Jedlá soda: 8 úžasných receptů


Jedlá soda: 8 úžasných receptů

My všichni chceme být krásné a vypadat mladě tak dlouho, jak je to možné a pokud ano, máme dobrý pocit, a každý vypadat hodil nám náš směr přináší velké uspokojení a radost moře. Mnoho lidí si myslí, že má-li zůstat krásné,strávit velké množství peněz na kosmetiku a kosmetické procedury, a dokonce si nedovedu představit, že už mají všechno, co potřebujete pro péči o pleť, vlasy a dokonce i zuby.

Jedna z nejúžasnějších kosmetických výrobků, která se v kuchyni snadno nachází, je hydrogenuhličitan sodný nebo jen soda. Soda po staletí používané při vaření a práci v domácnosti. Ale jen málo lidí si myslí, že je možné je úspěšně použít pro kosmetické účely.

A marně. Soda na pečení je skvělý produkt, díky němuž se můžete levně, ale účinně starat o tvář, tělo, vlasy. V tomto článku nabízíme osm skvělých receptů na krásu, které můžete vařit na bázi sody.

Jednou z největších výhod sódy je jeho nízká cena. Kromě toho je možné ho zakoupit v každém obchodě nebo v supermarketu. Soda není toxická, a proto nebude poškozovat zdraví. Chcete vědět, jak používat sílu na podporu krásy?

křoviny

Peeling tvář s pečením soda, budete pomáhat pokožce obličeje zbavit starých a mrtvých buněk. Po několika procedurách bude kůže velmi měkká a jemná, zapomenete na pupínky, akné a dokonce i kožní podráždění.

odborníci na krásu doporučují pravidelné použití kůže křoviny odstranit nejen mrtvé buňky, ale také nečistoty, které se hromadí během dne. Soda na pečení je vaším nejlepším přítelem, pokud jde o čištění pokožky.

Chcete-li připravit křoviny, stačí smíchat jednu část vody se třemi díly sody. Aplikujte na obličej a jemně masírujte pokožku kruhovým pohybem. Pak opláchněte teplou vodou a nanášejte zvlhčovač.

Hloubkové čištění vlasů

Každý den vaše vlasy hromadí tuky a jiné nečistoty při používání různých kosmetických prostředků: lak, pěna. V důsledku toho vypadají vlasy mastné a ošklivé a máte pocit, že jste nepohodlní.

Řešením tohoto problému je použití sody. Smíchejte v čajové lžičce sódy a šamponu. Po jemném nanesení vytvořené pasty na vlasy nechte masku po dobu deseti minut. Jakmile si umyjete vlasy teplou vodou, budete cítit, že je čistá a čerstvá.

Kolena a lokty

Kolena a lokty - dvě oblasti, které často trpí suchostí. Chcete-li tyto části těla zvlhčit, jednoduše přidávejte trochu sódy do denního zvlhčovače a masírujte tato suchá a hrubá místa.

Velvet ruce

Pro zdravé ruce a nehty byste měli připravit pastu s trochou vody a sody a masírovat ruce a nehty. Po tomto postupu bude pokožka rukou hladká a zbavená mrtvých kožních buněk a nečistot.

Bílé zuby

Nic nezpůsobuje úsměv krásnější než brilantní bílé zuby. Nejlepším bělícím efektem je přesné profesionální čištění v zubní ordinaci. Pokud je však z nějakého důvodu nemožné, můžete si zuby bělit doma.

Soda je jediná z nejúčinnějších přírodních prostředků pro bělení zubů. Je dokonce použita v některých komerčních zubních pastách, které jsou skutečně určeny k bělení. Pro přirozené bělení zubů rozmícháme trochu sódy s malou vodou a špetkou soli. Použijte výslednou pastu ke kartáčování zubů a odstranění skvrn.

Další dobrý nápad, jak bojovat proti nepříjemnému zápachu úst: byste si měl vypláchnout hrdlo vodou a sody. Věnujeme pozornost tomu, že čistění zubů se sodou je dostačující - efektivní postup, ale je nebezpečný pro zubní sklovinu, pokud je používán nadměrně.

Přírodní deodorant

Soda potravin je dokonalým prostředkem pro nepříjemné pachy, což je důvod, proč je skvělé pro přípravu přirozeného deodorantu. Výrobci deodorantů vám o tom nikdy neřeknou, ale nejlepší a přirozený deodorant - sóda na pečení!

Malý sóda prášek na podpaží - a budete se zbavit vůně po celý den! Navíc je to zcela přirozená látka, je mnohem účinnější než umělé deodoranty a zároveň je prakticky zdarma.

Můžete použít sódu na pečení jako pastu v axilárních dutinách nebo přidávat půl šálku do vodní lázně. Použijte sódu jako křovinu pro podpaží, abyste odstranili skvrny z průmyslových deodorantů a antiperspirantů.

Léčba akné

Soda je účinným prostředkem pro léčbu podrážděného akné a akné. Ona dokonale vyčistí její tvář od nadměrného tuku na obličeji. Za tímto účelem míchat malou sódu s malým množstvím citronové šťávy a aplikovat pastu na problémovou oblast.

Je důležité vědět a pamatovat, že se tato maska ​​doporučuje aplikovat přes noc, protože vystavení slunci může způsobit kožní škvrny.

Uvolňuje a zmírňuje únavu nohou

Po dlouhém pracovním dni cítíme únavu a ztuhlost nohou. Kůže nohy vyžaduje pravidelné čištění z mrtvých buněk. Soda na pečení pomůže udržet vaše nohy krásné a zdravé. Chcete-li to udělat, musíte vařit misku s teplou vodou. Přidejte tři lžíce sody do vody a držte nohy v této lázni po dobu deseti minut.

Už jste zkontrolovali zásoby sody v kuchyni?


Jak eliminovat příznaky zánětu průdušek: 6 Domácí léky přírodní prostředky

Jak eliminovat příznaky zánětu průdušek: 6 Domácí léky přírodní prostředky

Zánět průdušek - akutní onemocnění způsobené zánětem dolních cest dýchacích, také známý jako průdušek. Může být způsoben virem nebo bakteriemi, ale může to být také reakce imunitního systému na jiné škodlivé patogeny. Jeho hlavním příznakem je kašel a dýchací potíže, i když je často doprovázena horečkou, pocitem tlaku v hrudníku a sputu.

(Lidových opravné)

Jak připravit nápravu proti klíšťatům?

Jak připravit nápravu proti klíšťatům?

Alergie prachu je způsobena malými organismy známými jako roztoči prachu. Tento typ alergie má symptomy, jako je ucpaný nos, časté kýchání, rýma, kašel, svědění nosu a očí, a v nejzávažnějších případech dokonce astmatických záchvatů. Jelikož klíšťata patří velké skupině pavoukovitých, jsou to vzdálení manželé a škorpióny.

(Lidových opravné)