Léčba rakoviny plic: nová naděje pro pacienty


Léčba rakoviny plic: nová naděje pro pacienty

Metoda pro léčbu rakoviny plic, která může zpomalit její vývoj. V současné době je v experimentální fázi. Funguje tím, že zabraňuje rakovinným buňkám přijímat proteiny, které je krmí.

Po vyslechnutí výrazu "rakovina plic" se cítíme stres, protože známe případy tohoto typu rakoviny. Máme přátele, známé a blízké příbuzné, kteří v současné době žijí s touto chorobou nebo kteří ji nebyli schopni překonat.

Toto téma je složité a dramatické. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) je jednou z hlavních příčin mortality.

Před několika lety bylo věřeno, že rakovina plic byla nejčastěji mezi muži. Nedávno však zvýšil počet žen s diagnózou rakoviny plic.

I když tabák je téměř vždy příčinou této rakoviny, je důležité mít na paměti, že malé procento populace s zdravého životního stylu také trpí tímto bolestivým onemocněním.

Před vědci je jasný a přesvědčivý cíl - vyřešit tento problém. Musíme najít prostředky k zastavení vývoje této rakoviny.

Bezpochyby jsou nutné významné investice. Je také třeba říci, že dříve nebo později tabák způsobuje vážné následky.

Článek v ScienceDaily sdílel tuto povzbuzující zprávu. V genetické struktuře, která šíří nejagresivnější rakovinu plic, je objeveno "slabé místo".

Zde budeme diskutovat o nové léčbě rakoviny plic.

Rakovina plic a jeho „slabinou“

práce byla provedena ministerstvem zdravotnictví University of Virginia a vyhlídky jsou velmi optimistické.

Pokud jsou k dispozici nové poznatky o drogách, měli bychom vždy čekat na realizaci, protože máme co do činění s novým zpracováním nejagresivnější formy rakoviny plic.

Nemalobuněčný karcinom plic

Tento typ rakoviny je asi 15% všech případů rakoviny plic. Byla objevena nová metoda boje proti nejvíce agresivní různorodosti tohoto druhu rakoviny.

  • Tento typ rakoviny se rychle šíří. Když začíná metastáza, je velmi obtížné léčit. Onkologové ukazují, že v průměru pacienti trpící tímto typem rakoviny žijí přibližně 5 let.
  • Tato rakovina se vyskytuje téměř výhradně u lidí, kteří byli aktivní kuřáky.
  • Doktor Kwan Park oddělení mikrobiologie, imunologie a biologie rakoviny na univerzitě ve Virginii v Charlottesville vede tento výzkum.

Účelem jeho týmu bylo zvládnout progresi rakoviny plic. Dříve se podíleli na studii mutace rakovinného genu (onkogenu) v době, kdy došlo k metastázám.

Zjistili, že

je velmi obtížné vyvinout lék, který by mohl kontrolovat tento typ genu, který šíří onemocnění. Co dělat, když namísto kontroly genů hledat v nich "slabé místo"? Zde je to, co Park Park a jeho tým dokázali udělat.

Tento typ rakoviny plic, který je nejagresivnější, má ve své struktuře slabé místo. Klíč k bílkovinám.

  • Tyto onkogeny pracují velmi rychle

Onkogene je gen, který se modifikuje, aby odhalil nádor.

Vědci sledovali v laboratoři, jak tento nepřítel pracuje rychle a způsobuje mnoho úmrtí každý rok. Pro jeho fungování vyžaduje spoustu proteinů, reguluje se a integruje proteiny dohromady.

To umožňuje, aby každá klec byla mimořádně distribuovaná, a tak generuje metastázu. V důsledku toho tyto proteiny působí jako katalyzátor pro tvorbu nádorů. Co mám dělat, pokud tyto proteiny nejsou tak snadno dostupné?

Zde je odpověď. Doktor Park a jeho tým nyní pracují na tom.

Hledají způsob, jak zastavit aktivitu bílkovin, což zvyšuje moc této rakoviny. V současné době má laboratoř spoustu dobrých výsledků.

Léčba rakoviny plic: vyhlídky na budoucnost

Představili jsme začátek této práce. Taková zpráva dává naději, ale musíme být trpěliví, protože droga je stále v experimentální fázi.

Doktor Park a jeho tým vyvinuli léky, které zpomalují vývoj těchto nádorů.

Ve Spojených státech začala projekt léčby rakoviny plic s novou drogu. Zároveň laboratoře v Kanadě a Austrálii vytvořily další typy této drogy. Cílem je zjistit, jak funguje každý z nich, a analyzovat výsledky.

Doufáme, že pokud budou výsledky pozitivní, budou tyto léky brzy k dispozici po celém světě. Stojí za zmínku, že dříve nebo později uspějeme.

Rakovina plic je mnohem více ohrožující ženy

Rakovina plic je jednou z nejčastějších forem rakoviny u žen dnes. Je to dokonce ještě více smrtící než rakovina prsu nebo dělohy.


Jak vědět, pokud máte žlučové kameny

Jak vědět, pokud máte žlučové kameny

Jak bylo zmíněno výše, žlučových kamenů může nastat bez důkazů o znatelných příznaků, takže pacienti někdy nemusí všimnout, že jeho tělo je něco v nepořádku, a pak je normální způsob života. Jedním z hlavních důvodů této příčiny může být podvýživa, takže se podívejme blíže na tento problém, abychom zjistili, jak je informovat nebo včas.

(Zajímavosti)

Jak vyplnit svůj domov s pozitivní energií

Jak vyplnit svůj domov s pozitivní energií

Zajímavá fakta Téma duchovní energie se stala velmi populární v posledních letech. Ačkoliv mnozí lidé jsou stále skeptičtí o tomto problému, jiní dávají přednost věřit, že tyto energie jsou přítomny všude a hrají důležitou roli v životě a emoce. ve svém domě odlišné koncentrace energie může být v každé místnosti a v každém koutě a vliv na vaši rodinu.

(Zajímavosti)