstraňování ochlupení a sníženou sekreci některých hormonů, hirsutismus již není považován za zdravotní problém. Navíc je pro většinu odborníků v současné době "estetickým" problémem. Avšak zvyšující se srsti mohou způsobovat problémy s ženskou sebeúctou a způsobit, že se lidé cítí depresi, nejistý v sobě.

-li vaše vlasy začíná růst nekontrolovaně, možná se to stane, například v důsledku stresu, což může způsobit zvýšenou sekreci hormonů. Existují další hormony, které mohou tuto situaci vyřešit (jmenováním lékaře). Pokud pacient nechce vzít nějaké léky z hirsutismu, pak je třeba se uchýlit k tradičním metodám odstraňování chloupků.

Vosková depilace

To je jedna z nejpopulárnějších metod v mnoha zemích. Může se provádět doma (volitelně) nebo v salonu krásy. Odstranění vlasů s voskem má své výhody , které nemohou nabídnout jiné metody. Například vlasy rostou mnohem pomaleji (od 4 do 5 týdnů, v závislosti na konkrétním případě).

V průběhu času, pokud budete i nadále používat vosk, vlasy kořeny oslabí, a to bude méně hustá a tenčí. Nevýhodou je, že tato metoda je bolestivé, zvláště když spousta chlupů nebo je v některých oblastech, jako jsou hráze. Někdy depilace používá několik pásem najednou pro usnadnění postupu.

holení

Tato metoda má mnoho jmen, například ruční holení nebo holicí strojek s holicí strojkou. Jsou podobné těm, které používají muži (a v některých obchodech je jediný rozdíl, že jsou růžové). To je věřil, že používání této metody vlasů roste tlustší a tmavší, ale to nebylo prokázáno.

Dobrou zprávou je, že tato metoda není bolestivé, ale špatné, a to zejména pro ty, kteří trpí hirsutismu, že by měla být uplatňována často, alespoň jednou týdně. Nedoporučujeme používat tuto metodu na citlivé oblasti těla, například na obličeji. Nejlepší je udělat ve sprše, protože horká voda otevírá póry. Škubání

Tento typ epilace se nedoporučuje u žen s hirsutismus, protože je vhodný pouze pro jedno použití k odstranění pár chloupků.

Laserová epilace

Tato možnost, která je nabízena ve specializovaných klinikách, může být řešením pro ženy s nadměrným množstvím vlasů. Nevýhodou je, že je velmi drahý a nedává 100% úspěch.

Smetanový krém

Jedná se o jednoduchou a bezbolestnou alternativu pro odstraňování vlasů na těle. U některých žen však může způsobit podráždění pokožky. Před použitím doporučujeme zkontrolovat ji použitím malého množství nohy. Pokud je oblast červená, svědí nebo "hoří", okamžitě omyjte krém a nepoužívejte ji znovu.


Narrow vlasy s pomocí přírodních ingrediencí, které jsou přítomny v každé kuchyni

Narrow vlasy s pomocí přírodních ingrediencí, které jsou přítomny v každé kuchyni

Hladké, brilantní vlasy jsou vždy v módě. Kudrlinky a kudrlinky dávají vlasům jedinečnost, ale pravdou je, že rovné vlasy jsou vhodné pro jakoukoliv tvář a vlasy. Ti, kteří z povahy nemají rovné vlasy, často používají chemické látky nebo "železné" vlasy, aby se zbavili zlobivých kuchařů. Mnoho kadeřníci vyvinula vlastní technologii, aby se vlasy dokonale hladké , ale ve většině případů je tento efekt krátké vlasy a škoda, která ovlivňuje jeho formu a zdraví.

(Krása)

Domácí léky na roztřepené konečky

Domácí léky na roztřepené konečky

Naše vlasy, je velmi křehká a může být snadno poškozeny, a to zejména, když jsme často malovat, použijte fén nebo žehličku příliš mnoho, vystavena pobytu na slunci, když na dovolené na pláži nebo u bazénu. Všechny faktory, které ovlivňují naše vlasy každý den, mohou způsobit jeho poškození. Proto je nutné maximalizovat úsilí, aby nedošlo k poškození poškozených špiček.

(Krása)