Připravte zeleninu správně


Připravte zeleninu správně

Víte, že schopnost vařit zeleninu správně je stejně důležitá pro zdraví jako samotná konzumace zeleniny?V závislosti na nádobí, způsob jedlé oleje a koření, nebo dostanete chutný pokrm, který obsahuje živiny nebo aromatický jídlo, obohacené o vitamíny a mineralamy.U tento článek lze snadno naučit a používat maximální živiny. Poslouchejte pár tipů.

Který olej použít?První krok je zvolit kvalitní olej vhodný pro vaření při vysokých teplotách. Nejlepší olej je kokosový olej, ale

olivovýtaké se hodí. Obě druhy by měly být studené. Organický olej se vždy doporučuje.

Jiné druhy olejů, například slunečnice a sezam mohou být použity k zápachu nebo doplňování hotových jídel. Tyto druhy olejů jsou také užitečné, ale ne vždy vhodné pro vaření.

Jaké nádobí používat

? Studie ukázaly, že kuchyňské nádobí a nádobí se mohou časem stávat toxickými, uvolňovat chemické sloučeniny, jako jsou toxiny nahromaděné v našich organismech; těžko se stáhnou a mohou vést k vážným onemocněním.Doporučujeme použití

nerezové oceli, železa, skla, keramiky a titanové nádobí.

Nepoužívat příbor z hliníku, a hrnce a pánve s teflonovým povlakem, jak mnoho studií naznačují, že obsahuje karcinogeny, které se v průběhu času mohou poškodit zdraví. vaření pár Když vaříte zeleninu pro pár, pak uloží všechny živiny a živiny, které jsou obsaženy v nich. Tento druh zeleniny

lépe zachovává jejich barvu a texturu

. Jedná se o velmi jednoduchý způsob přípravy, který nevyžaduje použití oleje.Stuffy

Dalším způsobem, jak vařit zeleninu užitečným způsobem, je použít malé množství oleje v technice slámy. Pokud máte čínský wok, je to skvělé, protože tento typ pánve vám umožní přivést zeleninu do křupavého stavu a udržet si vůni.

Pečené nebo grilované jídlo

Tyto dvě možnosti jsou také užitečné a pomáhají udržovat zeleninu svou chuť a nutriční vlastnosti. Kromě toho, když vaříte grilovanou zeleninu nebo je pečte, dáte jídlo nádherné vůni.

Marináda

Některé zeleniny mohou jíst syrové, ale jinou tvrdou texturu, například brokolice a květáku, což je nevhodné pro syrové spotřebu. Můžete si připravit marinádu

pomocí směsi oleje, ocet, mořská sůl, hnědý cukr, vápna a koření

tento problém vyřešit. Nechte zeleninu marinovat po dobu dvou hodin, dokud se nestane měkkou, pak je můžete jíst a je snadnější strávit. infuze Můžete také připravit infuze pro

zlepšení

funkcí trávicího systému. Musí být míchaná zelenina (mrkev a řepa) s minerální vodou nebo filtrované vody a solí (jedna kávová lžička soli na litr vody). Tinktura můžete nechat v hermeticky uzavřeném obalu nejméně po dobu 2 týdnů. Stačí otevřít - uložit do ledničky.semena embryísemena rostlin, jako je brokolice, pór může vykvetat. Můžete použít semenáčky v salátorech, polévkách, baldachýnech nebo jiných pokrmech. Složte semena lépe na vlhký povrch a ne ve vodě, kde se může ohýbat, na teplém místě, dokud semena nezahajují kořeny.

Všechny embrya semen obsahují živiny obohacené vitamíny a minerály. Při konzumaci dodávají tělu energii.

Je také pěkné, že vaše jídlo bude mít jedinečnou chuť. Koření

Když vaříte jídlo v miskách vždy přidat mořskou sůl a snaží se vyhnout rafinované a kuchyňskou sůl obsahuje minerály potřebné pro tělo.

Můžete také přidat koření na chuť a vůni;

zázvor, kmín, pepř, oregano, bazalka, rajčata - dokonalý, v tomto případě, který také pomáhá zlepšit trávicí systém.

spotřeba luštěnin Pokud máte v úmyslu přidat fazole do zeleninových jídel, doporučujeme používat laminaria

a tymián, které tvoříplatidla fazole a zlepšit jejich trávení. Recepty fotografií, které poskytl David Robert Wright, gurmán.


Nízkokalorický salát, recept na hubnutí recepty

Nízkokalorický salát, recept na hubnutí recepty

Břicho je jedna z oblastí, které se obvykle vypadá nafouklý. Je to nejen z důvodu poruchy trávicího systému, ale i v důsledku hromadění tekutin a tuků. Naštěstí zdravý nízkokalorický salát může pomoci snížit tento účinek. I když mnoho z nich se snaží udržet žaludek plochý s denním cvičením, důležitý návyk, aby doplnil vyváženou stravu.

(Recepty)

Jak omlazení pokožky přes želé recepty

Jak omlazení pokožky přes želé recepty

V průběhu doby, kůže, která vypadala mladá a krásná, začíná ztrácet pružnost. Kolagen pomáhá udržovat tkáň a dodává pokožce nový vzhled. Dnes existuje mnoho alternativních terapií; Jsou založeny na fyziologické účinky mikrotokiv, rádiové vlny, atd., Čímž pokožka zůstává zdravá a nestárne předčasně kvůli špatné stravovací návyky, nadměrné vystavení slunci nebo špatné návyky, jako je kouření.

(Recepty)