Možné příznaky rakoviny štítné žlázy u žen


Možné příznaky rakoviny štítné žlázy u žen

Zajímavá fakta významné procento populace trpí problémy s štítné žlázy, a většina z nich - ženy. Tato důležitá žláza může vést k metabolismu nerovnováze a způsobují různá onemocnění, včetně rakoviny.

Schopnost rozpoznat všechny příznaky mohou pomoci identifikovat ohrožující situace.

Co byste měli vědět o

štítné žlázy reguluje různé tělesné funkce. Například, odpovědných za produkci hormonů, jako je tyroxin a trijodthyronin, který zahrnoval téměř všechny procesy, ke kterým dochází v těle. změny ve štítné žláze je přímo souvisí se změnami v těle.

Je-li příliš aktivní štítná žláza - to se nazývá hypertyreóza. Zde jsou některé z nejčastějších příznaků tohoto problému: Pocit úzkosti

 • přehřátí Nadměrné hubnutí chuť

Pokud je méně účinný, než je nutné štítná žláza, rozvojhypotyreózy. Zde jsou některé z příznaků: Deprese

 • Tired of nadváhy bolestí svalů
 • Vypadávání vlasů Ospalost Problémy s pamětí
 • Zácpa Chladná nesnášenlivost

Hypothyroidism Ztráta sluchu postihuje většinou ženy nad 40. K léčbě je třeba dodržovat dietu s vysokým obsahem jódu je obzvláště důležité jíst ryby.

Jaká je rakovina štítné žlázy a její příčiny

rakovina štítné žlázy není příliš časté. To nastane, když nádor se vyvíjí v krku. Ve většině případů, správná léčba pozitivní výsledky a diagnózu benigní. Je však důležité, aby to bylo přesné.

Ženy jsou nejvíce ohroženy vzniku onemocnění v menopauze nebo po .

Zde jsou příznaky, které mohou naznačovat rakovinu štítné žlázy:

 • chůzi na krku (jako ohryzek)
 • Časté bolest v uších
 • zduření lymfatických uzlin na krku
 • konstantní bolest v krku Polykání problémů (odynofahiya) problémy s dýcháním
 • Astma chrapot
 • nezřetelná řeč kašel není spojena s žádnými jinými nemocemi

jaké jsou hlavní příčinou rakoviny štítné žlázy

 • účinku záření v dětství (pravděpodobnosti nádorových zvyšuje v závislosti na množství záření přijaté)
 • Vysoké hladiny hormon stimulující štítnou žlázu, a to zejména u pacientů s struma
 • dědičnosti (je-li někdo z vaší rodiny měla rakovinu štítné žlázy) Hashimoto Struma
 • Pokud jste žena a máte 40 nebo 70 lidí

Existuje pět typů rakoviny štítné žlázy: papilární rakoviny

Jedná se o nejběžnější typ (70% všech případů) a nejčastěji vyskytuje u žen, které dostávaly dávku záření na krku. Nádor je vyslovován a může mít kalcifikaci.

Pokud se taková rakovina objeví u pacientů v pozdních stadiích, může poskytnout metastázy do cervikálních lymfatických uzlin. Růst těchto uzlů je pomalý a bezbolestný.

Folikulární karcinom

Jedná se o druhý nejběžnější typ rakoviny štítné žlázy, který se vyskytuje u lidí s ústy, zejména po 50 letech. Nádor může růst až na velikost samotné žlázy, ale je často obtížné zjistit.

Tato rakovina se může šířit přes oběhový systém a způsobit metastázy v plicích a kostech. To také šíří přes lymfatický systém. Uzlíky jsou pevné na dotek a nezpůsobují bolestivé pocity.

Nediferencovaný karcinom

Pouze 10% lidí s rakovinou štítné žlázy má nediferencovaný karcinom. Tento extrémně maligní typ se objevuje u pacientů po 65 letech, obvykle jestliže již mají problémy s hnilobou nebo papilárními a folikulárními karcinomy.

Tento nádor je podobný tomu, který zachycuje celou žlázu. To může poskytnout metastázy přes lymfatický systém. Takový nádor je bolestivý, vyvíjí se velmi rychle a pevně na dotek.

Medulární rakovina

Tento typ karcinomu štítné žlázy se liší od ostatních. Při běžném histologickém vyšetření je snadné ji detekovat. Může se vyvinout v jakémkoli věku a nejčastěji postihuje ženy, zvláště po 50 letech.

Medulární může rychle podat metastázy prostřednictvím lymfatického a oběhového systému. V některých případech je vývoj tohoto druhu rakoviny způsoben dědičnými faktory.

štítné lymfom Tato rakovina začíná v buňkách známých jako lymfocyty, které jsou součástí imunitního systému. Rostou velmi pomalu a nejčastěji se vyskytuje u starších žen, které mají jiné choroby spojené se štítnou žlázou, včetně Hashimoto husy.

testy, které pomohou odhalit rakovinu štítné

Pokud máte jakékoliv příznaky k výše uvedeným skutečnostem by bylo hezké jít na návštěvu endokrinologa, který může diagnostikovat a otestovat svou rakovinu štítné žlázy. Přečtěte si o nejčastějších metodách ověření.

ultrazvukové vyšetření v průběhu diagnostického ultrazvuku lékař plně prozkoumat oblast krku (který sídlí štítnou žlázu) pro kontrolu kusů nebo ґul. Pokud zjistí něco podobného, ​​bude schopen určit, zda je pevné nebo naplněné tekutinou.Cysty nacházející se ve štítné žláze nejsou nutně rakovinné - jsou častěji benigní. Biopsie

Při biopsii se malý vzorek tkáně z cysty nebo uzlík, který se zkoumá v laboratoři patologické anatomie. Lékař použije ultrazvuku k ovládání jehly. Bude vám poskytnuta lokální bolest.

Tato zkouška se provádí pouze tehdy, když uzel již byl detekován.

Počítačová tomografie (CT)

Tento test, také známý jako X-ray výpočetní tomografie nebo CT, zkoumá nejen oblast krku, ale hrudník odhalit příznaky rakoviny v jiných částech těla, zejména plic.

Provede se, zda se rakovina rozšířila do jiných měkkých tkání.

Vztah mezi rakovinou a žen

reprodukční studie zjistila, že ženy, které porodily v posledních pěti letech, s největší pravděpodobností vyvine rakovina štítné žlázy. Důvodem je, že během těhotenství produkuje tato žláza více hormonů, které mohou v budoucnu mít dlouhodobé účinky.

Riziko je ještě větší, jestliže žena je těhotná několikrát během krátkého časového období.


5 Společné mýty o lidském těle

5 Společné mýty o lidském těle

Zajímavosti našeho vztahu k tělu byl velmi kontroverzní po celá staletí. Vždy usilujeme o krásu, ale přesto je toto téma společenská tabu. Navíc medicína stále není věda, pro obyčejné lidi. Toto usnadnilo šíření mýtů o lidském těle. Tyto mýty jsou hluboce ponořeni v naší kultuře. Teď zaměníme lež s pravdou a mají hodně co učit o tom, jak vlastně spustit naše tělo.

(Zajímavosti)

14 Nečekaných způsobů, jak používat máslo v domácnosti

14 Nečekaných způsobů, jak používat máslo v domácnosti

Obvykle doma udržujeme máslo pouze v kuchyni pro vaření. Ale pravděpodobně nevíte, že tento výrobek vám pomůže s běžnými domácími úkoly mimo kuchyň. Dnes vám ukáže 14 nečekaných způsobů použití oleje v každodenním životě mimo kuchyni a některé řešení problémů s použitím olejů, které jste neměli podezření!

(Zajímavosti)