Hluboké deprese: 5 málo známá fakta Zajímavá fakta


Hluboké deprese: 5 málo známá fakta Zajímavá fakta

hluboké deprese - je jedním z nejčastějších duševních nemocí v moderní společnosti. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) postihuje téměř 350 milionů lidí a v následujících letech se předpokládá, že se zvýší.

Ani nezapomínejme, že toto narušení postihuje děti a významnou část mladé populace.

Hluboká deprese je každoročně zodpovědná za velké množství sebevražd, ale toto se obvykle v médiích nezaznamenává.

Mluvíme o "neviditelné" nemoci. To platí také pro fibromyalgii, lupus erythematodes a bipolární poruchy.

Symptomy nejsou vždycky tak snadné si všimnout. Deprese zanechává rány, které obecně veřejnost ignoruje.

Zdraví odborníci nejsou snadno diagnostikovat a léčit toto onemocnění. Lékaři primární péče mají příliš málo času a často nedělají takovou diagnózu.

Farmakologické metody léčby nejsou vždy účinné. S tímto problémem se musíme obrátit na psychoterapii. Společnost a instituce musí reagovat více na tyto skutečnosti.

Možná je to proto, že lidé, kteří trpí depresí se cítí tak osamělí. Dnes, na našich stránkách, chceme s vámi mluvit o několika skutečnostech, které potřebujete vědět o této nemoci.

1. Žádný rychlé ošetření době deprese

potřebnou k překonání deprese nebo uzdravení z něj, v závislosti na jeho závažnosti.

Skutečnost, že prostředí pacienta často dělá velký tlak tím, že nabízí nevhodný radu jako „být více pozitivní“ nebo „tahle věc, zkuste se podívat na situaci z jiného úhlu pohledu.“

Discover 9 znamení, že trpíte chronickým únavovým

Překonání deprese vyžaduje velmi jemnou vnitřní restrukturalizaci. Kromě léků, osoba musí provést velmi složitý vnitřní cestě se naučit, jak změnit své myšlenky a lépe kontrolovat své emoce.

Je pravděpodobné, že po třech měsících farmakologické léčby přinese výsledky. Některé příznaky mohou zůstat, včetně únavy nebo nespavosti.

Tyto faktory mohou kdykoli aktivovat onemocnění.

Zotavení z deprese vyžaduje čas, podporu, trpělivost a odvahu.

2. Hluboká deprese se často projevuje jako úzkost

Mnoho lidí často zpožďuje diagnózu správně, protože deprese může být zaměňována s jinými poruchami.

„Ty stres by mělo být jednodušší léčit“ nebo „já ti napíšu něco proti úzkosti“

Není pochyb o tom, to vše je v pořádku. Hluboká deprese má mnoho tváří, které nejsou vždy snadno rozpoznatelné.

65% pacientů s depresí má často vysokou míru úzkosti.

Často se projevuje jako špatná nálada, apatie, neustálý podrážděnost a neschopnost těšit se. ❑ Kontaktujte odborníka pro správnou diagnózu.

3. Deprese není způsobena smutkem

Deprese je obvykle spojena se smutkem. Ve většině případů se jedná o "obrovskou kouli", která se skládá z mnoha různých aspektů. Mnoho drobností vytváří tuhou bariéru.

Bezmocnost, frustrace, frustrace, hněv, péče a strach udržují osobní utrpení ve vlastním vězení.

Nemůžeme také zapomenout na roli, kterou může genetika hrát v tom, zda se hluboká deprese rozvíjí nebo ne.

Sezónní deprese je další formou onemocnění.

Je spojena s nedostatkem slunečního světla a pocitu osamělosti. Stojí za to vědět. Deprese má mnoho příčin, od situační a emocionální až po biochemickou.

4. Nikdo si nevybírá tuto nemoc

Deprese neznamená, že osoba je slabá, nemá charakter nebo odvahu. Ve skutečnosti se tato duševní porucha může objevit kdykoliv v životě.

Nikdo není imunní vůči utrpení nebo dokonce změnám neurotransmiteru. Nezapomeňte, že v mnoha případech je hluboká deprese chemická nerovnováha v mozku, kterou nelze vždy ovládat.

5. Deprese narušuje vaše myšlení

Toto onemocnění přebírá kontrolu nad osobou jinak. Kradne energii, motivaci a dokonce sebeovládání.

Lidé s depresí přestávají dělat starosti o jejich vzhled a hygienu nebo dokonce o výživě. Nemoc může způsobit, že říkají něco, co je v rozporu s jejich touhou nebo pocitem.

Přečtěte si také: Diagnóza deprese krevním testem

špatné nálady, podrážděnost, neustálé odmítnutí opustit dům, nebo se chystají trávit čas s ostatními je pro mnoho rodin velmi obtížné.

Lidé s depresí potřebují blízké lidi, aby byli laskaví a trpěliví.

Dříve nebo později se temná opona deprese zvýší. Odvaha, podpora rodiny a dobří lékaři jsou nepochybně základem úspěchu při překonávání deprese.

8 tipů pro překonání smutku a deprese

Snažte se věnovat svou fyzickou aktivitu nejméně jedné hodině denně. Pomůže tělu produkovat serotonin, který překoná zármutek a depresi.


Vše, co potřebujete vědět o Omeprazol

Vše, co potřebujete vědět o Omeprazol

Zajímavosti „Omeprazol“ - syntetická droga, která patří mezi inhibitory protonové pumpy. Léky z této skupiny léčivých přípravků se používají k léčbě žaludečních onemocnění, jako je hyperakce, gastritida a podobně. V tomto článku jsme se podrobně popsat všechny vlastnosti tohoto léku, a to: Mechanismus účinku Pharmakokinetics Metabolism Vedlejší účinky interakce s jinými léky označení Jak funguje „Omeprazol“, když udeřil do břicha?

(Zajímavosti)

6 Příznaků, které naznačují vysokou hladinu cukru v krvi

6 Příznaků, které naznačují vysokou hladinu cukru v krvi

Tělo nás posílá mnohem více signálů, než si dokážeme představit . Zvláště pokud má člověk vysokou hladinu cukru v krvi nebo cholesterolu. Musíte se naučit správně rozlišit tyto příznaky. Obvykle jsme spojit vysokou hladinu cukru v krvi s diabetes , ale je pravda, že to může svědčit o jiných nemocech.

(Zajímavosti)