Hluboké deprese: 5 málo známá fakta Zajímavá fakta


Hluboké deprese: 5 málo známá fakta Zajímavá fakta

hluboké deprese - je jedním z nejčastějších duševních nemocí v moderní společnosti. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) postihuje téměř 350 milionů lidí a v následujících letech se předpokládá, že se zvýší.

Ani nezapomínejme, že toto narušení postihuje děti a významnou část mladé populace.

Hluboká deprese je každoročně zodpovědná za velké množství sebevražd, ale toto se obvykle v médiích nezaznamenává.

Mluvíme o "neviditelné" nemoci. To platí také pro fibromyalgii, lupus erythematodes a bipolární poruchy.

Symptomy nejsou vždycky tak snadné si všimnout. Deprese zanechává rány, které obecně veřejnost ignoruje.

Zdraví odborníci nejsou snadno diagnostikovat a léčit toto onemocnění. Lékaři primární péče mají příliš málo času a často nedělají takovou diagnózu.

Farmakologické metody léčby nejsou vždy účinné. S tímto problémem se musíme obrátit na psychoterapii. Společnost a instituce musí reagovat více na tyto skutečnosti.

Možná je to proto, že lidé, kteří trpí depresí se cítí tak osamělí. Dnes, na našich stránkách, chceme s vámi mluvit o několika skutečnostech, které potřebujete vědět o této nemoci.

1. Žádný rychlé ošetření době deprese

potřebnou k překonání deprese nebo uzdravení z něj, v závislosti na jeho závažnosti.

Skutečnost, že prostředí pacienta často dělá velký tlak tím, že nabízí nevhodný radu jako „být více pozitivní“ nebo „tahle věc, zkuste se podívat na situaci z jiného úhlu pohledu.“

Discover 9 znamení, že trpíte chronickým únavovým

Překonání deprese vyžaduje velmi jemnou vnitřní restrukturalizaci. Kromě léků, osoba musí provést velmi složitý vnitřní cestě se naučit, jak změnit své myšlenky a lépe kontrolovat své emoce.

Je pravděpodobné, že po třech měsících farmakologické léčby přinese výsledky. Některé příznaky mohou zůstat, včetně únavy nebo nespavosti.

Tyto faktory mohou kdykoli aktivovat onemocnění.

Zotavení z deprese vyžaduje čas, podporu, trpělivost a odvahu.

2. Hluboká deprese se často projevuje jako úzkost

Mnoho lidí často zpožďuje diagnózu správně, protože deprese může být zaměňována s jinými poruchami.

„Ty stres by mělo být jednodušší léčit“ nebo „já ti napíšu něco proti úzkosti“

Není pochyb o tom, to vše je v pořádku. Hluboká deprese má mnoho tváří, které nejsou vždy snadno rozpoznatelné.

65% pacientů s depresí má často vysokou míru úzkosti.

Často se projevuje jako špatná nálada, apatie, neustálý podrážděnost a neschopnost těšit se. ❑ Kontaktujte odborníka pro správnou diagnózu.

3. Deprese není způsobena smutkem

Deprese je obvykle spojena se smutkem. Ve většině případů se jedná o "obrovskou kouli", která se skládá z mnoha různých aspektů. Mnoho drobností vytváří tuhou bariéru.

Bezmocnost, frustrace, frustrace, hněv, péče a strach udržují osobní utrpení ve vlastním vězení.

Nemůžeme také zapomenout na roli, kterou může genetika hrát v tom, zda se hluboká deprese rozvíjí nebo ne.

Sezónní deprese je další formou onemocnění.

Je spojena s nedostatkem slunečního světla a pocitu osamělosti. Stojí za to vědět. Deprese má mnoho příčin, od situační a emocionální až po biochemickou.

4. Nikdo si nevybírá tuto nemoc

Deprese neznamená, že osoba je slabá, nemá charakter nebo odvahu. Ve skutečnosti se tato duševní porucha může objevit kdykoliv v životě.

Nikdo není imunní vůči utrpení nebo dokonce změnám neurotransmiteru. Nezapomeňte, že v mnoha případech je hluboká deprese chemická nerovnováha v mozku, kterou nelze vždy ovládat.

5. Deprese narušuje vaše myšlení

Toto onemocnění přebírá kontrolu nad osobou jinak. Kradne energii, motivaci a dokonce sebeovládání.

Lidé s depresí přestávají dělat starosti o jejich vzhled a hygienu nebo dokonce o výživě. Nemoc může způsobit, že říkají něco, co je v rozporu s jejich touhou nebo pocitem.

Přečtěte si také: Diagnóza deprese krevním testem

špatné nálady, podrážděnost, neustálé odmítnutí opustit dům, nebo se chystají trávit čas s ostatními je pro mnoho rodin velmi obtížné.

Lidé s depresí potřebují blízké lidi, aby byli laskaví a trpěliví.

Dříve nebo později se temná opona deprese zvýší. Odvaha, podpora rodiny a dobří lékaři jsou nepochybně základem úspěchu při překonávání deprese.

8 tipů pro překonání smutku a deprese

Snažte se věnovat svou fyzickou aktivitu nejméně jedné hodině denně. Pomůže tělu produkovat serotonin, který překoná zármutek a depresi.


8 Hlavních příznaků rakoviny děložního čípku

8 Hlavních příznaků rakoviny děložního čípku

Podle lékařských studií, rakovina děložního čípku se řadí mezi druhé mezi rakovinou žen. Navzdory skutečnosti, že na první pohled může tato statistika vypadat skličující, tento druh rakoviny může být nejen prevencí, ale také úspěšně vyléčen, pokud je včasná léčba lékařem. Dnes budeme podrobněji diskutovat hlavní 8 symptomů rakoviny děložního čípku a povahu průběhu této nemoci.

(Zajímavosti)

5 Návyky, které jsou škodlivé pro lidský rozum

5 Návyky, které jsou škodlivé pro lidský rozum

Zajímavá fakta tělo zdraví je velmi důležité. Že fyzický stav těla, stejně jako mozek a všechny ostatní ukazatele týkající se duševního zdraví. Nakonec předseda zodpovědné za tvorbu vědomí a dalších faktorů týkajících se rozhodovacího procesu. důležité zdůraznit, že duševní zdraví - společný výsledek mnoha faktorů, včetně základní biologické a fyzikální.

(Zajímavosti)