Léčba bolesti hlavy a stresu akupresura


Léčba bolesti hlavy a stresu akupresura

Akupresura je jednou z nejstarších alternativních terapií, které se používají k řešení různých zdravotních problémů. Abyste zvládli umění akupresury, budete se muset naučit stanovit body tlaku a pracovat s nimi (to jsou body, kdy dochází k akumulaci nervů v určité oblasti těla, například v chrámu). Pokud fungují dobře, můžete stimulovat krevní oběh, relaxovat napjaté svaly a také ty, které způsobují bolest.

Nejčastější bolesti hlavy jsou způsobeny stresem nebo zátěží. Abychom tento problém vyřešili a snížili důsledky jeho dopadu, budeme popisovat některé techniky akupresury, které jsou v domácnosti velmi snadné.

Jak používat tlak

Když vyvíjíte určitý tlak na jakoukoli oblast těla, ujistěte se, že stejný tlak se používá na druhé straně - takže zůstatek energie bude udržován.

Pro stimulaci oblasti můžete použít silný tlak, pomalý pohyb nebo tření. Vše závisí na tom, jaký efekt chcete dosáhnout. Tlak se provádí pomocí svazku nebo kotníků prstu, dlaně nebo palce.

Akupresura z bolestí hlavy a stresu

Temporální masáž

Kýty jsou po stranách hlavy na úrovni obočí. Abyste přesně věděli, kde se nacházejí, umístěte dva palce v blízkosti okrajů obočí a lehce kloužete po stranách. Když najdete svůj chrám, lehce stiskněte a zároveň masírujte své chrámy proti směru hodinových ručiček. Tato masáž musí být provedena nejméně po dobu jedné minuty. Během toho nezapomeňte hluboce dýchat.

Mezi obočí

Přespóry mezi obočí jsou dva body tlaku, které mohou také pomoci zmírnit bolesti hlavy a napětí. Nedoporučujeme vám příliš strhnout, protože to může vést k nepříjemným pocitům. Nejlepší je masírovat prsty prsty po dobu 30 sekund.

Mezi malým prstem a zápěstím

Najděte místo mezi malým prstem a zápěstí a aplikujte konstantní tlak po dobu 30 sekund. Tlak by měl být prováděn rovnoměrně na obou zápěstích, a zjistíte, že v důsledku stresu bolesti hlavy postupně klesají.

Pro úplnou relaxaci

Pokud chcete úplně relax, zbavit se stresu a bolesti hlavy, složte levou ruku do pěstí, takže palce pokrývá vrchol indexu. Bod akupresury je přesně tam, kde velké a indexové prsty přecházejí a mírně doleva. Tlak na cvičení po dobu 30 sekund, poté opakujte stejnou ruku.

Použijte nohu

Tlakové body v zastávkách se vztahují k orgánům celého těla. Abyste je stimulovali a zmírnili bolesti hlavy, vyvíjeli tlak na oblast mezi středními a středními prsty z horní části chodidla. Klikněte na tento bod palcem od 30 sekund do jedné minuty. Bolesti hlavy a stres mohou být také odstraněny, pokud používáte akupresuru ze spodní části kosti po dobu 30 sekund. Postup by měl být opakován pro každou nohu.

Základ lebky

Tento bod pomáhá zmírnit bolesti hlavy a některé příznaky nachlazení. Vložte ukazováčky na základnu lebky (za hlavou) a pohybujte se od sebe, dokud neucítíte uvolnění v této oblasti těla. Tlak by se měl provádět na těchto dvou místech, zatímco je snadné masáž od 30 sekund do jedné minuty.


Lněná vodu k posílení vlasové

Lněná vodu k posílení vlasové

Naše produkty Přírodní vlasy jsou vystaveny mnoha faktorech, které mohou oslabit ho každý den, suché a obecně aplikuje poměrně znatelné škody. Z tohoto důvodu povinni poskytnout denní výživy a správné péče , protože zajišťuje ochranu a pomáhají dát zdravý lesk. Dnes existuje mnoho různých produktů pro péči o vlasy, které jsou navrženy tak, aby se mohla zotavit a dostat zdravý a krásný vzhled.

(Lidových opravné)

Nejlepší byliny a koření pro mozku

Nejlepší byliny a koření pro mozku

Některé produkty výrazně zlepší vaše zdraví. Nicméně pokud jde o léky, které jsou pro mozku užitečné, je pravda, že je někdy lepší vyměnit chemické drogy za přírodní produkty. Zjistěte více o bylin a koření, které nejlépe podporují dodávání kyslíku do mozku a také mají pozitivní vliv na paměť. Doporučení, která vám dnes poskytneme, budou také užitečná, pokud váš život je období úzkosti nebo chcete ochránit mozek před možným vývojem nádorů, protože máte v rodině mnoho takových případů.

(Lidových opravné)