Barvy a jejich vliv na naše pocity


Barvy a jejich vliv na naše pocity

zajímavých faktů různých barev ve vaší nálady ovlivňují, protože každý z nás alespoň trochu užitečné pochopit psychologii barev a jejich vliv.

Taková znalost nám pomůže uspořádat vaši práci a domů, abychom mohli lépe pracovat a žít šťastně.

Kromě toho, že každý z nás má své vlastní oblíbené barvy, existují také jisté tóny a odstíny, které nás definují jako osobu.

Samozřejmě, kolem tohoto tématu je mnoho neprobádaných otázek a nepotvrzených odhadů. Dnes však bychom chtěli stručně hovořit o jednom velmi zajímavou studii, provedenou a popsanou ve své knize „The Psychology of Color“ psycholog a sociolog Eva Geller.

V této práci se shromažďuje mnoho užitečných informací a analýza vlivu různých barev na pocity, které způsobují.

Proto doporučujeme seznámit se s tímto tématem v našem článku. Doufáme, že najdete něco zajímavého o sobě a světě kolem vás.

Barevná psychologie

Je pravděpodobné, že často nevidíte nebo nerozumíte vztahu mezi barvami a osobností člověka nebo jak určité barvy ovlivňují naši náladu.

Je to proto, že mnoho z nich je zájem o toto téma, ale není dostatek informací psycholožka Eva Heller ze Svobodné univerzity v Berlíně takovou studii zavázala. Do projektu se zapojilo 2000 lidí. Vědec analyzoval jejich reakce, chování a reakce na určité barvy a pocity, které způsobily.

Prostřednictvím tohoto výzkumu by mohlo být, že sdružení není náhodný, ale to může být popsán jako univerzální zkušenost, která je ovlivněna našimi předky, dětství, řeč a myšlenky.

Vzhledem k výše uvedenému můžeme předpokládat, že naše reakce na určité barvy je vrozená. Zkusme to ukázat jako příklad: nikdo nemůže pracovat ani se uvolnit v místnosti s černými nebo červenými zdmi.

Na druhou stranu, pokud je místnost namalována zeleně, bílá nebo modrá, bude mít na nás mnohem pozitivnější vliv. Dále řekneme trochu víc o různých barvách a těch, které vyvolávají pocity a reakce.

Modrá

V rámci několikaletého výzkumu doktor Geller zjistil, že jde o nejoblíbenější barvu na světě, po níž následuje zelená.

Předpokládá se, že tam je 111 odstínů modré. Tato barva může být obecně charakterizována takto:

 • vyjadřuje soucit, harmonii, duchovní a morální ctnosti;
 • je spojena s určitým smyslem pro vzdálenost, ale zároveň s fantazií;
 • symbolizuje inteligenci;
 • modrá je stejně mužská i ženská.

Zelená

 • Bezpochyby je tato barva jedním z nejoblíbenějších a nejzajímavějších. Je spojena s nadějí, plodností, životem a zdravím. Proto je zelená považována za tak silnou barvu.
 • Tato barva je také spojena s narozením a začátkem života, protože tyto tóny jsou nabité energií, která dává vzniknout pocitu svobody a neuvěřitelné síly.

Červená

Jistě si myslíte, co většina lidí spojuje s touto barvou. Samozřejmě, s vášní, ale také s nenávistí.

 • Existuje 105 odstínů červené barvy. Od doby starověku symbolizoval určitý postoj k vyšším třídám společnosti a v souladu s bohatstvím.
 • Tato barva je velmi dynamická, vyvolává vysokou úroveň aktivity.
 • A zde je další zajímavý fakt: podle výsledků studie Dr. Gellera se mezi všechny barvy zvířete nejvíce nelíbí velmi červená.

Žlutá

Několik let vědecké práce ukázalo, že tato barva je jednou z nejkontroverznějších.

 • Lidé to baví zábavou, ale zároveň existuje spousta sdružení a zrady.
 • Žlutá symbolizuje zralost a smyslnou lásku.
 • A říkají, že je velmi optimistický, vyvolává práci, čtení, psaní a kreativitu obecně.

Violet

Může být nepochybně nazýván jednou z nejzajímavějších barev. To je spojeno s magií a feminismem. Kromě toho fialová vyjadřuje sílu, solidaritu a respekt. Orange

I když tato barva má vysokou vazbou na buddhistické kultury, odborníci v oblasti psychologie barev říci, že jeho hodnota je stále podceňována.

Oranžová - dokonalá barva vytváří atmosféru, která bude podporovat kontakt a společenské chápání. Navíc oranžová přitahuje světlo. A tato barva je zábavná, příjemná a energická.

Pink

Je spojena s něčím jemným a atraktivním, symbolizujícím zdvořilost a erotickou něhu.

Kromě toho vám pravděpodobně bude zajímavé vědět, že růžová je pro domovy velmi důležitá, protože pomáhá uvolňovat, plní naději a podporuje kreativitu. V kombinaci s jinými barvami poskytuje výjimečnou originalitu.

Bílá

To je barva dobra, duchovnosti, nových závazků, čistoty a nevinnosti.

Černá

 • Je velmi rád módních návrhářů, není divu, že nosíme černé oblečení, když chceme dodat naší eleganci našemu vzhledu.
 • I dnes existují spory, lze považovat za její barvu (protože neexistuje žádné světlo, které by bylo vlastní všem ostatním barvám).
 • Mimo móda a oblečení je černý podvědomě spojován s něčím negativním. On také symbolizuje konec, smrt a krutost.

Jak vidíte, toto téma je velmi mnohostranné a zajímavé.

Jak jsme již zmínili, každý z nás má své oblíbené barvy, konkrétně ani jeden, ale obvykle dva nebo tři. Neváhejte, použijte je, protože zlepšují naši náladu a pomáhají být trochu šťastnější!


Příčiny nazálního krvácení

Příčiny nazálního krvácení

Nazální spontánní krvácení z nosní dírky mohou být různé příčiny. Může to být v důsledku rinitidy nebo suchosti nosu, ale může to také znamenat další zdravotní problémy, jako je arteriální hypertenze. Pokud pravidelně trpíte krvácením z nosu, měli byste se poradit s lékařem. V tomto článku budeme hovořit o některých nejčastějších příčinách krvácení z nosu, stejně jako o některých aspektech, které byste měli mít na paměti, abyste předešli závažnějším poruchám.

(Zajímavosti)

Příznaky krevních sraženin, které by měly následovat

Příznaky krevních sraženin, které by měly následovat

Zajímavých faktů při vzniku krevních sraženin v cévách, je zdravotní riziko. Krevní sraženina je krevní hmota, ke které dochází kvůli změně kapalného stavu na želatinu nebo polotuhou látku. Zjistěte příznaky krevních sraženin, které je třeba sledovat. Pokud se hmotnost volně proudí v krvi, může se částečně nebo úplně blokovat tepny nebo žíly.

(Zajímavosti)