Láska pro každý typ osobnosti


Láska pro každý typ osobnosti

Vybíráme naše partnery na základě vašeho vlastního osobnostního typu? Možná jste o tom nikdy neuvažovali, nebo jste vždycky věděli, že je to pravda. V každém případě vás dnes vyzýváme, abyste se dozvěděli o čtyřech typech osobnosti, které podle odborníků představují hlavní stavební kameny silné lásky. 4 osobnostní typy love

Nemá smysl popírat - někdy se zamilujete do muže náhle, muž, který stěží vejde váš typ osobnosti, ale přesto vás nějak dokončí.

V jiných případech se setkáváte s někým, kdo vypadá jako ideální pár, ale tyto vztahy vám nepřinášejí štěstí. Proč se to děje? Proč se někdy dostáváme do charakterových rysů, které nás nakonec ublížily?

Dvě strany jedné mince (štěstí a neštěstí) se vyskytují tak často, že přimět lidi, aby se pokusili najít teoretické vysvětlení. Jedna z posledních knih napsaných na toto téma je věnována důvodům, proč někteří lidé volí určité partnery. Říká se tomu "Proč je to?" Proč je ona? " Její autorkou je Helen Fischerová, antropologka na Rutgersově univerzitě.

Ve své zajímavé knize definuje čtyři typy osobnosti, na nichž jsou založeny vztahy. Budeme diskutovat každý z nich níže:1. Výzkumník

Tito lidé věří, že láska je dobrodružství.

Jsou impulzivní, nezávislí, velmi zajímaví a často se chovají, jako by "žili v okamžiku". Pojďme se podívat na jejich hlavních rysech: mají tendenci hledat nové věci, nové zkušenosti

 • ochoten riskovat, bez ohledu na následky velmi spontánní
 • velmi silný Velice zajímavé, tvůrčí, pozitivní
 • velmi flexibilní a může se přizpůsobit

2. osobnosti režisér, se nevyžaduje ředitelé Je to vždycky "dominantní". Jedná se o nejvíce analytický typ osobnosti, který zdůrazňuje především logiku a zdravý rozum. Ředitelé jsou obvykle velmi vyrovnaní. Jsou to:

soustředěný a sebevědomý

 • může ovládat své emoce
 • chtějí snadno vyjádřit touhu
 • raději dobře navržené úkol a chtějí rozumět všemu. Perfectionisté.
 • 3. Builder

Pro stavitele, hlavní hodnoty jsou rodina, přátelé a jejich vztah s ostatními lidmi. Jsou klidní a společenští lidé, kteří jsou velmi klidní a vyhýbají se rizikům. Obvykle jsou:

Klidný, sebevědomý a nenáročný trvalé

 • Věrní respektuje tradiční hodnoty a pravidla
 • mohou rozvíjet sociální sítě a spravovat

4. Mediator Mediátoři expresivní, citlivý a idealistický. Lidé tohoto typu jsou obvykle velmi citliví, jsou však obdařeni představivostí a velmi otevřenou myslí.


Jejich pocity jsou hluboké a potřebují splnit emocionální potřeby. Mediátory: Je vidět podstatu pod povrchem, mají přirozenou intuici

 • kreativní a citlivý
 • soucitný, velice psychicky flexibilní a dobře o dalších lidí
 • idealistický a altruistické
 • mohou vyjádřit své emoce, a ne skrývat svou
 • přizpůsobit sociálních situacích a formují vztahy
 • Jaké typy osobnosti jsou nejvíce slučitelné?

Podle studie Fisher, nejúspěšnější páry založené na typu osobnosti, jsou následující: 1.

výzkumníci inklinují k doplnění dalších výzkumných pracovníků

Není divu, že lidé, kteří hledají vztahů založených na instantní

emocí a vášní , spolu dobře dohromady . Pokud jste například prostředníkem nebo tvůrcem, nemusíte pochopit spontánnost nebo vizi života, protože upřednostňujete stabilitu a rodinu.Podle Fishera, kombinace výzkumných vědců, že je nejvíce „výbušné“ dvojice, s průběžným vzestupů a pádů, neustálém pohybu z místa na místo intenzivní milence, dokud jeden z partnerů stane nudná, když dostane to, co chce. 2. Builders

také s stavitelé

Tato dvojice si váží rodiny, navazování nových přátelství, chce trávit čas se svými rodinami a vybudovat stabilní a mírové budoucnosti společně, kde mohou kontrolovat každý aspekt svého života.

Existuje jen málo akutních pocitů nebo rizik ... tihle lidé rádi žijí klidně a bezpečně. 3. Režiséři jsou dobře kombinováni se zprostředkovateli

Mnoho párů má tendenci mít stabilní a dlouhodobé vztahy, když se hodí k sobě v tomto ohledu.

Lidé, kteří svou povahou jsou analytici, přímí a perfekcionisté, nacházejí štěstí s citlivějšími, citlivějšími, emocionálními osobnostmi. V určitém smyslu se navzájem doplňují. Analytická, objektivní stránka odpovídá intuitivnímu, citlivému. Zdá se, že obě z nich přitahují potřeby druhého, nebo se možná prostě táhnou k něčemu, co obvykle necítí v každodenním životě.

Je zřejmé, že takový přístup není vyčerpávající. Ale záměrem autora bylo dát nám příklad osobnostních typů, které často tvoří silný a vzájemně prospěšný vztah.

Je třeba vzít v úvahu, protože

Pokud se například, citový, citlivý člověk, který hledá stabilitu a klid každodenního života s partnerem, pravděpodobně by neměl čelit „výzkumní pracovníci“. Nyní můžete cítit vášnivost, ale dříve nebo později, jeden z vás bude pravděpodobně zklamaný.


7 Málo známá fakta o úzkost

7 Málo známá fakta o úzkost

Sex a vztahy dušnost, bušení srdce, nadměrné nervozita, duševní poruchy, svalové napětí ... Kdo z nás nebyl, který má zkušenosti záchvaty úzkosti? Každodenní život nás někdy staví do obtížné situace a nevíme, jak je překonat, že nám dává pocit, ohromen. , které se týkají, kterou cítíme, mluvení na veřejnosti, nebo sedí v letadle, například, není život ohrožující, se nemění a neporušuje naše denní zůstatek.

(Sex a vztahy)

Co je důležitější u pohlaví: množství nebo kvality?

Co je důležitější u pohlaví: množství nebo kvality?

Mnoho lidí se chlubí, že jsou často sexy . Nicméně pokud jde o sex, hlavní věc není množství, ale kvalita blízkosti. Měli byste se snažit dostat potěšení přesně kvality sexu, a ne jak často se vám to stane. Pravidlo "co je víc, tím lépe" v tomto případě nefunguje , protože i ti, kteří mají pravidelný sex často ještě nemají rádi.

(Sex a vztahy)