Možné příznaky rakoviny štítné žlázy u žen


Možné příznaky rakoviny štítné žlázy u žen

Zajímavá fakta významné procento populace trpí problémy s štítné žlázy, a většina z nich - ženy. Tato důležitá žláza může vést k metabolismu nerovnováze a způsobují různá onemocnění, včetně rakoviny.

Schopnost rozpoznat všechny příznaky mohou pomoci identifikovat ohrožující situace.

Co byste měli vědět o

štítné žlázy reguluje různé tělesné funkce. Například, odpovědných za produkci hormonů, jako je tyroxin a trijodthyronin, který zahrnoval téměř všechny procesy, ke kterým dochází v těle. změny ve štítné žláze je přímo souvisí se změnami v těle.

Je-li příliš aktivní štítná žláza - to se nazývá hypertyreóza. Zde jsou některé z nejčastějších příznaků tohoto problému: Pocit úzkosti

 • přehřátí Nadměrné hubnutí chuť

Pokud je méně účinný, než je nutné štítná žláza, rozvojhypotyreózy. Zde jsou některé z příznaků: Deprese

 • Tired of nadváhy bolestí svalů
 • Vypadávání vlasů Ospalost Problémy s pamětí
 • Zácpa Chladná nesnášenlivost

Hypothyroidism Ztráta sluchu postihuje většinou ženy nad 40. K léčbě je třeba dodržovat dietu s vysokým obsahem jódu je obzvláště důležité jíst ryby.

Jaká je rakovina štítné žlázy a její příčiny

rakovina štítné žlázy není příliš časté. To nastane, když nádor se vyvíjí v krku. Ve většině případů, správná léčba pozitivní výsledky a diagnózu benigní. Je však důležité, aby to bylo přesné.

Ženy jsou nejvíce ohroženy vzniku onemocnění v menopauze nebo po .

Zde jsou příznaky, které mohou naznačovat rakovinu štítné žlázy:

 • chůzi na krku (jako ohryzek)
 • Časté bolest v uších
 • zduření lymfatických uzlin na krku
 • konstantní bolest v krku Polykání problémů (odynofahiya) problémy s dýcháním
 • Astma chrapot
 • nezřetelná řeč kašel není spojena s žádnými jinými nemocemi

jaké jsou hlavní příčinou rakoviny štítné žlázy

 • účinku záření v dětství (pravděpodobnosti nádorových zvyšuje v závislosti na množství záření přijaté)
 • Vysoké hladiny hormon stimulující štítnou žlázu, a to zejména u pacientů s struma
 • dědičnosti (je-li někdo z vaší rodiny měla rakovinu štítné žlázy) Hashimoto Struma
 • Pokud jste žena a máte 40 nebo 70 lidí

Existuje pět typů rakoviny štítné žlázy: papilární rakoviny

Jedná se o nejběžnější typ (70% všech případů) a nejčastěji vyskytuje u žen, které dostávaly dávku záření na krku. Nádor je vyslovován a může mít kalcifikaci.

Pokud se taková rakovina objeví u pacientů v pozdních stadiích, může poskytnout metastázy do cervikálních lymfatických uzlin. Růst těchto uzlů je pomalý a bezbolestný.

Folikulární karcinom

Jedná se o druhý nejběžnější typ rakoviny štítné žlázy, který se vyskytuje u lidí s ústy, zejména po 50 letech. Nádor může růst až na velikost samotné žlázy, ale je často obtížné zjistit.

Tato rakovina se může šířit přes oběhový systém a způsobit metastázy v plicích a kostech. To také šíří přes lymfatický systém. Uzlíky jsou pevné na dotek a nezpůsobují bolestivé pocity.

Nediferencovaný karcinom

Pouze 10% lidí s rakovinou štítné žlázy má nediferencovaný karcinom. Tento extrémně maligní typ se objevuje u pacientů po 65 letech, obvykle jestliže již mají problémy s hnilobou nebo papilárními a folikulárními karcinomy.

Tento nádor je podobný tomu, který zachycuje celou žlázu. To může poskytnout metastázy přes lymfatický systém. Takový nádor je bolestivý, vyvíjí se velmi rychle a pevně na dotek.

Medulární rakovina

Tento typ karcinomu štítné žlázy se liší od ostatních. Při běžném histologickém vyšetření je snadné ji detekovat. Může se vyvinout v jakémkoli věku a nejčastěji postihuje ženy, zvláště po 50 letech.

Medulární může rychle podat metastázy prostřednictvím lymfatického a oběhového systému. V některých případech je vývoj tohoto druhu rakoviny způsoben dědičnými faktory.

štítné lymfom Tato rakovina začíná v buňkách známých jako lymfocyty, které jsou součástí imunitního systému. Rostou velmi pomalu a nejčastěji se vyskytuje u starších žen, které mají jiné choroby spojené se štítnou žlázou, včetně Hashimoto husy.

testy, které pomohou odhalit rakovinu štítné

Pokud máte jakékoliv příznaky k výše uvedeným skutečnostem by bylo hezké jít na návštěvu endokrinologa, který může diagnostikovat a otestovat svou rakovinu štítné žlázy. Přečtěte si o nejčastějších metodách ověření.

ultrazvukové vyšetření v průběhu diagnostického ultrazvuku lékař plně prozkoumat oblast krku (který sídlí štítnou žlázu) pro kontrolu kusů nebo ґul. Pokud zjistí něco podobného, ​​bude schopen určit, zda je pevné nebo naplněné tekutinou.Cysty nacházející se ve štítné žláze nejsou nutně rakovinné - jsou častěji benigní. Biopsie

Při biopsii se malý vzorek tkáně z cysty nebo uzlík, který se zkoumá v laboratoři patologické anatomie. Lékař použije ultrazvuku k ovládání jehly. Bude vám poskytnuta lokální bolest.

Tato zkouška se provádí pouze tehdy, když uzel již byl detekován.

Počítačová tomografie (CT)

Tento test, také známý jako X-ray výpočetní tomografie nebo CT, zkoumá nejen oblast krku, ale hrudník odhalit příznaky rakoviny v jiných částech těla, zejména plic.

Provede se, zda se rakovina rozšířila do jiných měkkých tkání.

Vztah mezi rakovinou a žen

reprodukční studie zjistila, že ženy, které porodily v posledních pěti letech, s největší pravděpodobností vyvine rakovina štítné žlázy. Důvodem je, že během těhotenství produkuje tato žláza více hormonů, které mohou v budoucnu mít dlouhodobé účinky.

Riziko je ještě větší, jestliže žena je těhotná několikrát během krátkého časového období.


Co se stane s tělem, když přestanete jíst cukr? Zajímavosti

Co se stane s tělem, když přestanete jíst cukr? Zajímavosti

Cukr je považován za jeden z nejvíce konzumovaných potravin ve světě a bohužel, to je také jeden z nejvíce nebezpečné pro lidské zdraví. I když v průběhu dějin byly populární cukroví, sníst ting cukru může snížit kvalitu života z dlouhé první termín a způsobit mnoho zdravotních problémů. Mějte však na paměti, že ne všechny druhy cukru mají stejný účinek.

(Zajímavosti)

Známky přetížení jater

Známky přetížení jater

My všichni slyšíme, jak lidé říkají, že mnoho problémů souvisejících s játry zdraví přímo nebo nepřímo. Proč tak? Protože játra jsou často obětí špatné výživy, znečištění životního prostředí, stresu, negativních emocí atd. V tomto článku vám pomůžeme pochopit, zda trpíte přetížením jater, vzhledem k řadě snadno rozpoznatelných příznaků a příznaků.

(Zajímavosti)