Micra - světově nejmenší kardiostimulátor


Micra - světově nejmenší kardiostimulátor

Zajímavosti název Micra popisuje tuto úžasnou technologiirevoluční kardiostimulátor, který rychle mění životy tisíců lidí, kteří mají přístup k tomuto zařízení.

Do nedávné doby byly kardiostimulátory prováděny složitým chirurgickým zákrokem na otevřeném srdci. Následně se velikost těchto zařízení snížila, aby se kontrolovala srdeční rytmus pacienta.

Na konci roku 2013 společnost Medtronic ukázala světu něco nového, moderního a revolučního v oblasti medicíny.

Bylo Micra - světově nejmenší kardiostimulátor, který také může být implantován bez nutnosti chirurgického zákroku.

Je to něco mimořádného a rádi bychom s vámi sdíleli tyto informace.

Micra - rytmus života

Tento přístroj vyvinutý v roce 2013, ale to je dobře známo, že schválení a distribuce každé nové technologie nebo léku je velmi pomalý.

Micra byla schválena v roce 2015, kdy začala být používána v Evropské unii.

 • V řadě testůukázalo vysokou účinnost a spolehlivost ve srovnání s tradičními kardiostimulátory.Tento revoluční objev přinesl naději a dobré výsledky.
 • Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválený společností Micra v létě roku 2016. Dosud všechny implantáty fungují správně.

Charakteristiky nejmenšího kardiostimulátoru na světě

Délka mikra stimulátoru - 24 mm. Je velikost podobná minci 1 euro. V období od roku 2014 do roku 2015 absolvoval všechny experimentální testy a efektivně potvrdil inovativní technologii.

Následující charakteristiky tohoto kardiostimulátoru jsou:

 • Jedná se o subkutánní kapsli bez drátu a baterií.
 • Chirurgický zákrok není nutný k implantaci.
 • To se nachází v srdci pacienta přes výdajů transcatheter technologií přes žíly v třísle osobě až se dostane do pravé komory.

 • Tento inovativní kardiostimulátor zůstává na svém místě s malými zuby nebo se připojuje k srdci. Není potřeba žádné vedení.
 • Po tomto začne vyzařovat elektrické impulsy na podporu palpitace, se přizpůsobuje pacientově aktivitě.
 • Není třeba provádět žádné "chirurgické kapsy pod kůží". Jinými slovy, nikdo si nevšimne, že pacient je kardiostimulátor, protože je neviditelný. Kapsle zůstává v srdci pevně "nastavena".
 • Žádné další škrty, jizvy nebo dlouhodobé pobyty v nemocnici.

Obrovská změna pro pacienty se srdečním onemocněním

Tato nová technologie - nejen klinický pokrok. Nemělo by se zapomínat na psychologické účinky na pacienty, kteří musí podstoupit chirurgickou implantaci kardiostimulátoru.

 • Toto zařízení je jednoduše instalováno, nezanechává žádné jizvy. Pokud se vyskytnou nějaké problémy, lze jej znovu nainstalovat.
 • Podle odborníků je Micra po instalaci zcela stabilní. Na rozdíl od tradičních kardiostimulátorů nevede k poškození srdeční tkáně.
 • Jedná se o krok vpřed v léčbě onemocnění srdce, který dává lékařům a pacientům řešení, které je jednoduché a bezpečné.

Negativní aspekty, které je třeba vzít v úvahu

Stimulátor Micra je revolucí v lékařském světě pro pacienty se srdečním onemocněním. Lékaři však říkají, že je to jen začátek.

Doufáme, že za pár let tento systém přinese řešení pro všechny příležitosti. Existuje také naděje, že zařízení bude trvat navždy.

V současné době má Micra následující omezení:

 • funguje pouze 10 let, pak je třeba jej vyměnit.
 • Další detail: toto zařízení nelze použít u pacientů s významnou nadváhou. Existují vážná omezení, která zaručují správné výsledky.
 • Kromě toho nemůžeme zapomenout, že Micra nemůže být stanovena pro pacienty, kteří již mají tradiční kardiostimulátory.

Pro ty, kteří z této technologie nemohou skutečně těžit, budou muset i nadále řídit srdeční frekvenci za použití stávajících zařízení, která jsou stejně účinná.

Doufáme, že v příštích letech bude věda učinit krok dopředu, aby poskytla jednoduchou a účinnou reakci na závažné problémy, jako je srdeční onemocnění.


Kdo by neměl pít kravské mléko

Kdo by neměl pít kravské mléko

Dozvíte zajímavé informace o tom, proč bychom neměli pít kravské mléko, i když to je jeden z nejpopulárnějších a nejvíce konzumovaných potravin ve světě. Ve skutečnosti stovky let to bylo považováno za základ jídelníčku každého jedince. Takže tento výrobek obsahuje některé důležité živiny potřebné v těle, zejména vápníku.

(Zajímavosti)

McDonald hamburgery: 5 let později

McDonald hamburgery: 5 let později

Zajímavá fakta V červenci 2009, ředitel amerického deníku „Elkhart pravda“, Marshall V. Král, provedl experiment, ve kterém držel hamburger od McDonald v zásuvce po dobu 5 let. Navrhl, že by si hamburger, bude zlomený, ale to nebylo ani shnilé ani pokryté plísní a neměl žádné známky rozkladu. Marshall popisoval stav Burger „hokejový puk s mírným zápachem zvětralého chleba hovězího masa.

(Zajímavosti)