Hypertenze a renální nedostatečnost


Hypertenze a renální nedostatečnost

Věděli jste, že hypertenze je nejhorším nepřítelem pro zdraví ledvin? Toto tiché onemocnění může pomalu poškodit tělo a vést k takovým účinkům, jako je selhání ledvin.

Dnes na našich stránkách chceme nabídnout nejlepší strategie, abychom tomu zabránili a pomohli vám udržet váš krevní tlak pod kontrolou.

Nenechte si ujít tyto důležité tipy!

Jak hypertenze poškozuje ledviny?

Komunikace je velmi snadno pochopitelná. Skutečným problémem je však to, že upozorňujeme na náš krevní tlak pouze tehdy, když začneme zaznamenávat některé nežádoucí příznaky v těle. Velmi často je příliš pozdě.

Zapamatujte si tyto informace, abyste pochopili souvislosti mezi vysokým krevním tlakem a renální nedostatečností:

 • Vysoký krevní tlak'způsobuje, že srdce pracuje silněji. Pokud nadměrná srdeční zátěž trvá příliš dlouho, mohou být krevní cévy nenapravitelně poškozeny.
 • Jedním z největších rizik je, že krevní cévy v ledvinách budou poškozeny a zabrání se tak filtraci krve, což umožní, aby se toxiny a odpad z těla hromadily.
 • Tato přebytečná tekutina poškozuje krevní cévy ještě více a v důsledku toho zvyšuje krevní tlak. To vede k nebezpečnému cyklu, který může mít z dlouhodobého hlediska vážné zdravotní důsledky.

Jak zjistím, že trpím selháním ledvin?

Bohužel, jakmile začnete zažívat příznaky selhání ledvin, musíte neustále sledovat funkci ledvin, protože tento problém je nevratný.Lidé s chronickým selháním ledvin jsou více závislí na dialýze a transplantaci ledvin.

To je velmi vážný problém, kterým je třeba se vyvarovat.Mělo by se nejen pravidelně monitorovat krevní tlak, ale také sledovat vaši stravu a životní styl.Jak zjistit, že ledviny ztrácejí schopnost plnit své funkce? Vysvětlíme vám všem:

 • Silný pocit únavy a vyčerpání po celý den.
 • Zduřené nohy a kotníky.
 • Citlivost na chlad.
 • Moč příliš žlutá.
 • Pevné a oteklé břicho.

Ale nejspolehlivější analýzou je analýza moči.Lidé s renální insuficiencí mají zvýšené hladiny kreatininu.Co je to kreatinin? Jedná se o odpadní produkt produkovaný rozpadu svalových buněk a proteinů. Když funkce ledvin je normální, kreatininu se vylučuje močí, ale pokud ledviny nefungují správně, bude odpad hromadí pouze. Je jasné znamení, že jsteproblémy s ledvinami, ale jak jsme již bylo uvedeno výše, toto může vidět pouze výsledky moči.

Jak mám pečovat o můj krevní tlak, aby se zabránilo selhání ledvin?

Nyní, když víte, jak je důležité sledovat jejich krevní tlak, aby se zabránilo možnému selhání ledvin , Všimněte si následující tipy, aby ji udrželi pod kontrolou:

 • Snažte se vyhnout obezitě. udržet si zdravou váhu, která odpovídá věku a výšce.
 • Jezte více ovoce a zeleniny, zejména zelené a diuretické ovoce, jako je ananas, hrušky, hroznové víno a brusinkami.
 • Vyhněte se mléčné výrobky s velkým množstvím tuku. Pít mléko lépe vaření, jako je rýže, ovesné vločky nebo arašídy.
 • zcela vyhnout sůl. Odstraňte soli z vaší stravy acukr a rafinované mouky.
 • cvičení v místnosti alespoň půl hodiny denně spustit srdce a krevní oběh. pokusit se alespoň strávit půl hodiny denně pro cykloturistiku, koupání v bazénu nebo procházku na.
 • vypijte sklenku červeného vína denně, ale nikdy překročit stanovené normy.
 • Pokud kouříte, pak pokles tento zvyk ještě dnes!
 • Zkuste užívat doplňky vitaminu D. Jsou skvělé pro usnadnění práce v ledvinách.
 • Drink lžíci jedlé sody rozpuštěné ve sklenici vody. Tento výkonný alkaloid, který může pomoci zlepšit funkci ledvin.
 • vyvarovat užívání mnoho léků nebo alespoň nebere je bez lékařského předpisu, protože to je velmi škodlivé a obtížný úkol pro játra a ledviny, a často nemohou vyrovnat se zpracováním těchto léků.
 • Sledujte hladinu stresu. Pokusit se vést vyrovnaný život a řídit své emoce vhodně. Jak víte, stres je přímá spoušť k léčbě vysokého krevního tlaku a je třeba monitorovat.
 • Ujistěte se, poraďte se s lékařem pro periodické hodnocení ke kontrole hypertenze a analýzu ledvin. Koupit tonometr kontrolovat krevní tlak i doma.


Migrény u žen: Příčiny a léčba

Migrény u žen: Příčiny a léčba

Zajímavého o 13% populace trpí migrénou - bolestivé porucha, která postihuje především ženy . Proč? Klinické studie provedené před několika lety na oddělení gastroenterologie a výživy v nemocnici Chiron v Barceloně ukázal, že migréna nejen zdědil, ale je také spojován s přítomností určitého enzymu. V dnešním článku budeme dávat všechny podstatné informace a zvou vyzkoušet několik jednoduchých tipů, které jistě budou užitečné pro vás příště budete mít záchvat migrény.

(Zajímavosti)

Jak klíčit semínko citronu doma Zajímavá fakta

Jak klíčit semínko citronu doma Zajímavá fakta

Lemon je jedním z nejcennějších citrusů po celém světě, a to díky rozšířenému používání plodů v kuchyni, a to díky své léčivé vlastnosti. Jednou z největších přínosů citronů je, že jsou velmi snadné růst a jsou k dispozici všem. Pokud máte dostatek místa na zahradě, můžete ze semínek pěstovat citron.

(Zajímavosti)