Několik faktů o slzách a pláčcích


Několik faktů o slzách a pláčcích

Lamentace je fyziologický proces, který je charakteristický pro všechny živé bytosti. Nicméně když lidé plakat, všechno je zcela jiné. Jsme jediní, kteří takto projevují různé emoce.V tomto článku se chceme podělit o zajímavé fakty o slzách a pláčů.

Když člověk křičí, je užitečný pro své zdraví

Po mnoho let byly slzy považovány za projev slabosti nebo dokonce manipulace.

Ve skutečnosti, když jste smutní, díky nim můžete projevit své emoce. To je způsobeno skutečností, že

se v těle vyrábějí různé chemické sloučeniny. Jedná se o přirozené uklidňující . Jinými slovy, tyto prvky snižují intenzitu bolesti, kterou cítíte.Když

plakat , tělo se postupně uvolní. Po tom všempotom produkuje oxytocin. Tato chemická sloučenina působí jako přirozená anestetika. Přečtěte si také o

účinky omezených emocí na těle Nesmíte plakat příliš často, nicméně je to velmi důležité.

Slzy chrání sliznici před vysycháním, a udržuje zrak v dobrém stavu.Dalším důležitým faktorem je, že brání nachlazení. Slzy mohou zabít některé bakterie. Tajemství této schopnosti v obsahu sloučeniny nazývané lysozym D.

Shrnutí výše uvedených, chceme říci, že pláč má pozitivní vliv na tělo. Pomáhá mu správně pracovat a udržuje si své zdraví.

Slzy radosti a množství slz - je to stejné?

Pravdou je, že učenci rozdělují slzy do tří kategorií.

Bazální slzy

Jsou to slzy, které poskytují konstantní zvlhčení rohovky.

Osušují oči a také pomáhají zachovat jasnost očí.Za normálních okolností jedna osoba přidělí jednu pětinu slzy (1,1 gramů) slz denně. Po určitou dobu se může tato částka snížit nebo zvýšit.

Reflexní slzy

Takové slzy se vyskytují kvůli určitým podnětům. Jejich příčinou jsou

cizí předměty nebo přítomnost sloučenin, které dráždí oči. Existuje mnoho faktorů, které mohou způsobit reflexní slzy. Mezi nejčastější cibule, slzný plyn, výpary barvy, agresivní chemické sloučeniny.

V těchto případech jsou slzy potřebné k očištění cizích předmětů.

Emocionální slzy

Tyto slzy se objevují pod vlivem pocitů. Může to být jakékoliv emoce: štěstí, smutek,

zlost , zuřivost atd.Slzy po sexu

Mnoho lidí chce plakat po orgasmu. Ve vědecké komunitě neexistuje jednomyslný názor na příčiny tohoto jevu. Nicméně

někteří lidé věří, že člověk po sexu křičí z důvodu hormonálních výkyvů, které způsobuje.Jiní věří, že se jedná o psychologickou reakci. Takové slzy mohou nastat z řady důvodů, například:

dosažení vrcholu uspokojení;

  • pocit viny kvůli zradě;
  • částky způsobené nešťastnými vztahy.
  • Pokud někdy chcete plakat po sexu, možná budete muset analyzovat váš vztah. Zamyslete se nad tím, zda jste s vaším partnerem spokojeni.

Pokud je slzami radosti, všechno je v pořádku. Ale pokud je důvodem, že máte smůlu, zastavte se na chvíli a podívejte se na váš vztah. Zamyslete se nad tím, zda byste měli zůstat u osoby, která je hned vedle.

Muži plakat méně často než ženy

Příběhy, které ženy plakat častěji než muži, nejsou staré století. To se stalo příčinou mnoha vtipů. Existují dokonce

studie , které ukazují, žeženy to dělají čtyřikrát častěji než muži. Příčina v hormonu, který se nazývá

prolaktin . Způsobuje slzy u osoby. Tento hormon je převážně obsažen v krvi a slzách žen.Navíc je struktura slzných kanálků u žen odlišná od struktury mužů. To je důvod, proč jsou zástupci krásné poloviny lidstva jednodušší plakat.

Zvířata také plakat

Zvířata mohou také plakat

. Typicky to lze rozpoznat zvuky, které vydávají. Kromě toho jejich mimikry a chování ukazují na pláč.Každý druh zvířete se projevuje emocí svým vlastním způsobem. Důvodem tohoto jevu jsou rozdíly ve vývoji limbického systému.

U lidí a některých savců jsou slzy spojeny se středem odměn v mozku. Nicméně, jen lidé začínají plakat pod vlivem emocí.

Jinými slovy, zvířata

nemohou prolévat slzy, které mají hlubší emocionální význam.Je to jen výsledek funkčních potřeb. slzy a jejich zajímavé vlastnosti

Existují různé příčiny emočních slzách: se zbavit stresu, vyjádřit pochopení a sympatie

, reagují na bolest, upoutat pozornost, nebo dokonce ukázat štěstí.Slzy způsobují stejnou fyziologickou reakci. Nezáleží na tom, zda vznikají z účinků dráždivých látek nebo ne.

Jedna věc, kterou víme jistě:

slzy vykonávají důležitou funkci. Chrání vaše oči.


Bílý ocet pro praní prádla. Skvělý nápad!

Bílý ocet pro praní prádla. Skvělý nápad!

Jsme si jisti, že ve vašem domě budete mít bílý ocet . Pokud tomu tak je, měli byste vědět, že váš věrný spojenec je na konci vašeho oděvu prádlo. Navíc nahradí mnoho detergentů, takže můžete výrazně ušetřit. Nicméně, s použitím přírodních produktů pro praní prádla, jsme nejen utratit méně peněz na pracích a změkčovadel, ale také přispět k ochraně životního prostředí, protože zvolit ekologičtější způsob úklidu.

(Zajímavosti)

Syndrom Anna Karenina: Oběť lásky

Syndrom Anna Karenina: Oběť lásky

Slavný ruský autor Lev Tolstoj jednou napsal klasický román světové literatury - „Anna Karenina“ , což je jasným odrazem nejvíce vášnivý, silný a přesto nebezpečné lásky, která vždy vede tragický výsledek. Avšak v případě Anna Karenina syndromu, nemáme poklykayemos velmi dramatický konec hlavní postavy románu.

(Zajímavosti)