„Láska hormony“ oxytocin má nevýhodu


„Láska hormony“ oxytocin má nevýhodu

Sex a Vztah slova lze jen stěží popsat něco tak intenzivní, čistou a magický as pocitem, že dává oxytocin, také známý jako „láska hormony“. Současně nás to ovlivňuje biologicky i emocionálně. Oxytocin je někdy nazýván hormonem lásky, molekulou obejmu, chemií štěstí a chemickým vzorem rodičovství.

Například oxytocin je při narození velmi důležitý. Hraje klíčovou roli v kojení a pomáhá vytvářet takový intenzivní vztah mezi matkou a dítětem. Samozřejmě, toto spojení je klíčem k existenci lidské rasy a mnoha dalších savců.

's, proč tento malý láska hormon produkovaný v hypotalamu a vylučovaný hypofýzou, je jedním z nejznámějších tělesných látek. To je chemická podstata lásky.

Přečtěte si také: ukázat lásku - dotek další duše

však, co by si myslíte, že kdybychom vám řekl, že oxytocin zakrýt stranu, která není absolutně pozitivní? Věřte tomu nebo ne, ale nemá velmi zdravé vlastnosti a může dokonce negativně ovlivnit vaši emoční integritu.

Jsme si jisti, že toto téma bude pro mnoho lidí zajímavé. Zde vám poskytneme více informací o tomto víceúčelovém hormonu, abyste získali lepší představu o tom.

závislý na lásce a vztazích hormon

Pokud jste někdy zažil intimní vztah založený na závislosti, měli byste vědět, že jste pravděpodobně žijí pod vlivem oxytocinu zadní straně. V podobném vztahu pocit vášně přežívá identita a priority. Můžete dokonce zachytit jiný člověk a zapomínat na důležité aspekty svého života.

Může se to zdát jako banální metafora a poněkud zjednodušující srovnání. Přesto

neuropsychologové obvykle porovnávají tento typ lásky s opilostí nebo omamnou intoxikací. V situaci, kterou jsme popsali, je to téměř jako opojení před předávkováním oxytocinem. V tomto případě se stáváte závislí na lásce, která způsobuje bolest, ale od níž nemůžete uniknout.

Oxytocin a společenské vztahy

Tato chemikálie je ve skutečnosti klasifikována jako nepeptidový peptid (tj. Peptid obsahující devět aminokyselin).

působí jako hormon a jako neurotransmiter mozku.

  • Díky tomuto malému peptidu jsme schopni přijímat rozhodnutí související s naší sociální interakcí. Pak budeme jednat sociální způsobem, což ukazuje charakteristiky, jako velkorysost, soucit a altruismus. To je důvod, proč donedávna věřil, že oxytocin, který vydilyayet mozku je klíčem „lék“ pro redukční reakce stresu a úzkosti, které mohou vyplynout z každodenních sociálních interakcí, a to i ty, které jsme nejvíce lásky a kteří jsou nám nejbližší.
  • Dnes se však díky nějaké nové oblasti výzkumu se ukázalo, že oxytocin má také své nevýhody. Kromě toho působí naopak, což vede k nezdravým vztahům. Oni
  • prostřednictvím vzájemného posedlosti oba partneři jsou pomalu, ale nezadržitelně směřuje k sebezničení. oxytocin a alkohol, zneužívání návykových látek, protože jsme ztratit kontrolu

skutečnost, že láska je někdy skutečný vrak - není jen poetický přehánění - je jasná realita.

Je dobře známo, že oxytocin a alkohol

  • působí jako hladina mozku. Oba jsou zprostředkovatelé v oblasti přenosu GABA neurotransmiteru v prefrontální kůře a limbických strukturách. Kromě toho jsou oba schopny zvýšit účinek úzkosti nebo stresu. Oba snižují pocit strachu, který cítíme v určitých situacích.
  • Pod vlivem těchto dvou cítíme jistější, cítí odvážnější, cítí více ochotni experimentovat.
  • 's, proč láska je založena na nadšení a euforie skoro bolestné posedlosti, téměř jako intoxikace. Takže je těžší najít vhodnou rovnováhu nebo objektivní jasnost situace.

Neurologové a psychologové dojem intenzivní vliv oxytocinu na mnoha lidí.

Nicméně předtím, než začnete přemýšlet o vytváření a podporu nového nápoje, který nahrazuje oxytocin alkohol, měli byste vědět, že to není možné. Přesto

,

možnost jejího využití pro léčbu určitých stavů deprese a klinických poruch jsou velmi reálné. Love - je velmi silný lék

Víme, že když milujeme, náš mozek uvolňuje magickou kombinaci dopaminu, serotoninu, noradrenalinu a další.

Tyto neurotransmitery cítíme více energie, větší nadšení, více ochotni experimentovat ...

  • Nicméně, oxytocin je předním zprostředkovatelem.
  • To podporuje uvolňování těchto chemikálií, což rovněž stimuluje produkci intenzivnější látky - fenylethylaminu. Tento endogenní chemická sloučenina, překvapivě, se vztahuje na amfetaminy, a obvykle žije v našem mozku téměř 4 roky v koncentrovaných množstvích.
  • To pomáhá vysvětlit počáteční období intenzivní vášně, které se nám líbí satelity, které krouží kolem planety nevidím nic jiného ve vesmíru.

To je docela normální. Musíme však dávat pozor, abychom neztratili vnitřní kompas a nezapomněli na to, kde je náš sever. Nakonec

číst emoční pohody: 5 způsobů, jak zneužít

Láska může být kouzelný zážitek, ale měli bychom se pokusit nikdy porušit vlastní integritu a ne zcela ponořit do této intenzivní vlnu „opilého“ emoce vyplývající z působení oxytocinu v mozku .

Main image zdvořilost © wikiHow.com

4 zásadní základ ve vztazích

vztah - je to vztah, který vám může poskytnout oběma největší radosti života a největší utrpení.


Mám matku a ne otroka!'

Mám matku a ne otroka!'

"Materství mi neudělá otroky domácí péče". Toto prohlášení nedávno letělo po celém světě po objevení zajímavého dopisu zveřejněného 32letým australským na jeho Facebook stránce. Constance Hall - mladá žena, která je aktivní na sociálních sítích a má svůj vlastní blog, který popisuje svůj aktivní život s dětmi, s důrazem na důležitost zachování sociálních vztahů zájmům a preferencím.

(Sex a vztahy)

8 Faktorů, které činí ženu atraktivní

8 Faktorů, které činí ženu atraktivní

S největší pravděpodobností čtete spoustu článků, které říkají, že muži jsou atraktivní pro ženy. V dnešním světě se mnozí z nás mylně domnívají, že , aby uspěli v datování, musíte mít sexy účes a krásné tělo. Samozřejmě, že tyto faktory mohou být lákavé pro mnoho lidí, ale musíte mít na paměti, že vzhled není všechno.

(Sex a vztahy)