Studené sprchy: deset zdraví-prospěšné vlastnosti


Studené sprchy: deset zdraví-prospěšné vlastnosti

Co lepší než voda uspokojit tělo je potřeba tekutiny? Voda - zdroj života, který hraje obrovskou roli v lidském těle nejen uvnitř, ale také zvenčí. Když pijete tekutiny, obohacujete tělo vodou, díky vodě máte zdravou, zdravou pleť a mnoho tělesných funkcí je snadnější. Výhodou vody je však nejen domácí spotřeba. Měli byste vědět, že vnější kontakt s vodou má také mnoho přínosů pro zdraví.

Sprcha je hygienický a zdravý zvyk, který se získává po celý život. A vy samozřejmě každý den děláte sprchu. Ve většině případů preferujete sprchu s teplou nebo horkou vodou, protože je lepší pro odpočinek. Nicméně jak vyšlo najevo, není nejlepší sprchový kout, který je doporučeno, protože je prokázáno, že studená voda je výhodnější pro vaši pleť a některé tělesné funkce. Zjistěte v tomto článku o úžasných deset přínosů pro zdraví při užívání studených sprch.

Stimuluje imunitní systém

Sprcha Studená voda okamžitě činí vaše tělo reagovat a stimuluje imunitní systém, což z něj činí silnější. Je-li vaše tělo ochladí tímto způsobem, tento postup - skvělá prevence chřipky a dalších virových onemocnění, protože to pomáhá tělu lépe reagovat na přítomnost virů a infekcí.

Zlepšuje zdraví kůže

Studená voda je velmi užitečná nejen uvnitř těla, ale také externě. Jednou z výhod studené sprchy je to, že voda činí pokožku zdravějším, kůže si zachovává pružnost a pružnost. Na druhou stranu, když užijete horkou sprchu, pokožka se stává pomalá, suchá, což přispívá k vzniku předčasných vrásek. Chcete vždy vypadat mladě? - Pak jen studená sprcha!

Zlepšuje krevní oběh

Jedním z nejúčinnějších způsobů, jak zlepšit krevní oběh, je střídání studené a teplé vody během sprchy. Když tělo dostane studenou vodu, nádoby se zužují a krev cirkuluje vyšší rychlostí. Pro lidi, kteří mají problémy s krevním oběhem, studené vody - velmi účinnou léčbu, protože nejen že zvyšuje krevní cirkulaci, ale také pomáhá distribuci kyslíku a živin v celém těle.

Zabránit Křečové žíly

Dobrý krevní oběh - je prevence závažných onemocnění, jako je vysoký krevní tlak, křečové žíly a mnoho jiných cévních poruch.

Eliminuje překrvení vnitřních orgánů

Vezmeme studenou sprchu, můžete způsobit vazokonstrikci a je ideální pro eliminaci stagnace vnitřních orgánů. kůže je druh anticelulitidní masáž, eliminují přetížení a způsobí lymfy energicky, jak se zbavit toxinů. A s expanzí a zúžení kožních pórů, efektivně zobrazena nečistot a mastnoty svíčky. Zmírňuje stres

studená sprcha může pomoci snížit stres a úzkost, ale měli byste být opatrní, protože někdy to může způsobit opačný efekt.

veselost a dobrý zdravotní stav

Doporučujeme vzít si studenou sprchu zahájit nový den a zbavit se únavy, a po tréninku v dopoledních hodinách. Studená sprcha stimuluje vaše tělo aktivuje napomáhá rychlé ranní probouzení a dodává sílu na celý den.

diuretický účinek

Studená voda zlepšuje funkci čištění vašeho těla kvůli nízké teplotě vody má také močopudné účinky, a tím pomáhá odstranit toxiny z těla v moči

pomáhá bojovat proti depresi

deprese - je další choroba, která za studena sprcha může pomoci vyrovnat se. Vědečtí pracovníci z Virginie ukazují, že studená voda stimuluje oblasti mozku, což vede k produkci noradrenalinu - hormon, který pomáhá vyrovnat se s depresí. Udržuje vaše vlasy

společné studená sprcha je velmi dobré pro vlasy, protože studená voda zabraňuje vysoušení. Horká voda zvedne vlhkost z vlasů, takže je neestetické vzhled a nezdravé. Studená voda je skvělá pro prevenci lupů a vypadávání vlasů.

Užitečné rady pro to, jak vzít studenou sprchu

Pokud jste nikdy vzít studenou sprchu, pak bude velmi obtížné zvyknout si na studenou vodu. Aby bylo možné plně využívat výhod studenou sprchu, měli byste postupně adaptovat na nízkou teplotu, postupně snižovat teplotu vody. Po chvíli vám bude mnohem jednodušší vzít studenou sprchu. Bude to váš zvyk.

  • První věc, kterou doporučujeme - první osprchovat teplou vodou, pak snižte teplotu vody, takže nemáte pocit náhlou změnu.
  • V průběhu času, můžete jít z chladné do teplé vody, a pak se jednoho rána budete mít studenou sprchu.
  • Doporučujeme také vyvinout zvyk užívat studené sprchy v zimě. To je těžší dělat a příprava pro tento sprchový kout bude trvat déle než v létě, ale velmi užitečné, aby i nadále, aby se studenou sprchu v zimě. Nicméně, při užívání studených sprch, neměli byste se třesat nebo se cítit extrémně chladno. V takovém případě bude lepší mít teplou sprchu.


Víš jak a kdy pít vodu?

Víš jak a kdy pít vodu?

Vždycky říkají, že je velmi důležité pít požadované množství vody, protože má mnoho příznivých vlastností pro zdraví. Víte ale jak a kdy to udělat? Je velmi důležité vědět, jak a kdy pít vodu, protože způsob, jakým to děláte, určuje, zda je pro tělo přínosné nebo škodlivé. před snídaní vody vypít jednu nebo dvě sklenice vody před snídaní pomoci odstranit toxiny z těla, která zůstala v zažívacím traktu, a jemně aktivuje orgány, aby začaly fungovat správně.

(Užitečné návyky)

Pracovní štítné žlázy závisí na vyprazdňování

Pracovní štítné žlázy závisí na vyprazdňování

Užitečné Věděli jste, že činnost štítné žlázy závisí na stavu střeva a plnění základních funkcí? V tomto článku si popíšeme externí faktory mohou nepříznivě ovlivnit funkci střev a zároveň i narušit štítné . Také sdílejí užitečné tipy a recepty více fyzických prostředků pro zlepšení zdraví. , proč se vaše štítná žláza je závislá na střevní flóru?

(Užitečné návyky)