Kefír - přirozený způsob, jak posílit imunitu!


Kefír - přirozený způsob, jak posílit imunitu!

Přírodní produkty Nedávno jogurty se stala velmi populární, zejména u lidí, kteří se snaží najít přirozené způsoby, jak zlepšit své zdraví.

Tento nápoj pomáhá zlepšit rovnováhu bakterií ve střevě, stejně jako celkové trávení.

Zajímavý fakt o kefír: i ti, kteří trpí nesnášenlivostí laktózy, si mohou užívat.

Příčina Především může laktóza způsobit zánět a špatné trávení, protože jde o typ cukru, který má živočišný původ.

Ale během zpracování kefíru se laktóza změní na kyselinu mléčnou, což ve skutečnosti zvyšuje trávení. Nicméně, stojí za pokus vidět, jak se cítíte.

V dnešním článku vás zveme, abyste objevili výhody kefír a dozvěděli se o tomto nádherném probiotickém přípravku. Budeme se věnovat studiím, které provedli odborníci na výživu a publikovali v časopise Nutrition Authority. Jste připraveni se k nám připojit?

Co je kefír?

kefír - fermentovaný kravského nebo kozího mléka, a jeho unikátní kyselá chuť pochází z konverze cukrů v procesu fermentace. Tím se snižuje obsah laktosy, což usnadňuje jeho trávení.

fermentační proces rovněž produkuje kvasinky a bakterie, které zlepšují imunitní systém a podporují zdravý růst bakterií ve střevě.

Nyní se možná ptáte, jogurt je stejný jogurt? Vůbec ne:

  • Kefír má vždy trochu hořkou chuť, zatímco jogurt je méně hořký kvůli vysokému obsahu laktózy.
  • Kefír je téměř vždy v tekuté formě, zatímco jogurt, zpravidla, má silnější a krémovější texturu.
  • Během fermentačního procesu kyselé konzerv pouze nezbytné živiny z mléka, a úrovně laktózaznačně snížena.
  • Vzhledem mikroorganismy v střevní flóry jogurt obohacený mnohem více než jogurty a střev odstraněn z jakýchkoli škodlivých bakterií, které způsobují problémy, jako je gastroenteritidy.

Discover jogurt - jeden z nejlepších zdrojů probiotik

Když mluvíte o probiotika, první věc, kterou pravděpodobně pamatovat - to je klasický šálek jogurtu.

Ve skutečnosti jedním z nejsilnějších probiotik v moderním světě je kefír. Centrum pro spolupráci ve španělských bienálech poskytuje užitečné informace.

antibakteriální a protiplísňové vlastnosti Kefír Kefír

velmi účinné proti mnoha typů bakterií, včetně Salmonella, H. pylori, Shigella a E. coli, stejně jako některé houby, jako je Candida albicans. To lze vysvětlit tím, že obsahuje aktivní polysacharidové sloučeniny, které bojujímikroby a zánět a pomáhají léčit různé typy infekcí.

napájení jogurt s imunitním systémem

chrání sliznici střevní bakterie, takže je nutné pít nápoj, který je bohatý na více než 30 druhů prospěšných bakterií a kvasinek, což je prospěšné pro celkové zdraví, a co je nejdůležitější - pro trávení.

Můžete si každý den vychutnat čerstvé ovoce z jogurtu. Můžete jej také použít k výrobě ovocných koktejlů a posílení imunitního systému.

Odborníci na výživu tvrdí, že tento nápoj z kysaného mléka, obsahuje silný a jedinečný probiotikum známý jako Lactobacillus kefiri - jedním z nejúčinnějších způsobů ochrany proti škodlivým bakteriím.

Kefír zlepšuje zdravotní stav kostí a působí proti osteoporóze

Jak víte, osteoporóza je častým problémem u žen. Tato porucha způsobuje bolest a zvýšené riziko zlomenin kostí.

Jeden efektivní způsob, jak posílit kosti -zvýšit příjem vápníku, ale mnoho lidí si nemůže tolerovat kravské mléko z důvodu laktózy.

Pamatujte, že kefír má také vysoký obsah vápníku a je bohatý na vitamín K2, což pomáhá zvýšit metabolismus vápníku.

Přidejte ji do své stravy postupně, abyste viděli, jak se cítíte. Pokud dobře zpracujete kefír a nevyvoláváte nepříjemné pocity, můžete si ho vychutnat denně při snídani.

Jak jíst kefír?

  • Není to špatné přidat je do své obvyklé snídaně, kombinované s ovocem nebo obilovinami nebo ovesnými vločkami.
  • Kefír lze po hlavním jídle použít v malém množství (půl šálku). Zlepšuje trávení a pokud ji pravidelně konzumovat, bude to přispěje k posílení střevní flóru a imunitní systém.

Na závěr lze konstatovat, že zatímco jogurt má velmi nízký obsah laktózy v důsledku procesu fermentace, to je ještě mléčného výrobku, takže budete muset sledovat, jak dobře si to strávit.

Obecně, kefír je užitečné a pomůže vám cítit skvěle.


Jak eliminovat příznaky zánětu průdušek: 6 Domácí léky přírodní prostředky

Jak eliminovat příznaky zánětu průdušek: 6 Domácí léky přírodní prostředky

Zánět průdušek - akutní onemocnění způsobené zánětem dolních cest dýchacích, také známý jako průdušek. Může být způsoben virem nebo bakteriemi, ale může to být také reakce imunitního systému na jiné škodlivé patogeny. Jeho hlavním příznakem je kašel a dýchací potíže, i když je často doprovázena horečkou, pocitem tlaku v hrudníku a sputu.

(Lidových opravné)

Jak odstranit desku přirozeně

Jak odstranit desku přirozeně

Zubní deska se vytváří, když se jídlo hromadí mezi zuby a dásněmi. Tato látka se skládá z minerálních solí a odpadu. Výsledkem je, že povrch zubu je pokryta žlutými skvrnami, takže je třeba odstranit plak nejlepší způsob, jak se ho zbavit - jít k zubaři. Nicméně, můžete použít určité domácí opravné prostředky, aby se zabránilo jeho výskytu.

(Lidových opravné)