Přeslička - hubnutí a mineralizace rostlin


Přeslička - hubnutí a mineralizace rostlin

křeček - léčivá rostlina, která má řadu příznivých vlastností. Například přeslička pomáhá eliminovat zadržování tekutin, pomáhá snížit hmotnost stravou u lidí, kteří se často cítí tlustá. Je také skvělým nástrojem pro zlepšení stavu kůže, nehtů a vlasů.

V tomto článku vám řekneme o všech vlastnostech přesličky, jmenovitě, že pomáhá snížit hmotnost a poskytuje tělu minerály. Vysvětlíme také, jak řádně konzumovat tuto rostlinu, abychom maximalizovali její výhody a kde ji najít. Dokonce je můžete najít v blízkosti svého domova!

Vlastnosti

Zvažte některé z hlavních vlastností přesličky:

  • DiuretikaJe to lék. Jedna z nejznámějších léčivých rostlin, která odstraňuje přebytečnou tekutinu v těle díky svým složkám, a to: draslík, flavonoidy, saponiny. To vede k nárůstu výkonu moči o 30%. Proto jej doporučujeme pro edém, revmatismus, dnu, kamenné obličky, močové infekce atd.
  • Přispívá ke snížení hmotnosti. Tato rostlina vám pomůže zhubnout přesně díky svým diuretickým vlastnostem. Mějte však na paměti, že rostlina vydává nadbytečnou vodu z těla a nerozděluje tuky.
  • Čisticí vlastnosti. Kachna odstraňuje toxiny z těla. Proto v kombinaci s jinými rostlinami, jako je bodlák, kopřivka, pampeliška, vyčistěte své tělo před škodlivými látkami. Tělo můžete několikrát ročně vyčistit. Na podzim a na jaře, vezměte infuzi každý den .
  • Minerální vlastnosti. Vysoký a různorodý obsah minerálů z něj činí výkonný nástroj, který dokonale vyživuje kosti, posiluje jejich strukturu. Pomáhá s osteoporózou, zlepšuje hojení poškozených kostí. Je to dobrý nástroj pro stres, anémii, únavu atd.
  • Zlepšuje pokožku a nehty. Vysoký obsah křemíku, který je součástí kolagenu, hluboce vyživuje kůži a nehty. Díky svým vlastnostem vyčistí vaše nehty a kůži od toxinů, bakterií, hub. Tímto způsobem přeslička předchází vypadávání skvrn, ekzémů, vrásek a vyhlazuje strihy.
  • Zlepšuje zdraví vašich vlasů. Silikon je pro vlasy prospěšný, posiluje, zlepšuje růst a strukturu. Je to dobrý prostředek pro plešatost a lupy.
  • Obnovuje a léčí. Krmivo má dobré regenerační vlastnosti. Zlepšuje hojení ran, odstraňuje jizvy.
  • Redukuje krvácení. Vzhledem k jeho vlastnostem může přeslička snížit nebo dokonce zastavit krvácení. Doporučujeme jej užívat s krvácení z nosní, kožní vředy nebo menstruace.
  • Zlepšuje pružnost tkáně chrupavky. Užitečné pro lidi, kteří pravidelně hrají sporty nebo trpí bolesti v jejich šlachách.

Jak ji používat?

Nejčastější způsob použití - formou infuze. První přeslička by měla být vařena po dobu pěti minut, pak trvat na temném místě. Pokud chcete léčit konkrétní nemoc, doporučujeme pít tři sklenice denně po dobu jednoho měsíce. Poté přestat používat po dobu 2-3 týdnů. Postup lze cyklicky opakovat. ★ Přeslička může být nalezena ve formě sirupu nebo extraktu

. V takovém případě postupujte podle pokynů výrobce nebo lékaře.Rostlina se používá k opláchnutí

hrdla, dásní nebo vnější použití. Také přeslička může být použita jako protizánětlivé činidlo pro vaginální infekce, hemoroidy (krvácení), herpes, ekzém, glaukom atd. Kde ji najdu?

Můžete ji koupit v lékárnách, obchodech nebo v některých supermarketech, protože je to velmi známá rostlina.

Můžete si koupit části, aby se infuze nebo ve formě extrakt nebo pilulky . Vše závisí na intenzitě léčby a na tvaru, který je pro vás vhodný. V některých případech doporučujeme konzultovat s lékařem.Musíte také vědět, že nalezení tohoto rostliny může být v přírodě v létě. Ve vlhkých prostorách

vedle řek, jezer, bažin nebo hlíny. Nejčastěji používejte stonku, ne listy, které můžete předem vysušit.


Domácí léky vaří přírodní prostředky

Domácí léky vaří přírodní prostředky

Vaří - stav kůže, který nastane, když vlasové folikuly nakazit. Tohle zranění není vážné, ale jsou docela bolestivé, protože zranění může být nesmírně otravné. Tyto léze jsou velmi časté a mohou vyvstat na jakoukoliv část těla, ale nejčastěji tyto bolestivé pupínky ovlivnit podpaží, hýždě, ramena, třísla a vnitřní strany stehen.

(Lidových opravné)

Pikantní čaj ke zlepšení metabolismu

Pikantní čaj ke zlepšení metabolismu

Chcete vědět, jak udělat čaj pro zlepšení metabolismu a proč je užitečné? Přečtěte si náš článek. Mnoho lidí se chce zbavit dalších kilogramů . Často však nedosahují výsledku, i když jedí malé části. A to vše proto, že metabolismus příliš zpomaluje. Výsledkem je, že tělo tráví méně energie. To je důvod, proč bychom vám chtěli povědět o čaji, abyste zlepšili metabolismus, který má zajímavou kořeněnou chuť a dokonale se zahřeje.

(Lidových opravné)