Léčivé rostliny, které snižují hladinu cholesterolu


Léčivé rostliny, které snižují hladinu cholesterolu

Váš lékař někdy řekl, že máte vysoké hladiny cholesterolu? Nebo jste vysvětlil, že máte tuku v krvi a je to velmi nebezpečné pro zdraví? V tomto případě je nutné přijmout určitá opatření k obnovení základní rovnováhy cholesterolu v těle. Jak to můžeme dosáhnout? Věřte tomu nebo ne, ale existuje mnoho léčivých rostlin, které mohou přirozeně pomocisnížení cholesterolu.

rostliny, které pomáhají snížit cholesterol

Nejprve je třeba objasnit, co naše tělo potřebuje cholesterol provádět mnoho úkolů a různých funkcí, jako je vytváření nových buněk a hormonů. Jaký je tedy problém? Kvůli některým denním chybám se hladina cholesterolu může akumulovat nadměrně. Příliš mnoho cholesterolu v našem těle znamená, že játra nejsou schopny eliminovat.

Někdy lidé mohou mít vysoký cholesterol ve svých krevních testech, přestože mají zdravou výživu a životní styl. To znamená, že samotné tělo způsobuje tento nezdravý přebytek. V těchto případech je třeba léčbu. Doporučujeme, abyste vždy dodržovali dietu, zůstaňte u lékaře a postupujte podle jeho rady. Pokud přidáte tyto bylinné čaje k vaší stravě, zajistíme, že do jisté míry přinesepřínos.

1. Pampeliška

Tato rostlina je snadné najít. Vytváří zázraky s trávicí soustavou a snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Chceš vědět, jak? Pampeliška umožňuje kontrolovat množství lipidů, které regulují metabolismus . Je to opravdu dokonalé. Tento nápoj můžete vypít dvakrát denně - jednou ráno, druhý večer. Vařte sklenici vody s čajovou lžičkou této rostliny. Nezapomeňte napít odvar po jídle.

2. Drůbežný čaj

Už jste někdy slyšeli čaj z drůbežích semen? Je to výborný výrobek, který značně kontroluje váhu a snižuje hladinu cholesterolu. Odborníci tvrdí, že je to jedna z nejúčinnějších, cenově dostupných a účinných způsobů, jak kontrolovat hladinu cholesterolu. Tento lék přímo bojuje s tukem v krvi. Chcete vědět, jak ho vařit? Zajistěte to velmi jednoduché: musíte si koupit ptáky pro lidskou spotřebu a vařit lžíci semen na šálku vody po dobu 10 minut. Pít bez vypouštění dvakrát denně. Bude se vám líbit.

3. Zelený čaj a česnek

Jste překvapeni? Samozřejmě. Pamatujte na léčivé vlastnosti česneku, to je pravý vazodilatátor, protože rozšiřuje tepnu, podporující krevní oběh. Kromě regulace krevního tlaku má také diuretický účinek. Pokud se přidá k zelenému čaji, tato kombinace se jednoduše stává dokonalým. Chcete-li připravit takovou infuzi, musíte vařit dva surové, nakrájené kusy česneku s šálkem zeleného čaje po dobu 10 minut. Poté vypněte oheň a nechte jej stát asi 5 minut. Potřebujete napnout bylinný čaj a přidat šťávu z poloviny vápna. A kdy je to pít? Je to velmi lehké, takže ho můžete vypít mezi jídly a před spaním.

4. Hrob Marian

To je nepochybně klasika. Je to skvělé pro vaše játra a samozřejmě reguluje hladinu cholesterolu. Tato rostlina podporuje odstranění tuků a lipidů, což pomáhá udržovat zdravý metabolismus vašeho těla. On je náš jednoduchý spojenec, pomáhá snížit hladinu cholesterolu a triglyceridů. V obchodech s potravinami najdete pilulky nebo bylinné čaje v pytlích, které jsou připravené k použití. Po jídle ji vypijte dvakrát denně. Nezapomeňte, že výsledky nebudou k dispozici, pokud pravidelně nepřijímáte infuzi.

5. Poslední zvědavost! Oranžová kůra

Víme, že pomeranče jsou ovoce. Nemůžeme však skrýt cenné informace o tomto jednoduchém ovoci. Podle průzkumu několika amerických univerzitách, pomerančová kůra obsahuje flavonoidy, které jsou ideální pro boj proti cholesterolu (ve skutečnosti, kůže až o 20% více flavonoidů, než džus). Tak jak můžeme stát? Musíte to zkusit. Potřeba brousit asi jednu a půl lžíce pomerančové kůry. Je lepší vařit s šálkem vody a čajovou lžičkou medu. Vůně bude senzační a výsledky jsou prostě neuvěřitelné. A co když pijete infuzi pomerančové kůry dvakrát denně po použití našich hlavních jídel? Nebuďte stydliví, abyste vyzkoušeli tento zázračný nástroj!


Přírodní prostředek pro vyplachování úst

Přírodní prostředek pro vyplachování úst

Přírodní prostředky Špatný dech - problém orálního zdraví, která by mohla být známkou infekce, onemocnění zubů nebo dásní a dokonce i poruchy trávicího systému. V některých případech však může být zdrojem jazyka, který je hlavní částí úst a začíná první kroky trávicího procesu. Toto je také místo pro akumulaci bakterií.

(Lidových opravné)

Jak odstranit toxiny z jater do dvou týdnů

Jak odstranit toxiny z jater do dvou týdnů

Natural znamená, že vaše játra - orgán, který je nejvíce postižena důsledky špatné výživy, nadměrných zlozvyků a negativních emocí. Koneckonců, možná je čas strávit přirozené čištění jater? Z dnešního článku se naučíte, jak odstranit toxiny z jater během pouhých 15 dní, a to podle jednoduchých a přirozených dietních doporučení.

(Lidových opravné)