Léčba rakoviny plic: nová naděje pro pacienty


Léčba rakoviny plic: nová naděje pro pacienty

Metoda pro léčbu rakoviny plic, která může zpomalit její vývoj. V současné době je v experimentální fázi. Funguje tím, že zabraňuje rakovinným buňkám přijímat proteiny, které je krmí.

Po vyslechnutí výrazu "rakovina plic" se cítíme stres, protože známe případy tohoto typu rakoviny. Máme přátele, známé a blízké příbuzné, kteří v současné době žijí s touto chorobou nebo kteří ji nebyli schopni překonat.

Toto téma je složité a dramatické. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) je jednou z hlavních příčin mortality.

Před několika lety bylo věřeno, že rakovina plic byla nejčastěji mezi muži. Nedávno však zvýšil počet žen s diagnózou rakoviny plic.

I když tabák je téměř vždy příčinou této rakoviny, je důležité mít na paměti, že malé procento populace s zdravého životního stylu také trpí tímto bolestivým onemocněním.

Před vědci je jasný a přesvědčivý cíl - vyřešit tento problém. Musíme najít prostředky k zastavení vývoje této rakoviny.

Bezpochyby jsou nutné významné investice. Je také třeba říci, že dříve nebo později tabák způsobuje vážné následky.

Článek v ScienceDaily sdílel tuto povzbuzující zprávu. V genetické struktuře, která šíří nejagresivnější rakovinu plic, je objeveno "slabé místo".

Zde budeme diskutovat o nové léčbě rakoviny plic.

Rakovina plic a jeho „slabinou“

práce byla provedena ministerstvem zdravotnictví University of Virginia a vyhlídky jsou velmi optimistické.

Pokud jsou k dispozici nové poznatky o drogách, měli bychom vždy čekat na realizaci, protože máme co do činění s novým zpracováním nejagresivnější formy rakoviny plic.

Nemalobuněčný karcinom plic

Tento typ rakoviny je asi 15% všech případů rakoviny plic. Byla objevena nová metoda boje proti nejvíce agresivní různorodosti tohoto druhu rakoviny.

  • Tento typ rakoviny se rychle šíří. Když začíná metastáza, je velmi obtížné léčit. Onkologové ukazují, že v průměru pacienti trpící tímto typem rakoviny žijí přibližně 5 let.
  • Tato rakovina se vyskytuje téměř výhradně u lidí, kteří byli aktivní kuřáky.
  • Doktor Kwan Park oddělení mikrobiologie, imunologie a biologie rakoviny na univerzitě ve Virginii v Charlottesville vede tento výzkum.

Účelem jeho týmu bylo zvládnout progresi rakoviny plic. Dříve se podíleli na studii mutace rakovinného genu (onkogenu) v době, kdy došlo k metastázám.

Zjistili, že

je velmi obtížné vyvinout lék, který by mohl kontrolovat tento typ genu, který šíří onemocnění. Co dělat, když namísto kontroly genů hledat v nich "slabé místo"? Zde je to, co Park Park a jeho tým dokázali udělat.

Tento typ rakoviny plic, který je nejagresivnější, má ve své struktuře slabé místo. Klíč k bílkovinám.

  • Tyto onkogeny pracují velmi rychle

Onkogene je gen, který se modifikuje, aby odhalil nádor.

Vědci sledovali v laboratoři, jak tento nepřítel pracuje rychle a způsobuje mnoho úmrtí každý rok. Pro jeho fungování vyžaduje spoustu proteinů, reguluje se a integruje proteiny dohromady.

To umožňuje, aby každá klec byla mimořádně distribuovaná, a tak generuje metastázu. V důsledku toho tyto proteiny působí jako katalyzátor pro tvorbu nádorů. Co mám dělat, pokud tyto proteiny nejsou tak snadno dostupné?

Zde je odpověď. Doktor Park a jeho tým nyní pracují na tom.

Hledají způsob, jak zastavit aktivitu bílkovin, což zvyšuje moc této rakoviny. V současné době má laboratoř spoustu dobrých výsledků.

Léčba rakoviny plic: vyhlídky na budoucnost

Představili jsme začátek této práce. Taková zpráva dává naději, ale musíme být trpěliví, protože droga je stále v experimentální fázi.

Doktor Park a jeho tým vyvinuli léky, které zpomalují vývoj těchto nádorů.

Ve Spojených státech začala projekt léčby rakoviny plic s novou drogu. Zároveň laboratoře v Kanadě a Austrálii vytvořily další typy této drogy. Cílem je zjistit, jak funguje každý z nich, a analyzovat výsledky.

Doufáme, že pokud budou výsledky pozitivní, budou tyto léky brzy k dispozici po celém světě. Stojí za zmínku, že dříve nebo později uspějeme.

Rakovina plic je mnohem více ohrožující ženy

Rakovina plic je jednou z nejčastějších forem rakoviny u žen dnes. Je to dokonce ještě více smrtící než rakovina prsu nebo dělohy.


Kolik hodin musíš spát?

Kolik hodin musíš spát?

Zajímavosti nezbytné učinit mnoho a tak málo času ... ale když jdu pozdě spát a vstávat brzy, mám více výhod. Kolikrát jste ukrást svůj čas spánku? Tak zaprvé je to v pořádku, ale pak možná několik dní, budete se cítit podivné únavu. Nemůžeš se soustředit, na něco zapomínáš, a dokonce i tvá kůže vypadá oprášená.

(Zajímavosti)

Alternativní využití kůry citrusů

Alternativní využití kůry citrusů

Zajímavosti patříte k těm, kteří stále vrhá citrusovou kůru do kbelíku nebo kompost? víte, že zanedbávání mnoho alternativních způsobů jejich aplikace, které kdysi mohly být užitečné pro vás. pletí citrony a pomeranče jsou plné esenciálních olejů, antioxidanty a vitamíny, které jsou dobré pro zdraví a úklid domu.

(Zajímavosti)