Menstruační kalíšek - alternativou k tampónů


Menstruační kalíšek - alternativou k tampónů

Zajímavá fakta dnes často slýcháme o negativním vlivu tamponů o stavu našeho zdraví, protože mnoho populárních značek dnes obsahují velké množství škodlivých látek. Ale to je o těch žen, které nechtějí vzdát tampónů, protože jejich snadnosti použití?

Pro ně nabízíme menstruační pohárek - čisté, cenově dostupné, snadno ovladatelný, a co je nejdůležitější, je to bezpečná alternativa k tampónů.

Potenciální negativní účinky při použití tamponů

Tampony jsou vyrobeny z mnoha různých složek, z nichž některé jsou docela toxické.

Jedním z takových komponent je azbest -anorganická sloučenina, která může způsobit při menstruaci zvýšení krovovydilennya. Tím se nejen více využívat tamponů, ale také má karcinogenní účinky na tělo.

Navíc výrobky obsahující azbest je zakázáno vyrábět, protože tampony jsou určeny pro vnitřní použití, a tak když se dotknou stěny dělohy, vaše tělo snadno absorbuje toto škodlivé látky z krve.

Další toxická látka jedioxin, který se používá pro bělení tampony vláken. Jehokarcinogenní a dioxiny potlačuje imunitní systém a snižuje reprodukční funkce, a dokonce může způsobit endometriózy. Četné studie a pokusy ukázaly, že dlouhodobá expozice dioxinu může způsobit nenapravitelné poškození zdraví.

Konečně, tampóny z viskózového , který poskytuje dobré absorpce tekutiny, ale zároveň mohou způsobit syndrom toxického šoku (TSS).

Proč tedy nejsou zakázány tampony?

Vzhledem k tomu, že tampony nejsou potravou, nejsou prováděny žádné studie toxicity. Ale mnoho žen je používat pravidelně, takže vše, co můžeme - nezávisle vypočítat délku doby, po kterou máme přímý kontakt s tampóny. To nám pomůže určit úroveň škodlivých účinků škodlivých složek tohoto výrobku na naše tělo.

třeba poznamenat, ževložky také obsahovat dioxiny, ale pokud se jejich použití při menstruaci, alespoň nedošlo ke kontaktu se stěnami z pochvy prostředků.

V prodejnách s organickými produkty prodávané tamponů, které se skládají ze 100% bavlny a jiných dioxiny vidbilyuyutsya, nicméně, a které mají jednu velkou nevýhodu - tyto tampony jsou velmi drahé.

Menstruační pohár

Naštěstí existuje alternativa k tradiční vložky a tampony - menstruační pohár. Jevyrobena ze silikonu, má tvar šálku nebo zvonu.Menstruační kalich je měkký a pružný, a proto je snadné jej vložit do vagíny. Sbírá krev, která se vylučuje ženám během měsíce, ale neabsorbuje ji.

K vyprázdnění nástroje, stačí stisknout pohár, zalijeme jí z krve a následně důkladně omýt vodou a mýdlem před vložte ji do pochvy. Po menstruační kalíšek může být sterilizovány ve vroucí vodě nebo vyčistit s peroxidem vodíku, octem nebo mýdlo. Poté může být pohár odložen až do dalšího menstruačního cyklu.

Kromě výše uvedených výhod, menstruační kalíšek as:

  • je šetrný k životnímu prostředí, protože vyroben z odolného silikonu, který může trvat až 10 let.
  • Je nákladově efektivní, protože může být po použití opakovaně znovu použit.
  • Bezpečné, protože neobsahují žádné složky toxické pro tělo.
  • Je to praktické, protože je můžeme použít jako tampony, aniž bychom s sebou měli všude jiné prostředky.
  • Může zabránit výskytu infekcí, na rozdíl od konvenčních těsnění.
  • Máte kapacitu asi 30 ml, což je přibližně 1/3 objemu krve, kterou žena během měsíčního období ztratila.Proto, takové šálky nemusí být měněny tak často, jak padáky nebo tampony.
  • , aby se ženy více vědomi o jejich menstruačního cyklu a pomáhá jim lépe pochopit jejich přirozený rytmus a kontrolovat jejich zdravotní stav.

Typy menstruačních šálků

Na trhu existuje několik značek menstruačních šálků. Jsou snadno dostupné v lékárnách nebo online.

Obecně,menstruační poháry přijde ve dvou velikostech. Menší velikost je určena pro mladé dívky nebo pro ženy, které nikdy nedávno porodily. Druhá velikost je trochu větší a doporučuje ji starším ženám nebo těm, kteří již porodili dítě.

Jak je používat?

Když dostanete menstruační pohárek, najdete podrobný návod k použití při balení, ale také na internetu existuje mnoho videí, které vám pomohou seznámit se s tímto nástrojem.

Ty by měly pouze zmáčknout horní část pohárku jej vložit do pochvy, a pak pustil její ruku na pohár otevřen. Chcete-li vyndat pohár, stačí jej vytáhnout za rukojeť.

Možná na první pohled jste tento postup se může zdát složitý, ale po nějakém časepomocí měsíční menstruační pohárek již nebude pro vás problém.


Příčiny bolesti v rukou a nohou

Příčiny bolesti v rukou a nohou

A stalo se vám to? Jednoho dne se vrátíš domů s hroznou bolest v rukou a nohou nebo silný pocit přitažlivosti, která se nepohybuje a dělá sedí, i když ne ve skutečnosti chtějí odpočinout. třeba vědět, že to je běžná porucha, která se obvykle vyskytuje v důsledku svalového napětí nebo normální únavě po náročném dni.

(Zajímavosti)

Co mám dělat, když se objeví varikózní žíly?

Co mám dělat, když se objeví varikózní žíly?

U některých lidí, většinou žen, začnou se v mladších letech objevovat křečové žíly. Obvykle je příčinou je genetická predispozice, ale může také zvýšit riziko špatné stravovací návyky, kouření nebo sedavý způsob života. Dalším negativním faktorem je těhotenství. V tomto článku popíšeme krok za krokem, kdy se začne objevovat křečové žíly, protože pak můžete zabránit jejímu rozvoji a zlepšují krevní oběh a celkový zdravotní stav.

(Zajímavosti)