Butterflies v žaludku: možné příčiny takového pocitu


Butterflies v žaludku: možné příčiny takového pocitu

Každý měl pocit motýlů v břiše. A teď se nejedná o metaforu lásky, ale o skutečné důvody pro takovou odchylku od normy. Tento pocit je spojen s nervy. Někdy se říká, že se vyskytuje v důsledku působení druhého mozku (trávicí orgány).

Pokud však motýly v břiše neprocházejí dlouhou dobu, situace je zcela odlišná. Pokud je pocit konstantní a je doprovázen bolestí, je vše mnohem vážnější.

Příčinou může být stres nebo potíže s trávením. Kromě toho existují určité potraviny, které způsobují takovou reakci.

V tomto článku budeme zvažovat některé možné příčiny. Pokud máte nepříjemné pocity nebo máte nějaké pochybnosti, poraďte se s lékařem. Specialista vám bude schopen poskytnout nejpřesnější diagnózu a určit léčbu.

Mám v mém žaludku motýlky. Proč?

Za prvé, chceme si uvědomit, že v žaludku se mohou objevit různé pocity. Obvykle rozumíme, proč cítíme bolest nebo vzrušení.

Když jím jídlo nebo toto jídlo, můžeme předpovědět, jak se cítíme. Také dlouhotrvající pocit stresu negativně ovlivňuje tělo. Nervozita a vzrušení mohou způsobit vážnou ránu trávicímu systému.

V důsledku toho zmizí chuť k jídlu, objeví se tíha nebo průjem.

Pokud je bolest velmi silná, můžete s jistotou říci, že máte určité zdravotní problémy. Dále budeme hovořit o pravděpodobných příčinách.

Gastritida

Pocit motýlů v žaludku je jedním z hlavních příznaků gastritidy. V tomto případě je nepohodlí ostré a netrvá po celý den.

Pocit tak silný, že se cítíme unaveni. Také způsobuje různé problémy. V některých případech člověk ani nemůže stát.

 • Takový pocit vzniká v důsledku podráždění žaludeční sliznice. Jedná se o membránu, která chrání celý žaludek. Mnoho lidí má dříve nebo později problémy s tím. Gastritida je porucha, která začíná infekcí.
 • Existují i ​​další faktory, které mohou také dráždit hlen. Patří sem alkohol, mastné potraviny a léky.
 • Lidé s gastritidou mají také další příznaky, včetně horečky, třesu, zvracení, závratě, zimnice a v extrémních případech krve ve stolici nebo zvracení.

Je důležité získat potřebnou léčbu, která se hodí k vašemu případu, protože každý má své vlastní potřeby.

Je třeba si uvědomit, že tyto příznaky mohou nastat také u dětí. Pokud vaše dítě stěžuje na pocit motýla v žaludku nebo bolesti, měli byste se poradit s lékařem.

Peptický vřed

Jak jsme hovořili dříve, existuje mnoho druhů bolesti. Zde je jeden z nich, který lze snadno rozpoznat.

 • Pokud cítíte motýly v žaludku během jedné až tří hodin po jídle, ve většině případů je příčinou peptický vřed.

Vyvstává, když se žaludeční šťávy zničí část žaludeční sliznice.

 • Takový pocit motýlů nebo bolesti nastane po jídle nebo v noci. To může člověku zabránit v normálním spánku. Nejčastější příčinou vředů je bakterie Helicobacter Pylori.
 • Mohou se však také vyvinout kvůli některým protizánětlivým lékům, jako je ibuprofen. Nezapomeňte, že stres a kořeněná jídla přispívají k rozvoji gastritidy.
 • Jak můžete snížit pocit motýlů ve vašem žaludku?

Jak jsme již uvedli, musíte nejprve poradit s lékařem. Pouze vám bude nejlépe schopen diagnostikovat a předepisovat léčbu.

Existují také některé domácí prostředky, které lze použít k léčbě tohoto nepříjemného pocitu

. Pomohou vám dobře, pokud máte gastritidu nebo vředy.Zde jsou některé jednoduché způsoby léčby.

Pít teplou vodu s lžící

 • medu . V žádném případě by neměl být horký ani chladný.Pít surovou přírodní mrkvovou šťávu.
 • Pijte zázvorový čaj.
 • Má dobré léčebné vlastnosti. Zázvorový čaj ulehčuje bolest a zlepšuje blahobyt. Kokosová voda také pomáhá s těmito nemocemi.
 • Bramborový džus byl používán po staletí k léčbě vředů. Abyste to udělali, míchat brambory na středním strouhaní. Poté stlačte strouhané brambory, abyste oddělili šťávu od ní.
 • Aloe funguje také skvěle pro léčbu. Můžete pít čaj z aloe několikrát denně.
 • Papája a hruška jsou některé další potraviny, které jsou užitečné při těchto poruchách trávení. Zlepšují vaši pohodu, pokud máte problémy se žaludkem.
 • Nezapomeňte sledovat vaši dietu. Je třeba shromáždit vůli v pěst a opustit tučné jídlo, které jen zhoršuje stav žaludku. V každém případě stojí za to vědět, proč je v žaludku smysl pro motýly.

Pamatujte, že zdraví by mělo být vždy v lidském životě prioritou.


7 Výrobků, které pomáhají kontrolovat hypertenzi

7 Výrobků, které pomáhají kontrolovat hypertenzi

Hypertenze je chronická porucha, která ovlivňuje kardiovaskulární systém, , který způsobuje zvýšení krevního tlaku. Pokud máte vysoký krevní tlak, to znamená, že překračuje normu, významně zvyšuje riziko: poškození tepen; mrtvice; jiné srdeční onemocnění, které mohou smrtelně skončit. Hypertenze je, když je krevní tlak 140/90 nebo vyšší.

(Zajímavosti)

Jak klíčit semínko citronu doma Zajímavá fakta

Jak klíčit semínko citronu doma Zajímavá fakta

Lemon je jedním z nejcennějších citrusů po celém světě, a to díky rozšířenému používání plodů v kuchyni, a to díky své léčivé vlastnosti. Jednou z největších přínosů citronů je, že jsou velmi snadné růst a jsou k dispozici všem. Pokud máte dostatek místa na zahradě, můžete ze semínek pěstovat citron.

(Zajímavosti)