Turmeric jako lék proti rakovině


Turmeric jako lék proti rakovině

Víte o své jasně žluté barvy a silný speciální zápach, který dává jídlo zvláštní chuť. Ale víte, že kurkuma může být prostředkem boje proti rakovině?

Dnes budeme mluvit o zajímavých studiích, které zkoumaly vlastnosti kurkuminu, hlavní složku koření.

Turmeric - starobylý prostředek

Turmeric pochází z rostliny Turmeric, který byl přinesen z Indie. Lidé v Indii používali tento koření po stovky let, aby přidali potravu podle chuti. Nyní můžete najít kurkuma ve všech typech jídel po celém světě.

Navíc je také známá svým léčebnými vlastnostmi. Různé vědecké studie zdůrazňují jednu konkrétní: schopnost bojovat proti rakovině.

také kurkuma má schopnost chránit naše játra z mnoha nemocí, jako je cirhóza jater, která může ovlivnit tento nejdůležitější orgán. Je to proto, že kurkuma je protizánětlivá.

Článek v časopise Frontiers ukazuje, že koření má mnoho léčebných vlastností. Je antioxidant, antivirový lék a má vlastnosti bojovat s mikroby. Kromě toho dokonce pomáhá léčit degenerativní nemoci, jako je Alzheimerova choroba. Curcumin: Protinádorová síla

Konstantní konzumace kurkumu může pomoci předejít rakovině.

Tento nádherný koření brání chronickému zánětu a poškození DNA

. Snižuje také potenciální problémy s buňkami.Studie ukazují, žecurcumin inhibuje vývoj rakoviny

. Vědci však stále nevědí o výši, kterou potřebujete k tomuto účelu použít. Někteří lékaři říkají, že zničit rakovinové buňky, přerušit proces onemocnění a zabránit jeho šířeníby měla používat 3,6 g za den.Podle nových objevů,koření má jedinečnou schopnost zabránit vzniku a šíření rakovinných buněk. Kromě toho aktivuje také proteiny, aby přirozeně zastavila onemocnění a zabránila tvorbě nádorů. Proto ti, kteří již mají diagnózu rakoviny, mohou používat kurkuma k prevenci metastáz.

Před léčbou kurkuminem se zvyšuje účinnost chemoterapie nebo radiace , zejména u rakoviny vaječníků nebo jater. Skupina pacientů s rakovinou pankreatu dostala 400 mg kurkuminu denně jako doplněk k léčbě.

Jejich nádory se významně snížily a nebyly žádné známky toxicity z konzumace koření.kurkuma a rakovina prsu

Americká rakovinová společnost zveřejnila několik studií o této nebezpečné nemoci. Ukázalo se, že

urkum je prostředkem k boji proti rakovině prsu.

Výzkumníci vysvětlují, že kurkumin má schopnost ovlivňovat proces nazvaný apoptóza. To znamená, že rakovinové buňky se samovolně destrukují, když prostředí, ve kterém se nacházejí, není ideální pro růst.

Mechanismus, který zahrnuje kurkum, je poměrně složitý, protože se skládá z okamžitých molekulárních reakcí. Můžeme však shrnout toto: "Pokud se zánět snižuje, rakovina postupuje."Lékaři potvrzují, že

koření je vynikající jako profylaktická léčba onemocnění. Nicméně je také vhodný pro ty, kteří už mají rakovinu. Je to proto, že chrání tělo před léčbou rakovinou.

Jak mohu používat vlastnosti kurkuma? Existují všechny druhy receptů, ve kterých můžete použít tento koření. Není to jen velmi chutné, ale také kurkuma je prostředek boje proti rakovině. Existuje několik možností:

Rice

Toto je jeden z nejlepších příkladů indického jídla. Všimněte si však, že doporučujeme

basmati nebo dušenou rýži, protože jsou výživnější a snadněji stravitelné.

Po vaření

přidejte čajovou lžičku kurkuma. Můžete také přidat cilantro a černý pepř.

Vejce Můžete udělat vejce s kapkou olivového oleje, špetku soli, pepře a kurkuma.

Fazole

Spice čočka jsou velmi běžné v Indii. Po vaření se smíchá s kokosovým olejem, černým pepřem a kurkumy.

Můžete také nahradit gharbanza nebo jiné fazole.

Čaj Během tepla můžete vařit studený čaj s kurkumou, která se osvěží.

Přidejte med nebo citronový džus a několik kostek ledu. Pokud chcete, posypeme černým pepřem.

Smoothie Vše, co potřebujete, je banán, med, citron a kurkuma

, a budete mít lahodný a výživný pruh. Navíc zkuste přidávat kokosové mléko a strouhaný zázvor.

Zlaté mléko Tento nápoj je vyroben z těstovinkurkuma

, voda a mandlový olej.

Pak je kombinujte s mlékem (nejlepším mandlovým mlékem), medem a skořicí. Pití to před spaním, pomáhá také při bolesti svalů a kloubů. V důsledku toho je kurkuma lékem proti rakovině, který již dnes můžete použít k prevenci!Turmeric VS 7 Léčivé přípravky Výhody kurkumu mohou být velmi prospěšné pro léčbu různých onemocnění. Vždy byste však měli používat tento přípravek podle předpisu svého lékaře.


10 Užitečné vlastnosti avokádo semena

10 Užitečné vlastnosti avokádo semena

Natural Avokádo znamená dobře známý po celém světě pro svou vynikající chuť a vysokou nutriční hodnotou. V zeleném těle jsou esenciální mastné kyseliny, antioxidanty, proteiny a jiné sloučeniny, které jsou velmi zdravé. Nicméně, mnoho lidí stále neví, co avokáda osiva mají úžasné vlastnosti pro vnější krásu, jakož i pro celé tělo.

(Lidových opravné)

Jak udělat domácí čisticí prostředek na mytí vozidel

Jak udělat domácí čisticí prostředek na mytí vozidel

Natural Již víme, jak to udělat vlastní šampony, pleťové masky a mnohé další přírodní domácí opravné prostředky. Stále více lidí se snaží obnovit zapomenuté recepty svých prarodičů, kteří neúčinkují méně efektivně než ty, které dnes používáme. Výrobky vyrobené podle těchto receptů jsou mnohem levnější a mají organický obsah.

(Lidových opravné)