Když se bolest hlavy stane alarmujícím signálem?


Když se bolest hlavy stane alarmujícím signálem?

Bolest hlavy je do jisté míry normálním výskytem v našich životech. Bezpochyby je známým a nepříjemným nepřítelem, který často končí bez vážných komplikací.

Existují ovšem lidé, kteří navzdory pocitu úlevy po bolestí nebo dobrém odpočinku se opět objeví bolest hlavy.

To se stává poměrně často. Nyní máme na mysli migrénu, chronickou bolest hlavy, která významně ovlivňuje kvalitu života.

Takže ... když by taková porucha měla přinutit člověka, aby na zvuku dosáhl? Může bolest hlavy být něco nebezpečnější? Tento problém je třeba brát v úvahu podrobněji.

Vzhledem k tomu, že informace jsou nejlepší zbraní, v tomto článku uvádíme tři společné fakty, které musíte znát.

Bolest hlavy: jaké faktory by měly věnovat pozornost při určování závažnosti problému

V Harvardská univerzitaprovedla velmi zajímavou studii o bolesti hlavy. Za prvé, abyste rozptýlili vaše obavy a zkušenosti, stačí říci , že v téměř 95% případů toto nepohodlí není příznakem žádné vážné nemoci.

Zjistěte více o9 přípravcích proti únavě a bolesti hlavy

Nyní, když jsme objasnili situaci, stojí za zmínku, že často jsou bolesti hlavy velmi oslabující. Nemoci jako migréna, lupus deprese nebo artritida se projevují tímto příznakem.

Víme, že z bolestí hlavy nikdo nezemřel, ale výrazně narušuje kvalitu života lidí. V tomto stavu často zatajujeme doma a neseme takzvanou "společensky neviditelnou nemoc". Takové zdravotní problémy nepochybně výrazně zhoršují život. Je však obzvláště důležité vědět,

v jakém bodě bolest hlavy nebo pravděpodobná migréna již není normální a upozorňovat nás na něco mnohem závažnějšího. Podívejme se na tři charakteristiky, které je třeba vzít v úvahu.

1. Má-li problém je alarmující signál

ve výše uvedené studii, Harvard University byl přidělen určitý počet charakteristik, které vždy je třeba věnovat pozornost, pokud vy nebo někdo ve vaší rodině trpí bolestmi hlavy.

Věnujte pozornost:

bolest hlavy se náhle změní. Například pokud máte silnou bolest, která ušla po použití analgetik a lék nepomůže, nezapomeňte se poradit s lékařem;

 • Je také vhodné podívat se na odborníka, pokud se u lidí objeví neuvěřitelně silná bolest (jako srdeční záchvat);
 • Pokud se bolest zesílí, když kašlete nebo se pohybujete, je také abnormální;
 • Kromě toho byste měli být znepokojeni, když vám bolest hlavy nedovolí vykonávat každodenní úkoly;
 • někteří lidé jsou během bolesti hlavy agresivní nebo otravní. To je také odchylka od normy;
 • buďte velmi opatrní, pokud je bolest doprovázena horečkou a chvění krku;
 • Navíc, pokud máte problémy s očima, zánět očí
 • , že je rozbité, je slabost a závratě, mělo by okamžitě jít do nemocnice nebo zavolat sanitku;lékaři také varují, že
 • náhlá noční bolest by měla být důvodem k obavám; jestliže "porazí" v hlavě a bolest nevyprší, musíte okamžitě jít do nemocnice.

Přečtěte si článek o 7 příznaky zvýšené hladiny stresových2. bolest hlavy a útočnou

Pokud osoba, silná bolest hlavy, to je bezesporu největší strach z infarktu. Takové útoky mohou nastat jak u mladých, tak u starších. Proto je vždy nutné pamatovat na šest příznaků infarktu.

Člověk najednou ztratí sílu na jedné straně těla

 • : ruku, nohu nebo polovinu obličeje.Jak jsme řekli předtím, existuje neuvěřitelně silná bolest hlavy.Tam je také pocit brnění v obličeji, paží nebo nohou (na jedné straně těla).
 • Ztráta vidění v jednom oku.
 • Existuje problém s vysíláním nebo člověk nemůže normálně mluvit.
 • Před infarktem velmi často
 • pocit závrať, nejistota nebo ztráta rovnováhy.
 • 3. „Demon hlavy“ Vše, co víme o vlivu migrény a bolesti hlavy tenziynoho však podle neurologů a pacientů s bolestí hlavy je nejbolestivější.

Velmi často, v takovém stavu lidí, existuje strach a začínají si myslet, že se děje něco strašného. Tento stav však není tak vážný, jak se zdá.

Pocit bolesti je velmi silný, člověk může dokonce paralyzovat několik hodin, ale jak jsme již řekli, bolestivost klastru není příznakem nemoci.

Klasická bolest hlavy se vyskytuje u 1% populace

, převážně u mužů.

 • Jedná se o těžkou a vyčerpávající bolest, která může trvat 15 až 90 minut a několikrát se vyskytne po celý den.Clusterova bolest hlavy je spojena s malými problémy v hypothalamu a cirkadiánních rytmech. Někdy
 • lidský životní styl
 • , stres, nedostatek spánku nebo těžké pracovní zátěž může způsobit tento problém. Nakonec bychom chtěli poznamenat, že ve většině případů není bolest hlavy vážnou hrozbou a vzniká kvůli únavě, napětí nebo dokonce hormonálním změnám.Nicméně, když se stane vaším každodenním společníkem nebo souvisejícím s příznaky, o kterých jsme mluvili v tomto článku, nezapomeňte kontaktovat svého lékaře, abyste zjistili přesnou diagnózu.

Bolesti hlavy mohou být příznakem onemocnění, které byste měli vědět, abyste zahájili vhodnou léčbu.


Tato metoda může odhalit rakovinu žaludku jen dvě hodiny

Tato metoda může odhalit rakovinu žaludku jen dvě hodiny

Rakovina Zajímavá fakta Žaludek je pátým nejčastějším zhoubným nádorem na světě. I když odborníci nevědí, co způsobuje tento typ rakoviny, oni věří, že klíčem k účinnému potírání - schopnost rozpoznat, že brzy stadiyah.Nayskladnishe, že pacienti mají často příznaky vnímána jako součást normálního života.

(Zajímavosti)

Jak pěstovat rozmarýn, petržel a máty home

Jak pěstovat rozmarýn, petržel a máty home

Tyto bylinky, jako rozmarýn, petržel a máty jsou dobře přizpůsobit různým půdním a klimatickým podmínkám, takže jsou ideální pro pěstování doma. Tyto tři komponenty mohou být vždy použity v kuchyni, navíc mají řadu terapeutických vlastností. V tomto článku chceme říct, jak pěstovat rozmarýn, petržel a máty domů, budete mít vždy čerstvé bylinky po ruce.

(Zajímavosti)