Chlorofyl - nádherné přírodní prostředek


Chlorofyl - nádherné přírodní prostředek

Zajímavá fakta šťávy rostlina má mnoho pozoruhodných blahodárné vlastnosti lidského těla. Když krev zadá chlorofyl šťávu, zvyšuje metabolismus, pomáhá bojovat s nemocí, podporuje regeneraci buněk a tak dále.

Chcete vědět více o přínosných vlastnostech tohoto nádherného přírodního léku - chlorofylu? V tomto článku vám o tom řekneme. Přečtěte si.

Slovo "chlorofyl" pochází z řeckého slova "khloros", což znamená světle zelené a "phyllonové" - listy. Dvě francouzské lékárny ji otevřely v roce 1817. Tento pigment je přítomen ve všech rostlinách, protože je nezbytný pro jejich existenci.

rostliny potřebují chlorofyl, protože bez něj bude proces fotosyntézy, ve které rostliny produkují kyslík interakcí vody a slunce. To je důvod, proč všechny rostliny mají zelenou barvu.

zajímavý fakt o chlorofylu, že má podobnou strukturu, a krev člověka, s výjimkou barev (červené je odvozen od hemoglobinu) a další prvky (přítomného hořčíku v chlorofylu, a lidská krev je železo).

Proto mnoho lidí říká, že chlorofyl je rostlinná krev. A to je důvod, proč v jeho účinku je podobný hemoglobinu, zvyšuje hladinu kyslíku a dusíku urychluje látkovou výměnu, odstraňuje aceton, toxiny, jedy, pesticidy, radionuklidy, soli, kyseliny močové z lidského těla.

Jaké jsou hojivé vlastnosti chlorofylu?

Spotřeba chlorofylu - velmi dobrá pro zdraví. Tato "zázračná" látka napomáhá práci různých orgánů. Pojďme se podívat na některé z výhod konzumace chlorofylu:

toxinů a okysličení těla

Pokud pravidelně jíst potraviny, které obsahují chlorofyl, takový způsob stravování podporuje více nasycení krve kyslíkem a zvyšuje produktivitu krevní oběh, což pomáhá srdce a navíc, obohacuje buňky kyslíkem. Když je krev obohacena kyslíkem, celé tělo je očistěno. Například

, prokázáno, že zabraňuje negativním účinkům záření, kromě toho, kyslík je schopen kombinovat s těžkými kovy, které se hromadí v buňkách těla.

Připomeň si příběh "Iron Man", protagonista vypil chlorofyl, aby se zbavil kovu v krvi. Tyto vlastnosti by měly být přidány: chlorofyl také čistí tlustého střeva a ochránit své flóru a prevence nemocí, jako je rakovina. Chlorofyl může snížit hladinu cholesterolu, protože může snížit hladinu triglyceridů.

Chlorofyl zlepšuje imunitní systém

Existují bakterie, které nelze snadno přežít v místech s velkým množstvím kyslíku. Jak jsme již zmínili, chlorofyl poskytuje tělu velké množství kyslíku. Tak, to může chránit tělo před škodlivými bakteriemi a v rozvojových zemích.

Chlorofyl je také silný neutralizátor, který brání vývoji dalších typů bakterií v našem těle. Každý, kdo má nízkou imunitu by měl uvažovat o zvýšení výrobky obsahují chlorofyl v jejich stravě, aby se zabránilo různým nemocem.

Doporučuje se také lidem, kteří trpí syndromem získané imunitní nedostatečnosti (AIDS). Chlorofyl také urychluje proces hojení ran nebo po chirurgických jizvách; je ideální pro ty pacienty, kteří jsou ve fázi zotavení z nemoci a u pacientů užívajících různé zdravotní invazivní procedury, jako jsou chemoterapie nebo dialýzou.

Chlorofyl zlepšuje trávení

Chlorofyl je velmi užitečný pro celý trávicí systém. Zlepšuje práci tlustého střeva, jater, močového měchýře a žaludku. Chlorofyl podporuje štěpení a vylučování oxalátu vápenatého z těla. Proto chlorofyl ideální pro ty, kteří s žlučové kameny, problémy s játry, kteří mají syndrom dráždivého tračníku, žaludečního překyselení atd

Chlorofyl zabraňuje rakovině

Chlorofyl má tu vlastnost odstranit škodlivé toxiny, které vedou k těmto smrtelným nemocem, jako je rakovina. Tyto toxiny mohou pronikat do těla prostřednictvím jídla a příčinou nástupu rakoviny může být znečištění životního prostředí. V

chlorofyl obsahuje velké množství vitaminu A, vitamin C, vitamin E, a je účinný antioxidant a protizánětlivá látka perfektní.

Chlorofyl - nejlepší pomocník pro dámské zdravotní

Chlorofyl stimuluje produkci estrogenu ( „ženský“ hormon) a pomáhá předcházet nemocem a zmírnit příznaky onemocnění, jako jsou ovariální cysty, krevní sraženiny a nepravidelné, extrémně bolestivé nebo těžkého menstruace.

Navíc chlorofyl pomůže zbavit se vaginálních infekcí. Chlorofyl, obsažený v petrželku, pomáhá regulovat oxidační proces při anémii.

Petržel také má čisticí účinek na ledviny, játra, močové a žlučové trakty. Pomoc při léčbě onemocnění močového měchýře a ledvin. Někdy se používá jako diuretikum.

Chlorofyl vyléčí respirační onemocnění

Jak již bylo zmíněno dříve, chlorofyl poskytuje buňce kyslík. A tak je ideálním prostředkem pro lidi, kteří trpí respiračními infekcemi nebo nemocemi. Chlorofyl je také skvělé řešení pro léčbu zimnice nebo kašle.

Chlorofyl podporuje zdraví ústní dutiny

Chlorofyl odstraňuje toxiny z těla, má deodorační vlastnosti - odstraňuje zápach z úst a tělo pomáhá udržet svěží a příjemný dech po dlouhou dobu, a to i po konzumaci cibule, alkoholu nebo kouření. Navíc chlorofyl pomáhá při léčbě paradentózy - onemocnění, při kterém jsou zuby rozmazané a spadlé.

Jaké produkty jsou nejlepším zdrojem chlorofylu?

Nemusíte začít žvýkat na každé rostlině, kterou vidíte při procházce po ulici. Pamatujte, že chlorofyl se nachází ve všech zelených zeleninách. Nicméně, chcete-li plně využít této efektivní zelené tekutiny, raději takové výrobky: Špenát

Jsi silnější než Papay námořník s legrační karikatura! Špenát je rostlinný produkt obsahující nejvyšší množství chlorofylu. Nejlepší je jíst syrové nebo vařené v páru. Pro začátek můžete přidat špenát do salátů. Ostatní

zelenina nafouknout kurz, neměli byste zapomenout na špenát, ale také pamatovat další zelené listy zeleniny, jako je mangold, salát, brokolice, zelí, chřest a celer. Vždy se snažte konzumovat tyto suroviny bez tepelného ošetření, pokud je to možné.

Zelený čaj

Zelený čaj má mnoho dobrých vlastností pro zdraví. Obsahuje chlorofyl a antioxidanty. Zelený čaj snižuje hladinu cholesterolu, podporuje metabolismus a umožňuje vám zhubnout.


Vše, co potřebujete vědět o menstruační kalíšek

Vše, co potřebujete vědět o menstruační kalíšek

Zajímavá fakta sice menstruační kalíšek nezískal popularitu ve Spojených státech, v mnoha zemích, mnohé ženy mají už dlouhou dobu této nádherné toaletní potřeby. Dnes budeme mluvit o novém a neuvěřitelně užitečném vynálezu pro zachování hygieny v kritických dnech, který je nejen pohodlný pro ženy, ale také bezpečný pro životní prostředí.

(Zajímavosti)

Studií spojila depresi s rakovinou

Studií spojila depresi s rakovinou

Zajímavá fakta Nedávné studie zjistily, že lidé, kteří žijí s příznaky deprese mají vyšší riziko úmrtí na rakovinu. Proč? Existuje skutečné spojení mezi depresí a rakovinou? Deprese je důsledkem komplexní interakce sociálních, psychologických a biologických faktorů. Může to být impuls pro četné změny v různých fázích vašeho života.

(Zajímavosti)