Chronický smutek - dystymie


Chronický smutek - dystymie

Takže ... Co dělat, když je chronický smutek? Co se stane, když tento vnitřní nepohodlí, smutek a zoufalství nezmizí a "vyčerpají" nás každý den? V tomto případě mluvíme o poruchách nazvaných dikty, která se poněkud liší od klasické deprese a která stojí za to znát trochu víc.

Přečtěte si, abyste pochopili tento typ nemoci.

Co je to dystymie nebo chronický smutek?

Je to typ deprese s důležitými expresivními a emocionálními nuancemi, že páté vydání Diagnostického a statistického manuálu o duševních poruchách popisuje pod úplně jiným názvem: přetrvávající depresivní porucha. Budeme mluvit o jeho hlavních rysech:

 • Je to stav chronického smutku a zoufalství. Nejsou žádné lepší nebo horší období, ale tento negativní emocionální pocit často trvá déle než dva roky.
 • Je třeba vědět, že tento typ poruchy nezávisí na žádné "vnějších faktorech", tedy v tomto typu deprese, i ty, které netrpěly žádnou ztrátou ani zklamáním. Jeho původ je organický a téměř vždy dědičný, a zpravidla se týká žen.
 • Obvykle se objevuje ve věku kolem 21 let.
 • Existují některé velmi vážné případy, kdy například osoba není schopna se o sebe postarat a potřebuje každodenní pomoc k jídlu, oblékání ... V takových případech je dystymie velmi výrazná.
 • Navzdory dědičné složce stres vede k výraznému zvýšení pocitu smutku, také nakonec může spadat do obtížného stavu, který již byl zmíněn dříve.
 • Chronický smutek doprovází křehkost, únavu, nespavost, poruchy příjmu potravy a obtížnost soustředění pozornosti.
 • Pokud není dystiment léčen brzy, může to vést k "těžké depresi", což je závažnější duševní porucha, která často doprovází hněv, zlost a dokonce i pokusy o sebevraždu. To je velmi nebezpečné a poukazuje na to, že je důležité co nejdříve řešit takové problémy.

Jak léčit dystymii?

V první řadě musíme mít na paměti, že dystymie je onemocnění, které by mělo být udržováno pod kontrolou po celý život. Mohu si každý den vychutnat dobrou kvalitu života? Samozřejmě. Můžete to udělat, pokud dodržujete naše doporučení:

 • Antidepresiva.
 • Navštivte behaviorální a kognitivní psychoterapii s velmi dobrou skupinovou terapií.
 • Proveďte pravidelné lékařské vyšetření po celý svůj život.
 • Uspořádejte dobrý okruh sociální a osobní podpory.

Především je třeba mít na paměti, že původ dysthymie je dědičný a proto přirozený. Téměř vždy existuje možnost mírně změnit serotoninové neurotransmitery. To znamená, že léčba bude účinná a že bezpochyby psychologická léčba významně pomůže. Tyto postupy by však měly být prováděny téměř po celý život. Můžete si vychutnat každodenní záležitosti, jít do práce a naplnit své sny a cíle.

Lidé, kteří byli diagnostikováni s dystymií, by si měli být vědomi svého problému a získat vnitřní sílu, aby pochopili, co se stalo. Toto je onemocnění, které je třeba sledovat a léčit a především eliminovat včas všechny zdroje stresu a úzkosti, proto, že mohou způsobit nejhorší stav dystymie.

Nezapomeňte také, že pokud někdo ve vaší rodině trpí touto poruchou, máte také vysokou pravděpodobnost, že ji budete trpět. Postupujte, konzultujte s lékařem a dodržujte všechna jeho doporučení. Nakonec jsme měli také vzít na vědomí, že je důležité odlišit od obyčejného deprese dystymií:

 • dysthymii se obvykle objeví ve věku kolem 21 let nebo starší. Je to stav neustálého smutku, který nemá žádné konkrétní důvody pro tento pocit, toto zoufalství. Trvá od jednoho a půl do dvou let. Pokud není léčeno brzy, může dojít k závažnější depresi, která někdy tlačí lidi k sebevraždě.


Dusitanů přísady do klobás na párky v rohlíku jsou karcinogenní

Dusitanů přísady do klobás na párky v rohlíku jsou karcinogenní

Některá zajímavá fakta komponenty, které jsou používány v jedné z nejvíce konzumovaných potravin ve světě (zejména u dětí) - párky - může vést k rakovině. To bylo zjištěno prostřednictvím různých studií v posledních letech. Spotřeba hotových psů a zejména dusitanů, které obsahují, může představovat určitá zdravotní rizika, zejména pro mladé lidi.

(Zajímavosti)

7 Tajemství dlouhověkosti. Pokusíte se Zajímavosti

7 Tajemství dlouhověkosti. Pokusíte se Zajímavosti

Moderní věda dosud přišel na to, jak se dělá lidstvo nesmrtelný. Ačkoli ve skutečnosti opravdu nevíme zda je třeba věčný život . Nejdůležitější je, samozřejmě, žít dobře a dlouho, takže pro mnoho let, aby si štěstí a zdraví. Podle statistik, v dnešním světě je domovem asi 13.500 lidí, více než 100 let a předpokládá se, že o 50 let později toto číslo může být dokonce ztrojnásobit.

(Zajímavosti)