Glutenová enteropatie a pupínky na předloktí


Glutenová enteropatie a pupínky na předloktí

Stále častěji je slyšet o lepku enteropatie -poruchou, která není tak vážné, jak celiakie, onemocnění, které postihuje různé orgány těla při konzumaci výrobků obsahujících tyto bílkoviny .

Tento článek by chtěl popsat jedním z nejčastějších příznaků lepku enteropatie, pupínky na rukou, které se objevují bezdůvodně.

Celiakie postihuje celé tělo

celiakie - autoimunitní onemocnění charakterizované trvalou nesnášenlivostí všech potravin, které obsahují lepek.

Pšenice, žito a rýže obsahují lepek. Je také známo v TACC (označování potravin) a jsou všechny zpracované potraviny vyrobené s těmito zrn.

Celiakie je genetické onemocnění a může se projevit v jakékoliv fázi lidského života.

Spozhyvshy lepek, osoby trpící celiakií, se potýkají s reakcí imunitního systému, která se projevuje v protilátek uvolňováním, které nejen mají vliv na trávicí systém, ale na celý organismus.

Také číst:Kefír - přirozený způsob, jak posílit imunitu!

Je gluténová enteropatie stejná jako celiakie?

Několik poruchy v různé míře v posledních letech nepovažuji celiakii a jsou spojeny s citlivostí na lepek.

V takových případech, nesnášenlivost lepku není autoimunitní onemocnění, ale může souviset s jinými ne dosud známých faktorů.

Problémem je, že porucha je mnohem těžší diagnostikovat. Příznaky se mohou objevit postupně a často je zaměňují s jinými zdravotními problémy.

Z tohoto důvodu je důležité znát příznaky lepku enteropatie, z nichž jeden je výskyt akné na jeho rukách.

Kolíky na ruce

Někteří lidé mají na svých rukou malé kolíky. Tento příznak má lékařský název queratosis pilaris , je projevem nadměrné keratinu a projevuje ve vzhledu pupínků na předloktí v důsledku nedostatku množstvívitamin A a esenciální mastné kyseliny.

Tento nedostatek není způsoben špatnou výživou. Gluteninová enteropatie postupně poškozuje střevo a zabraňuje vstřebávání tuku.

Mnohé z nich jsou ty pupínky po celá léta a nemají spojit ji s nesnášenlivostí lepku. Chcete-li zjistit, zda kolíky na předloktí ovlivňují tento typ bílkovin, zvažte další příznaky.

Další příznaky

Níže jsou uvedeny další možné příznaky glutenová enteropatie:

  • chronické nepohodlí spojené s trávením,příklad, nadýmání, plyn nebo žaludečních šťáv.
  • Vyčerpání nebo únava, zvláště po jídle obsahujících lepek (těstoviny, sušenky, chléb atd.). Je také třeba vzít v úvahu chronickou únavu a fibromyalgii.
  • Hormonální selhání.Pro ženu jde o to, zda jsou její cykly pravidelné, bolestivé, zda trpí neplodností nebo zda mají potrat.
  • Migréna. Migrény jsou vždy spojeny s problémy s trávením, i když ne vždy indikují nesnášenlivost lepku.
  • Zánětnebo bolesti kloubů.
  • Úzkost, deprese nebo změny nálady.

Pokud máte v rodinné anamnéze autoimunitní onemocnění (tyreoiditidy, revmatoidní artritida, lupénka, roztroušená skleróza, sklerodermie, atd), je více pravděpodobné, že diagnóza intolerance lepku.

Jak mohu vědět, jestli trpím bezlepkovou enteropatií?

Pokud máte některé z těchto příznaků, měli byste se registrovat na schůzku se svým lékařem k vyšetření k potvrzení přítomnosti nebo nepřítomnosti onemocnění.

Nicméně ne všechny výsledky jsou 100% spolehlivé, v některých případech mohou být výsledky testu negativní i přes existenci problému spojeného s nesnášenlivostí lepku.

Dalším způsobem, jak zjistit poruchu, je zcela odstranit gluten z vaší stravy po dobu jednoho měsíce.

Musíte být trpěliví, protože tělo potřebuje nějaký čas k odstranění toxinů, které se nahromadily z nestráveného lepku. Při označování výrobků musíte být opatrní.

Budete překvapeni množstvím výrobků, které obsahují lepek.

Pokud budete jíst ven, vždy se zeptat, zda potravina obsahuje mouku,se často přidává do omáček, zahušťovadla, cukroví, pivo a jiné alkoholické nápoje.

O měsíc později přidejte gluten do vaší stravy a pozorujte změny v těle.


Proč mi komáři kousnout a jiní ne?

Proč mi komáři kousnout a jiní ne?

Máte někdy otázku sebe sama: " Proč se musím vždycky bát a bát komárů? Co je ve mně tak zvláštním, že jsou pro mě tak uklizené? Proč kousnout oba v parku a ve spánku? Co můžete udělat, aby mu ruce a nohy byly pokryty s těmi kousnutí? „ Když nastanou tyto otázky, pak si přečtěte tento článek a naučit nějaké nové a zajímavé skutečnosti.

(Zajímavosti)

Roztoči? Zabíjejte je bezpečně a přirozeně

Roztoči? Zabíjejte je bezpečně a přirozeně

Lůžko je jedním z hlavních interiérových prvků v každém domově. Toto je místo, kde po dlouhém dni odpočineme. V této době trávíme značnou část našeho času a to umožňuje tělu provádět každodenní funkce a udržovat zdraví. Ale pot , prach a mrtvé buňky se hromadí v matraci, vytváří ideální podmínky pro rozmnožování mikroorganismů, včetně prachových roztočů.

(Zajímavosti)