10 Zajímavých faktů o spánku


10 Zajímavých faktů o spánku

Zajímavá fakta Když zavřeš oči, chcete spát tichý a klidný spánek. Ale když spíte, existují neuvěřitelné věci, které musíte o těle znát. Jste připraveni být překvapeni?

1. Náhlé houpačky, skoky a výkyvy

Samozřejmě, že se vám to už stalo. Právě jste usnuli a najednou se cítíte náhle škubnout. Je to něco tak běžného, ​​že se cítíme poměrně často, a to není vážný problém.

Tento jev je známý jako hypnotický impuls, který se vyskytuje pouze tehdy, když spíte. Důvodem je příprava našeho těla na změny, ke kterým dochází během spánku. Naše funkce jsou zpomaleny a někdy mozek interpretuje tyto změny jako pád. Taková reakce.

2. Ospalá paralýza

Je to pocit mnoha lidí. K tomu dochází pouze během nejhlubší fáze spánku, známé jako fáze snů. V těchto chvílích jsme najednou uvědomit, že spíme, víme například, že noční můra není skutečná, ale bez ohledu na to, jak moc se snažíme reagovat a pohybovat, nemůžeme. Naše ruce a nohy jsou paralyzovány. Tento jev může být velmi děsivý, protože nejsme schopni reagovat, aniž bychom věděli, že spíme. Tehdy jsou noční můry reálnější.

3. Zmačkat zuby

Tento jev je známý jako bruxismus. Naše zuby se dotýkají stresu nebo posunu čelisti. Z tohoto důvodu se můžeme probudit a cítit bolest v čelisti nebo jiné zubní problémy.

4. Hovořte nahlas

To se vám někdy stalo nebo s člověkem, který spí vedle vás? Jedná se o velmi častý jev, který může někdy způsobit problémy mezi manželi. Můžeme křičet nějaké slovo nebo frázi nebo dokonce mluvit o malém rozhovoru.Později na to zapomínáme a nemůžeme si vzpomenout, co "říkali".

5. Sexuální vzrušení

Není samozřejmě překvapující, že jste to někdy zažili. Například, lidé často setkávají noční erekci, to je přirozené a zdravé krve kyslíkem obohacení výsledek, který v konečném důsledku vede k náhlým erekce. Ale tento účinek se netýká pouze mužů. Ženy mohou také někdy zažívat zvýšené obavy kvůli svým chtivým sněmům. Toto vzrušení nastává, protože v noci jsou uvolněny některé hormony, které mohou způsobit tento zajímavý stav. 6.

rychlé pohyby očí Navzdory tomu, že víčka jsou uzavřeny, naše oči ne zastaví, a to zejména během REM spánku. Pravdou je, že se vědci dosud nedohodli, proč se to děje.

Zatímco mnoho vlastností, toto navýšení stimulovat nervový systém - mozek namáhavé činnosti, která nám umožňuje uspořádat vzpomínky, utajované informace a optimalizaci paměti. Tak, důležitá biologická potřeba je užít klidný a klidný spánek.

7. Jsme trochu vyšší v noci

Překvapený? Samozřejmě, ale jsme jen "trochu" vyšší, ne více. Je to hlavně proto, že naše páteř stává vlhčí v noci a protáhl, což diskový prostor mezi obratli mírně zvýšil, a to náš růst. Ale když přijde ráno, pohony jsou stlačeny do výchozí pozice. Zajímavé, ne? 8.

Brain vymazány Jak můžete vidět v noci, spánek je nezbytný pro naše zdraví, včetně mozku, která je neuvěřitelně aktivní v nočních hodinách.

Kromě organizace a klasifikace informací pomáhá odstranit toxiny a další škodlivé prvky lymfatickým systémem. To je případ, například optimalizace proteinů, které chrání náš mozek prevencí nemocí, jako je Alzheimerova choroba.

9. Děti stojí růstové hormony

Děti potřebují spát roste, je nezbytné pro sekreci růstového hormonu, přičemž růst svalů a kostí. A pamatujte, že při spánku jsou obnoveny tkáně u dospělých. Takže musíte klidně spát!

10. Slabý se snem!

Během spánku jsme v klidu, ale to neznamená, že vůbec nepoužíváme žádnou energii. To vůbec není. Zatímco spíte, vaše tělo provádí mnoho základních funkcí, jako je například toxiny a odstraňuje škodlivé prvky, a to je důležité pro obnovu.

Pokud nebudeme odvozovat toxiny kapalina je opožděné, bude otoky a ledviny nebude fungovat ... takže pokud nebudeme spát nebo spát špatně, to vše se zvýrazní a hormonu ghrelinu - „hlad hormon“. Víš, co dělá tento hormon? Cítíme hlad. Stojí za to pamatovat.


Příznaky krevních sraženin, které by měly následovat

Příznaky krevních sraženin, které by měly následovat

Zajímavých faktů při vzniku krevních sraženin v cévách, je zdravotní riziko. Krevní sraženina je krevní hmota, ke které dochází kvůli změně kapalného stavu na želatinu nebo polotuhou látku. Zjistěte příznaky krevních sraženin, které je třeba sledovat. Pokud se hmotnost volně proudí v krvi, může se částečně nebo úplně blokovat tepny nebo žíly.

(Zajímavosti)

4 Fakta kolena lze říci zdraví

4 Fakta kolena lze říci zdraví

Zajímavosti před přijetím nějaké léky proti bolesti v kolenou, aby se lépe naplánovat schůzku s odborníkem, který vám předepisuje vhodnou léčbu. Bez ohledu na to, jak je starý člověk, Pokud dojde k bolesti kolena, měla by být ostražitá. Mohlo by to být způsobeno nejen kostí nebo svalu, ale skutečné kloubu, který spojuje kosti čéšky.

(Zajímavosti)