Kurkuma jako prostředek bolesti a rakovina


Kurkuma jako prostředek bolesti a rakovina

zdraví Turmeric - toto koření běžně používané v asijských kulturách, které jsou také součástí kari. Ale kromě toho kurkuma dává potravin chuť a barvu, je důležité, léčivé vlastnosti, například, je antioxidant, antidepresiva, protizánětlivé a antikarcinogenní akce.

Chystáme se vysvětlit všechny tyto vlastnosti, aby bylo možné začlenit kurkuma do vašeho denního jídelníčku pomocí jej připravit lahodné a jedinečné pokrmy, které by byly jako každý příklad: pudink s kokosem a kurkumy, energetické koktejl nebo indický nápoj.

Turmeric (Turmeric dlouho) patří do stejné rodiny rostlin jako zázvor. Brumman je široce používán kvůli jeho léčivým vlastnostem. Ačkoli historicky více kurkuma používané na východě, to se stává více a více převládající jak na Západě, například v našich jídel, stejně jako přírodní doplňky stravy a léky. Léčivé vlastnosti kurkuma

 • protirakovinných vlastností, kurkuma má mnohoprotirakovinové složky, které brání růstu některých typů nádorů, a kurkuma jsou také velmi užitečné při užívání léků proti rakovině, a to zejména k překonání jejich nepříznivé účinky. Protizánětlivé vlastnosti
 • : složka koření kurkumin má silný protizánětlivý účinek, ale proto, že kurkuma se doporučuje pro lidi, kteří trpí bolestí různého charakteru, revmatismus, fibromyalgienebo chronické únavy tak dále. Je však také velmi užitečné při zánětu dýchacího nebo močového traktu.
 • Antioxidační vlastnosti: Turmeric neutralizuje působení volných radikálů v těle, které oxidují a podporují stárnutí buněk.
 • zažívací vlastnosti, kurkuma působí jako činidlo pro tonizuvalnyy žaludku, zlepšuje trávení abojují s pálení žáhy, vředy, gastritida a podobných onemocnění.
 • kurkuma chrání játra amočového měchýře, pomáhá předcházet tvorbě žlučových kamenů, a může zlepšit nebo zabránit postupu onemocnění jater, jako je cirhóza nebo žloutenka.
 • Vlastnost antidepresiva: Několik studií ukázalo, že kurkuma působí jako přirozená antidepresiva a pomáhá bojovat proti stresu.
 • Schopnost v boji proti infekci: kurkuma inherentní antimikrobiální a antiseptický účinek.

Jak můžeme konzumovat kurkuma?

Chcete-li použít vlastnosti dříve uvedených ve Váš prospěch, měli byste konzumovat kurkuma deník. Můžete si vzít extrakt, kapslí nebo tablet, nebo si můžete dokonce začlenit kurkumu do svého každodenního jídelníčku.

V tomto případě byste měli vědět, že kurkuma dává pokrmu lehce žlutou barvu a dát jim specifickou chuťsnadné. Je však možné jej přidat do všech druhů polévek, dušených pokrmů, krémy, rýže, těstovin nebo omáček. Můžete přidat i kurkumu v dezertů, jako jsou dorty, krémů, pudinků, krémem atd Doporučená dávka je

asi jedna malá lžíce denně dezert.

U kožních onemocnění, můžete také použít kurkumu pro místní externí aplikace, dělat mast s vodou, nebo dokonce smíchání s hlínou. Tyto krémy mohou být použity pro léčbu onemocnění, jako je psoriáza nebo ekzém.

jsme před použitím jakékoliv opravné prostředky na pokožku vždy poraďte se svým lékařem nebo lékařem.

Energy cocktail Tento koktejl vás naplní energií v pytlích. Jediné, co musíte udělat, je sekání a smíchat v mixéru následující složky:

 • nápoj na bázi rostlinnebo mléko
 • Kurkuma jeden zralý banán
 • Termíny postavil

mandle Tento nápoj je vhodný pro děti, sportovce, a ti, který má zvláštní fyzické nebo duševní potřeby. Indičtí

jeden nápoj chutné a zdravé způsoby, jak si užít terapeutické vlastnosti koření, to je - jejich použití v pikantní nápojů. Budete potřebovat následující ingredience:

 • mléko nebo rostlinné mléko (na základě rýže, ovesné vločky, atd)
 • Kurkuma Ginger Cinnamon
 • anýz hvězda ve tvaru citronu a / nebo pomerančové kůry

med Vařte mléko nebo mléko s rostlinným koření (přibližně jedna čajová lžička každé koření na litr kapaliny) po dobu 10 minut. Nechejte alespoň dalších 10 minut. Zpracujte a uchovávejte v chladničce. Můžete pít teplé nebo chladné.

nákyp s kokosovým a kurkumy

Tato kaše neobsahuje vejce, je důvod, proč je ideální pro lidi s vysokou hladinou cholesterolu.pudink poskytuje také léčivé vlastnosti kurkuma. Budete potřebovat:

 • Kokosová sušené mléko agar z mořských řas
 • Kurkuma med nebo sirup z agáve

Boil kokosovém mléce s agar-agar prášek, kurkuma, přidání medem nebo agáve podle chuti. Míchejte čas od času. Když se tato směs začne vařit mléko, není ukončeno míchání. Pokračujte ve varu po dobu dvou minut, pak vyjměte z tepla. Spill ve velkých miskách nebo malé kapacity, které budou sloužit pudink na stůl. Poté, co se směs ochladila na teplotu místnosti, vloží se do chladničky. Pudink bude připraven k použití za tři hodiny. Stojí za to také posypeme svou kokosový pudink na vrcholu.

fotografie poskytnuté Frabisa, latanadelriccio, Emmey a Foodmayem.com


4 Nejlepší domácí produkty pro hydratační kosmetické

4 Nejlepší domácí produkty pro hydratační kosmetické

Suchá pokožka - kosmetický problém, který postihuje dermis, že je vnější vrstva kůže. Přestože suchá kůže není vážným onemocněním, může přinést nepříjemné nepohodlí. Pokud chcete, aby vaše pleť vždy měl atraktivní vzhled a je hladký na dotek, uchopit ve zvyku používat přírodní domácí opravné prostředky pro hydrataci pokožky.

(Krása)

Pečujte o své skalp denní

Pečujte o své skalp denní

Zdraví Většina lidí (zejména ženám) chtějí mít spoustu krásné vlasy jako obrázky v časopisech a módních přehlídek. To je důvod, proč tam jsou stovky krémy a léků, které lze zakoupit v obchodech. Ale mnoho z nich nepovažuji za něco důležitého - místo, kde se „rodí“ prameny. V dnešním článku se dozvíte, jak pečovat o pokožku hlavy každý den.

(Krása)