Gel, který zastavuje krvácení pouhých 10 sekund


Gel, který zastavuje krvácení pouhých 10 sekund

Zajímavosti Joe Landolina, mladý 17-letý podnikatel, který nedávno vstoupil na University of New York, učinil objev, který by mohl zachránit tisíce životů po celém světě. Landolina, který říká, že silný zájem na tkáňovém inženýrství (také známý jako regenerativní medicíně), vytvořený gel, který je schopen okamžitě zastavit vnitřní a vnější krvácení bez vyvíjení tlaku na méně než 10 sekund.

Léčba s názvem VetiGel byla vynalezena, když byl Joe ještě v prvním semestru na univerzitě. Tato myšlenka se stala vítězkou soutěže, která se konala v New York University, a to díky Landolina a Isaac Miller (jeho partner) mít dost peněz na financování svého podnikání - corporation Suneris.

Dnes Joe Landolina připraveni spravovat své vlastní podnikání, as získal magisterský titul v oboru biomedicínské inženýrství a jeho společnost se již pracuje 10 lidí. To vše má za cíl přesunout projekt z zablokování, protože VetiGel může být klíčovým prostředkem pro záchranu životů pohotovostních služeb po celém světě.

Gel již byl testován na veterinárních klinikách a v současné době asi 1600 veterinářů doufá, že bude schopen používat vzorky produktů k provedení kritické analýzy.

Z čeho je vyroben Vetigel? Gel, který vynalezl Joe Landolinu, se skládá z prvků rostlinného původu, známých jako extracelulární matrice (ECM).

Jsou to čisté bílkoviny a cukry, které se nacházejí kolem buněk a mohou se lišit v různých orgánech. Gel je rozdělen na malé částice, jako by detaily lego-designera, a když je aplikován na ránu, může obnovit model ECM. Může být také užitečné aplikovat je na kůži a různé části těla. Vetigel

"provede přesnou kopii toho, co je vedle toho, co to je." Jinými slovy se okamžitě přizpůsobuje vlastnostem části těla, kterému byl vystaven. Navíc, podle Landolina: "V závislosti na tom, jak to říct, tělo začne hojivý proces."Vetigelovy vzorky budou poprvé testovány na veterinární kliniky

, kde bude jeho účinnost vyjasněna, aby se zabránilo krvácení během několika sekund. Po kontrole tohoto nástroje obdrží americkou armádu, která poskytne konečné povolení k uvedení na trh pro použití v chirurgii pacienta. Landolina tvrdí, že je optimista a věří, že společnost Vetigel může být schválena k prodeji na trhu do konce příštího roku.

Tento nástroj zachrání životy v resuscitačních komorách a působí po celém světě. Vetigel mohl zastavit

krvácení během poranění jaterních tříd IV. S tímto silným gelem mohou chirurgové zastavit tyto typy krvácení za méně než minutu, což je klíč k úspěšnému chirurgickému zákroku. Vzhledem k tomu, že Vetigel má tak důležitou výhodu jako schopnost zastavit krvácení po dobu několika sekund,

tato technologie může být také použita k léčbě popálenin, hojení ran a dalších postupů. V současné době probíhá analýza přínosů a společnost Sunrise pokračuje v provádění různých studií s cílem identifikovat přínos přípravku Vetigel pro zdraví. I když produkt ještě nebyl schválen k prodeji, získané výsledky jsou velmi povzbudivé, zejména jejich schopnost zastavit krvácení.

Vetigel se bude používat v mnoha lékařských firmách a existují naděje, že to bude velmi užitečné pro veterináře. Jeho tvůrci neříkají, jaká budou jeho cena a podmínky prodeje, ale v každém případě je to velmi důležitý objev pro lék, který může v budoucnu zachránit mnoho lidí.

Použijte Cayenne pepper k zastavení krvácení

Kromě zmíněného gelu existují přírodní alternativy, které umožňují

zastavit krvácení doma. Jedním z nejúčinnějších je červená nebo kajenská pepř. Tento koření má obrovské přínosy pro zdraví a domorodí Američané ji již dlouho používají jako lék. Použití Cayenne pepře je velmi jednoduché, protože musíte prostě posypat přímo na krvácející ránu. Poté počkejte 15-20 sekund a krvácení se zastaví. Je důležité mít na paměti, že samotný pepř by měl být nalit pouze na malé řezy nebo škrábance.


čLověk ušetří životy milionů dětí jejich transfuzní

čLověk ušetří životy milionů dětí jejich transfuzní

Zajímavé skutečnosti se jedná o jeden z nadějných, pozitivní příběhy, které bychom chtěli sdílet. Její hrdina James Harrison, 78letý muž z Austrálie, známý jako "muž se zlatou rukou". Žije normální život doma, se těší na klid stáří, jeho dcera šťastná, zejména vnoučata. Někteří by ho nenazýval hrdina, ale Zvláštní poděkování krví tohoto muže se podařilo zachránit životy dvou milionů lidí.

(Zajímavosti)

4 Věci, že úspěšní lidé dělají dopoledne

4 Věci, že úspěšní lidé dělají dopoledne

Zajímavá fakta První pár hodin po ránu může hrát důležitou roli v pokračujícím po zbytek dne. osobní poradenství z mnoha ředitelů, politiků a dalších vlivných lidí, jako je Jennifer Cohen (Forbes novinář a osobní trenér) uvedl, že většina úspěšných lidí podle stejného schématu. Probudují se brzy ráno a používají ranní hodiny dne.

(Zajímavosti)