Přírodní léčba štítné žlázy


Přírodní léčba štítné žlázy

přírodní prostředky I když je to jen malá část těla, štítná žláza je odpovědný za regulaci metabolismu - jedna z nejdůležitějších funkcí. Například, pokud jste hipoaktyvna této žlázy, srdeční frekvence se sníží, vám chybí energie, ale během cvičení a fyzické aktivity, spálíte méně kalorií.

Přečtěte si, jak vyléčit problémy s štítné žlázy přirozenou cestouv tomto článku.

Co byste měli vědět o problémech se štítnou žlázou

Tyto problémy se často vyskytují u žen, zvláště po 60. Uvědomte si však, že v posledních letech výskyt hypotyreózy (onemocnění štítné žlázy je nejběžnější ve kterém jeho aktivita klesá) se rychle zvyšuje u žen že jen asi 30.

ke studiu genetický původ onemocnění je třeba ještě provést další experimenty. Ale obvykle celosvětově nejčastější příčinou hypotyreózy je nedostatek jódu. Mezi příznaky hypotyreózy

 • Únava nevysvětlitelné přibývání na váze nebo zduření
 • bledá tvář bolesti svalů chrapot
 • suchou pleť Vysoká hladina cholesterolu
 • Těžká menstruační problémy s klouby

hypertyreóza štítné žlázy je aktivnější než obvykle a tělo produkuje více hormonů T3 a T4. Toto, podle pořadí, urychluje většinu normálních tělesných procesů.

příznaky hypertyreóza

 • změna chuti k jídlu
 • závratě
 • nervozita
 • Zrychlený tep
 • problémy s plodností nepříjemné
 • pocení
 • Průjem
 • Vypadávání vlasů
 • Problémy se spánkem

produkty a živiny, které přispívají k lepšímu fungování

štítné žlázy Selen

důležité pro aktivaci hormonů štítné žlázy , aby fungovala lépe. Dobrým způsobem - jíst více selenu, který se nachází v para ořechy (hrst denně, pět dní v týdnu). Také tento prvek je v masných orgánech (játra, například) a mořské plody. Ale pamatujte si příliš mnoho selenu může také poškodit štítnou žlázu.

Jód Jód hraje velmi důležitou roli ve vývoji hormonů štítné žlázy. Nicméně, to je příliš dobré, aby to jíst více než 150 mikrogramů denně (poznámka: jeden miligram - je 1000 mikrogramů). Když nekontrolovatelné užívání jódu v těle může vytvořit nerovnováhu. Řasy a jodidovaná sůl je hlavním zdrojem jódu.

Zinek

Studium na University of Massachusetts zjistili, že některé ženy mají problémy s štítné žlázy vznikají v důsledku nedostatku zinku. Doporučená denní dávka je 10 mg. Na buněčné úrovni pomáhá žlázám receptorů a posiluje DNA.

Vápník a vitamín D

Jedním z důsledků problémů s štítné žlázy - ztráta kostní denzity. Je proto důležité, aby se více vápenatý (obsaženy nejen v mléčných výrobcích, jak je v listové zeleniny, jako je zelí a špenátu) a vitamínu D.

sójové boby sójových bobů (s výhodou organické) mezi všemi prostředky proti hypertyreózy jsou možná nejúčinnější. Je důležité, že sojové boby obsahují kyselinu fytovou a dalších přísad, které by mohly nepříznivě ovlivnit vstřebávání jiných živin, což je důvod, proč sójových výrobků by měli být opatrní.

Kříženec zeleniny

Pokud je taková příležitost, měli by jíst syrové. Nejvhodnější jsou bruselské klíčky, karfiol a brokolice. Blokují vstřebávání a asimilaci jódu, který je uklidňující příliš aktivní štítná žláza.

jako přirozený způsob, jak se zbavit problémů s štítná žláza

Především by bylo hezké jít k lékaři a darovat krev k analýze. Vy nechcete být léčeni léky, zatímco alternativní - jít do homeopat naturopath nebo kdo vám předepsat postup pro starých receptur. Ale krev je vždycky dobrý první krok, protože musíte vědět, jaké jsou vaše hladiny TSH, T3 a T4.

také v hypertyreóze užitečný přírůstek spotřeby Některé produkty:

 • Zkuste řas (Sýrie, kombu, nori) kvůli svému vysokému obsahu jódu
 • pro zvýšení úrovně vitamínu A by měla jíst více mrkve a vejce
 • Pro vysoký obsah zinku, zkuste tuňák, ořechy, hovězí a kuřecí

na druhé straně, hypertyreoidismus by se měli vyhnout tyto produkty:

 • produktů, které obsahují cukr
 • Upraveno potraviny
 • nasycené tuky rafinované mouky
 • Peaches děrování
 • brokolice dýně

Pokud máte hypotyreóza, nevyhnutelně jíst více ovoce a zeleniny , které jsou uvedeny ve výše uvedeném seznamu.

Některé čaje mohou pomoci zvýšit hladinu štítné žlázy. Tea tree listy ořešáku černého, ​​například, obsahuje jód pro štítné žlázy stimulující práce a čaj s mořskou řasou těle reguluje metabolismus, podporuje produkci hormonů a zlepšuje průtok krve).

také dobré pravidelně cvičit, protože to zlepšuje krevní oběh a živin jednodušší přesunout tělo bude navíc toxiny snadněji odstranit. Běh, skákání, cyklistika také pomůže. Nicméně ideální volbou bude aerobik a kardioverze. Vyberte si, co se vám líbí.

Zabývejte se uklidňujícími postupy, jako je jóga, meditace nebo tai chi. To pomáhá regulovat štítné žlázy, a to zejména v případě, že problém byl způsoben traumatem, depresí nebo velmi špatné zprávy. Bude mít pozitivní vliv na celý váš život, a ne jen na žlázu.


Přírodní prostředky pro rozšířila daleko

Přírodní prostředky pro rozšířila daleko

Přírodní léčiva Jedním z nejčastějších problémů, kráse mužů i žen jsou zvětšené póry, které nejen dodávají pokožce nezdravý vzhled, mají tendenci ucpat, vytváří nepříjemné černé skvrny. Každý má do jisté míry viditelné póry, což může vést k akné. Nicméně, někteří lidé našli několik způsobů, jak skrýt nebo snížit výskyt pórů, nenechat jim vliv na přirozenou krásu pokožky.

(Lidových opravné)

Výrobky pro obnovení vnitřní rovnováhy

Výrobky pro obnovení vnitřní rovnováhy

Právě jste přežili pár nudných dnů? Rodina a práce vyžadují více času a pozornosti každý den, a nemůžete jim poradit? Zastavte se na chvíli a zhluboka se nadechněte. Prožíváte stres a je čas uznat . Ve vašem těle je řada biochemických procesů, které mají nepříznivý vliv na vaše zdraví a pohodu. Proto doporučujeme, abyste přijali vážná opatření, dokud nebude pozdě.

(Lidových opravné)