Baví vás jíst hot dogy?


Baví vás jíst hot dogy?

Horké psy - Velmi oblíbené "jídlo" na světě, zejména ve Spojených státech, kde je v průměru každý jedí asi 50 ročně. Všichni víme, že to je, mírně řečeno, ne jídlo, které se doporučuje jíst. Koneckonců, hot dogy nejenže nemají správné živiny, ale také obsahují mnoho ingrediencí, které mohou negativně ovlivnit vaše zdraví.

V posledních několika desetiletích se však hotové psy staly oblíbenou potravinou, kterou mnoho lidí přidává do své stravy kvůli jejich nákladové efektivnosti a chuti. Ano, je pravda, že když jedete jeden hot dog jednou za dlouhou dobu, nebude to způsobovat významné poškození vašeho těla. Nedávné studie však ukázaly, že jestliže používáte tento jídel každý den, riziko vzniku rakoviny se zvyšuje o 21%, toto nebezpečí lze porovnat s dopadem tabáku.

Lékařská vysoká škola zodpovědné medicíny ve Washingtonu DC doporučuje upřednostňovat preventivní lékařství a vegetariánskou stravu jako zdravý životní styl. Skupina odborníků tvrdí, že výrobci hot dog by měli umístit upozornění na nebezpečí zdraví na obalu, jako na cigarety. Je třeba vysvětlit, že časté používání zpracovaného masa zvyšuje riziko rakoviny tlustého střeva, hypertenze, obezity a srdečních chorob.

Výzkum potvrzuje riziko konzumace hot dogů

Americký institut pro výzkum rakoviny zveřejnil v roce 2009 důležitou zprávu založenou na údajích ze 7 000 výzkumů hot dog a jeho vlivu na vývoj rakoviny. Vědci zjistili, že při každodenní spotřebě každých 50 gramů narůstá riziko vzniku rakoviny tlustého střeva o 21%. Jiné zdravotní rizika jsou však obtížně zohledněna, protože je téměř nemožné vyhnout se takovým potravinám.

Podle odhadů z nedávných studií byla odhadnutá denní spotřeba velkého počtu horkých psů a souvisejících nebezpečí ze 143 000 lidí, kteří byli touto chorobou postiženi každý rok, 53 000 zemřelo. Není to tak, abyste se bál?

Ačkoli někteří přívrženci této potraviny tvrdí, že takové údaje jsou značně přehnané a že porovnáním rizika horkých psů s rizikem kouření je prostě směšné, i když to potvrzuje výzkum. Složky Hot Dogy mají vážné negativní zdravotní účinky na člověka, které se velmi snadno projevují při každodenním užívání tohoto přípravku.

Víte přesně, co jíte na hotových psech?

Některé studie prohlašují, že horké psy mají takové karcinogenní účinky kvůli vysokému obsahu dusičnanů a dusitanů, ale nejen to.

Pro přípravu klobás, které se vám zdá to tak chutné a vždy vypadá extrémně čerstvé v lednici, výrobci přidávají k tomu hodně chemických sloučenin. Často jim nedáváme správnou hodnotu, nicméně takové doplňky jsou jedním z hlavních faktorů, které vedou k vzniku mnoha nemocí.

Kromě emulgátorů, které výrazně zlepšují chuť takové "potraviny", je riziko pro zdraví také v nízké kvalitě těchto produktů. Pro většinu, ne však pro všechny, maso a drobné droby, použijte zvířata, která jsou zabita kvůli špatnému zdravotnímu stavu, a držte dobytek v malých místnostech s nehygienickými podmínkami.

Tyto společnosti chtějí získat velmi levné "jídlo", ale ne nutně kvalitativní. V procesu tvorby hot dogů se kvalitní maso používá jen velmi málo. Je nahrazen produkty, které většinou považují za odpad, jako jsou chrupavky, tuk a střeva.

Navíc, dokonce i takové maso je vystavena vysokým teplotám, bakterie a velké množství sodíku, nízkého stupně mincemeat, příchutě a konzervační látky činí tento produkt skutečným nepřítelem pro vaše zdraví.

Mnoho lidí stále neuvědomuje škody z časté konzumace hotových psů v plném rozsahu, protože reklama a trh učinily spotřebitele zcela slepým a přesvědčeni, že se nic nestane, jestliže budete jíst toto "jídlo" často.

Na druhou stranu, někteří výrobci párků v rohlíku začali mluvit o rizicích zneužívání tohoto pokrmu, ačkoli již přestal přijít s reklamní strategie, jak přilákat zákazníky a vytvořit závislost je těžké se zbavit.


Výhody zralé banány do těla

Výhody zralé banány do těla

Banány - chutné ovoce, které by se měli snažit jíst tak často, jak je to možné, a to nejen kvůli nádherné chuti, ale proto, že obsahují některé důležité živiny, které jsou obecně velmi pozitivní vliv na zdraví Jsem jsme již uvedli, že banány mohou pomoci v boji proti depresi, zlepšuje mozkové funkce, snižovat vysoký krevní tlak a prevenci mnoha nemocí.

(Zajímavosti)

Vzácné příznaky rakoviny prsu

Vzácné příznaky rakoviny prsu

Zajímavá fakta Rakovina prsu - jedním z nejčastějších nádorových onemocnění na světě, která nejčastěji postihuje ženy a muže je mnohem méně. Riziko vzniku se zvyšuje onemocnění s věkem však včasné odhalení nemoci dává mnohem větší šanci na vyléčení. Podle většiny typů rakoviny záznam po 40 let, proč by se chodí pravidelně na turné.

(Zajímavosti)