Studená voda po jídle - nebezpečné!


Studená voda po jídle - nebezpečné!

Mnoho lidí, jak se ukázalo, je špatný zvyk pít studenou vodu ihned po jídle, ale to může negativně ovlivnit zdraví. Ačkoli toto tvrzení může být mírně přehnané, je pravda, že studená voda může vést k nepohodlí a dokonce způsobit bolest žaludku. Proto mnoho odborníků doporučuje, aby se po jídle vyhýbali pití studené vody.

Proč je špatné pít studenou vodu po jídle?

Otázka: "Mohu pít vodu během jídla?" Stále více se znepokojuje nejen odborníci na výživu, ale také všichni ti, kteří chtějí sledovat zdravý životní styl a správnou výživu. Před

několika lety tam byl spekulace, že pít potravy vodu a jiné nápoje, velmi špatná - řekněme tekutina ředí koncentracižaludeční šťávy tenčí a potravin, které zpomaluje trávení.

Například tučné potraviny mají tendenci vyléčit, když jsou smíchány se studenou vodou, což vede k těžkosti žaludku a pomalému trávení. Pomalé trávení může vést k kyselému reflexu - nedobrovolnému požití žaludeční kyseliny v jícnu.

Pokud pít více vody než obvykle, takový zvyk může také způsobit problémy, protože voda ředí kyselina používá váš žaludek, k trávení potravy, a tím zpomaluje proces trávení. Současně se člověk bude cítit letargický a unavený po jídle, což samozřejmě nedovolí osobě, aby vykonávala jakoukoli práci, jak by měla.

Studená voda přispívá k tomu, že potraviny skrz žaludek skoro bez míchání se žaludeční šťávou. Ve střevě, nejsou léčeni enzymů a žaludečních šťáv, žluči, nezpracované potraviny způsobí hlenu produkované ve velkém množství vyskytují hniloby procesy a zvýšenou nadýmání.

To vše vede postupně k onemocněním střev - enterokolitidě, peptickému vředu, dysbióze.

Zvyk pít studenou vodu během jídla stejně může způsobit potíže těm, kteří mají citlivé zuby, migrény nebo silné bolesti hlavy. Příliš studená voda může také vést k bolesti břicha a může dojít k nadýmání, protože některé potraviny se rozšiřují, když se jedí s vodou.

Když pijete příliš mnoho studené vody, zabráníte trávení a voda může způsobit prodlouženou bolest žaludku.

Hlavní vyvodit závěr, shrnující výše uvedené, vodu během jídla a po jídle pít - co je nejdůležitější, do vody nebo jiné nápoje, je vytvořen v tomto okamžiku byly nižší než teplota lidského těla.

Potraviny, které jsou příliš studené nebo naopak příliš horké, vedou k dalšímu žaludku, které může negativně ovlivnit trávicí proces. Totéž se děje, když jíme potraviny, které jsou příliš kořeněné, , protože jsou hůře stravitelné v žaludku a může způsobit průjem u některých lidí.

Kdy je nejlepší pít vodu?

I když říkáte, že pít vodu po jídle není žádoucí, a to je nebezpečné pro vaše zdraví, odborníci se shodují, že vaše tělo potřebuje dostatek vody denně do všech tělesných orgánů fungovat správně. Někteří navrhnou, že je nejlepší pít vodu před jídlem, protože

vám dá pocit sytosti a tak budete jíst méně. Pamatujte, že voda nemá kalorie a můžete pít až dva litry vody denně. Někteří lidé mají pocit, že pokud budete pít vodu během jídla, může způsobit zadržování tekutin však

skutečnost, příjem tekutin během jídla stimuluje funkci ledvin a podporuje dobrou hydrataci. Aby se zabránilo trávicím problémům, které byly zmíněny výše, odborníci doporučují

pitné vody při pokojové teplotě, a v žádném případě není příliš chladné. Užitečné vlastnosti vody

tím, že studená voda způsobuje potíže, pokud jsou konzumovány s jídlem neznamená, že voda by neměla být spotřebován a že to bolí vaše tělo v jiných případech.

Je důležité, aby se vždy pít hodně vody denně, protože bylo prokázáno, že tělo potřebuje hodně vody, aby zůstali hydratované a řádně plnit své důležité funkce.

Pitná voda udržuje hydrataci orgánů a tkání, zlepšuje krevní oběh a pomáhá tělu odstranit toxické látky.

Zvyk pitné vody každý den je důležitý a velmi užitečný pro vaše zdraví a pohodu. Je důležité udržovat rovnováhu a zůstat v souladu s tělem. Doufáme, že se nám líbil náš článek

o nebezpečí pití studené vody po jídle! Využijte naše tipy, abyste se cítili lépe.


Karcinogenní výrobky by měly přestat jíst návyky

Karcinogenní výrobky by měly přestat jíst návyky

Užitečné rakoviny je jedním z nejobávanějších nemocí, které moderní medicína zná, i přes pokroky v oblasti výzkumu rakoviny a karcinogenních produktů. Vědci byli schopni prokázat, že mnoho faktorů, které vedou k rakovině, a do jisté míry, každý je v nebezpečí infekce. Jeho vztah s dietou, je obtížné a je těžké stanovit, a to zejména že každý člověk odlišnými stravovacími návyky a životní styl.

(Užitečné návyky)

4 Možných příčin bolesti zad, a jak bojovat za užitečné návyky

4 Možných příčin bolesti zad, a jak bojovat za užitečné návyky

Bolesti - je jedním z nejčastějších stížností dnes lidé všech věkových kategorií. Špatný postoj, špatná ospalost nebo podivné pohyby často vedou k pocitu spálení v dolní části páteře, což je obtížné vysvětlit. Je třeba poznamenat, že tato onemocnění muskuloskeletálního systému postihuje jak mladé lidi, tak starší lidi, sedavé i sportovce.

(Užitečné návyky)