Jedlá soda: 8 úžasných receptů


Jedlá soda: 8 úžasných receptů

My všichni chceme být krásné a vypadat mladě tak dlouho, jak je to možné a pokud ano, máme dobrý pocit, a každý vypadat hodil nám náš směr přináší velké uspokojení a radost moře. Mnoho lidí si myslí, že má-li zůstat krásné,strávit velké množství peněz na kosmetiku a kosmetické procedury, a dokonce si nedovedu představit, že už mají všechno, co potřebujete pro péči o pleť, vlasy a dokonce i zuby.

Jedna z nejúžasnějších kosmetických výrobků, která se v kuchyni snadno nachází, je hydrogenuhličitan sodný nebo jen soda. Soda po staletí používané při vaření a práci v domácnosti. Ale jen málo lidí si myslí, že je možné je úspěšně použít pro kosmetické účely.

A marně. Soda na pečení je skvělý produkt, díky němuž se můžete levně, ale účinně starat o tvář, tělo, vlasy. V tomto článku nabízíme osm skvělých receptů na krásu, které můžete vařit na bázi sody.

Jednou z největších výhod sódy je jeho nízká cena. Kromě toho je možné ho zakoupit v každém obchodě nebo v supermarketu. Soda není toxická, a proto nebude poškozovat zdraví. Chcete vědět, jak používat sílu na podporu krásy?

křoviny

Peeling tvář s pečením soda, budete pomáhat pokožce obličeje zbavit starých a mrtvých buněk. Po několika procedurách bude kůže velmi měkká a jemná, zapomenete na pupínky, akné a dokonce i kožní podráždění.

odborníci na krásu doporučují pravidelné použití kůže křoviny odstranit nejen mrtvé buňky, ale také nečistoty, které se hromadí během dne. Soda na pečení je vaším nejlepším přítelem, pokud jde o čištění pokožky.

Chcete-li připravit křoviny, stačí smíchat jednu část vody se třemi díly sody. Aplikujte na obličej a jemně masírujte pokožku kruhovým pohybem. Pak opláchněte teplou vodou a nanášejte zvlhčovač.

Hloubkové čištění vlasů

Každý den vaše vlasy hromadí tuky a jiné nečistoty při používání různých kosmetických prostředků: lak, pěna. V důsledku toho vypadají vlasy mastné a ošklivé a máte pocit, že jste nepohodlní.

Řešením tohoto problému je použití sody. Smíchejte v čajové lžičce sódy a šamponu. Po jemném nanesení vytvořené pasty na vlasy nechte masku po dobu deseti minut. Jakmile si umyjete vlasy teplou vodou, budete cítit, že je čistá a čerstvá.

Kolena a lokty

Kolena a lokty - dvě oblasti, které často trpí suchostí. Chcete-li tyto části těla zvlhčit, jednoduše přidávejte trochu sódy do denního zvlhčovače a masírujte tato suchá a hrubá místa.

Velvet ruce

Pro zdravé ruce a nehty byste měli připravit pastu s trochou vody a sody a masírovat ruce a nehty. Po tomto postupu bude pokožka rukou hladká a zbavená mrtvých kožních buněk a nečistot.

Bílé zuby

Nic nezpůsobuje úsměv krásnější než brilantní bílé zuby. Nejlepším bělícím efektem je přesné profesionální čištění v zubní ordinaci. Pokud je však z nějakého důvodu nemožné, můžete si zuby bělit doma.

Soda je jediná z nejúčinnějších přírodních prostředků pro bělení zubů. Je dokonce použita v některých komerčních zubních pastách, které jsou skutečně určeny k bělení. Pro přirozené bělení zubů rozmícháme trochu sódy s malou vodou a špetkou soli. Použijte výslednou pastu ke kartáčování zubů a odstranění skvrn.

Další dobrý nápad, jak bojovat proti nepříjemnému zápachu úst: byste si měl vypláchnout hrdlo vodou a sody. Věnujeme pozornost tomu, že čistění zubů se sodou je dostačující - efektivní postup, ale je nebezpečný pro zubní sklovinu, pokud je používán nadměrně.

Přírodní deodorant

Soda potravin je dokonalým prostředkem pro nepříjemné pachy, což je důvod, proč je skvělé pro přípravu přirozeného deodorantu. Výrobci deodorantů vám o tom nikdy neřeknou, ale nejlepší a přirozený deodorant - sóda na pečení!

Malý sóda prášek na podpaží - a budete se zbavit vůně po celý den! Navíc je to zcela přirozená látka, je mnohem účinnější než umělé deodoranty a zároveň je prakticky zdarma.

Můžete použít sódu na pečení jako pastu v axilárních dutinách nebo přidávat půl šálku do vodní lázně. Použijte sódu jako křovinu pro podpaží, abyste odstranili skvrny z průmyslových deodorantů a antiperspirantů.

Léčba akné

Soda je účinným prostředkem pro léčbu podrážděného akné a akné. Ona dokonale vyčistí její tvář od nadměrného tuku na obličeji. Za tímto účelem míchat malou sódu s malým množstvím citronové šťávy a aplikovat pastu na problémovou oblast.

Je důležité vědět a pamatovat, že se tato maska ​​doporučuje aplikovat přes noc, protože vystavení slunci může způsobit kožní škvrny.

Uvolňuje a zmírňuje únavu nohou

Po dlouhém pracovním dni cítíme únavu a ztuhlost nohou. Kůže nohy vyžaduje pravidelné čištění z mrtvých buněk. Soda na pečení pomůže udržet vaše nohy krásné a zdravé. Chcete-li to udělat, musíte vařit misku s teplou vodou. Přidejte tři lžíce sody do vody a držte nohy v této lázni po dobu deseti minut.

Už jste zkontrolovali zásoby sody v kuchyni?


Petržel a citrón k řízení retence tekutin

Petržel a citrón k řízení retence tekutin

Tekuté držení je velmi časté metabolické poruchy u žen. Ačkoli to není onemocnění, je to klinické znamení, že v našem těle je něco špatně. Pokud se vaše kotníky, nohy nebo břicho často zvětšují, měli byste se obrátit na svého lékaře. Někdy je příčinou tohoto problému špatná výživa nebo dokonce určité hormonální změny.

(Lidových opravné)

Včasná detekce a prevence ovariální cysty přírodní prostředky

Včasná detekce a prevence ovariální cysty přírodní prostředky

Ovariální cysta - benigní obvykle problém pro ženy, ale i když to není nebezpečné pro lidské zdraví, je lepší léčit rychle, aby se zabránilo komplikacím v budoucnu . Vyskytují se převážně v letech pubertou a menopauzou a po menopauze jsou vzácné. Co je cysta? ovariální cysty - malý tekutinou naplněný vak, který vytváří uvnitř nebo vně vaječnících žen.

(Lidových opravné)