Humus: přirozená antidepresiva, bohatá na živiny


Humus: přirozená antidepresiva, bohatá na živiny

Už jste někdy slyšeli o hummu? Co jsi jedla? Není příliš známý, ale postupně začíná vyhrát své místo na stolech.

Pokud máte rád čenich, pak budete milovat a hummus. Tento lákavé těstoviny - jednoduchá kombinace citronové šťávy, olivový olej, česnek, paprika, sezamová semínka, olivy a cizrnu, který je jeho základna.

Recepty na vaření jsou různé v různých zemích, ale ingredience jsou vždy co nejužitečnější. Ve skutečnosti mnoho studií, které budeme zmínit později, již popisuje hummus jako super potraviny a účinný lék na depresi. Chcete se dozvědět více o tomto jídle?

Úžasné výhody

Humus je integrální kuchyně na Blízkém východě. V zemích jako Turecko, Libanon, Sýrie, a dokonce i Řecko a Kypr se k tomu lidé často připravují.

Ačkoliv se hummus nachází v supermarketech a pohostinských zařízeních,často pečujeme o toto jídlo doma, abychom zaručili jeho čerstvost a kvalitní přísady.

čerstvé citronové šťávy, trochu malé cizrna a koření podle chuti záruku, chutné hummus, které splní vaše nejdivočejší kulinářské očekávání.

Jaké jsou příznivé vlastnosti této lahodné pasty? Přečtěte si.

nádherné přírodní antidepresivum Podle studie provedené na univerzitě v Tel Avivu (Izrael), hummus:

  • přírodní antidepresivum, které se chová jako lék pro léčbu deprese.
  • dává smysl pro radost a štěstí díky své schopnosti zvýšit produkci serotoninu. To je způsobeno zdravou kombinací papriky a olivového oleje, protože oba obsahují typ aminokyseliny, který stimuluje tento hormon.
  • poskytuje pocit sytosti, uvolňuje a pomáhá usnout.

bohatý na rostlinné bílkoviny

Je to ořech, jeden z nejbohatších zdrojů bílkovin, který je základem různých receptů. Bmnozí, kteří ho hodně milují!

Zajímavá skutečnost: sportovci přidávají humus ke své stravě, protože jsou silným zdrojem energie. Vzhledem k obsahu olivového oleje a citronové šťávy je také bohatý na antioxidanty, které podporují trávení. Navíc je tato jídlo bohatá a reguluje hladinu cukru v krvi.

Kompletní rodinné jídlo

Už víte, že hummus je bohatý na rostlinné bílkoviny, ale věnujte pozornost jeho nutriční hodnotě. Je to skvělé pro celou rodinu, protože obsahuje:

  • železo draselný
  • vitamín B komplex vápníku, hořčíku
  • kyseliny listové (ideální pro těhotné ženy a děti)
  • bohatý zdroj thiaminu a riboflavinu jsou dva typy vitamínů, které posilují svaly a nervový systém.
  • hummus obsahuje retinol, hlavní prvek, který poskytuje mládí a elasticitu tkání.
  • vzhledem k vysokému obsahu antioxidantů hummus je velmi dobrá vypořádat s hypertenzí a zlepšuje zdraví srdce
  • kvůli jeho močopudné vlastnosti tohoto produktu, jakož přináší kyseliny močové

zlepšit trávení zácpa často stane? Nebo možná potřebujete vyčistit střeva a tělo vůbec? Potom by hummus měl být nedílnou součástí vaší stravy.

Obsahuje užitečné uhlohydráty, které jsou pomalu tráveny, postupně poskytují tělu energii a regulují hladinu cukru v krvi.

vlákno Nuti a citronová šťáva, česnek, olivový olej a koření užitečné zlepšit střevem a pomáhají odstranit toxiny z tlustého střeva. V

málo tuku hummus Jak již bylo řečeno, že produkty, které jsou součástí hummus, velmi užitečné, obsahovat nutriční mastné kyseliny, včetně kyseliny linolové, kyseliny olejové a omega-3.

Humus ochutnal s žitným chlebem. Pokud je dáte na surové mrkev a celer, dostanete chutné a zdravé předkrm.

pomáhá s rakovinou

se silnými antioxidanty a česnek je přírodní antibiotikum, které může zničit mnoho škodlivých buněk někdy dorůst do nádorů.

Nemůžeme zmínit kyselinu listovou a saponiny, které velmi dobře chrání tělo před genetickým poškozením buněk, které způsobuje rakovinu.

Můžeš si popřít toast s humusem?

Delicious!


7 Zajímavé informace o vašem těle během hlubokého spánku

7 Zajímavé informace o vašem těle během hlubokého spánku

Zajímavosti Jedním z hlavních potřeb těla - alespoň 8 hodin spánku denně. Během hlubokého spánku, naše tělo sám se udržuje a obnovuje své energetické hladiny , takže můžeme začít nový den v nejlepší fyzické a psychické formi.Prote málokdo ví, že v tomto okamžiku bychom mohli být pár zajímavých věcí, které ovlivňují celkový zdravotní stav a kvalitu života.

(Zajímavosti)

Krioablatsiya: nová léčba rakoviny prsu

Krioablatsiya: nová léčba rakoviny prsu

Krioablatsiya zajímavých faktů a myšlenek „zmrazení“ nádorů, jak zastavit činnost rakovině, se může zdát jako něco z sci-fi pole. Výsledky, které vidíme, jsou však stejně pozitivní jako pozitivní. Je to současně jednoduchý a komplexní přístup. Kvalifikovaný radiolog by měl pouze vložit malou sondou do hrudníku.

(Zajímavosti)