Francie zakázala potravinový odpad v supermarketech


Francie zakázala potravinový odpad v supermarketech

Potravinářský odpad je po mnoho desetiletí kontroverzním problémem po celém světě. Odhaduje se, že každý rok se hodí více než 1,3 milionu tun potravin, zatímco lidé denně umírají z hladu a bídy.

Již mnoho let byly pokusy o snížení této hodnoty sníženy, ale výzkumy ukazují, že každý rok se stále výrazně snižuje množství potravin.

Hlavní kritika proti velkým distributorům spočívá v tom, že často značné množství svých výrobků končí životy v skládce odpadu, místo aby je daroval těm, kteří ji potřebují.

V loňském roce proto 35letý Arash Demarcsch přišel s iniciativou na vytvoření zákona, který by zabránil uvolnění neprodaných potravin v supermarketech.

Představa, kterou Arash předložila, byla navržena tak, aby podniky přinutily společnosti, aby obětovaly své neprodané výrobky charitativním a potravinovým bankám, aby bylo možné je rozdělit mezi ty, kteří to potřebují.

Po rozsáhlé kampani sponzorované spotřebiteli a aktivisty, kteří bojují s chudobou, francouzský senát jednomyslně schválil zákon, prospěch tisíce bezdomovců. Francie - první zakázaný potravinový odpad na světě

Rozhodnutí francouzského senátu učinilo z Francie první zemi na světě, aby zabránila ztrátě nebo zničení potravin v supermarketech.

Při stavbě obchodu o rozloze více než 400 metrů čtverečních bude nutné uzavřít smlouvy o spolupráci s charitativními organizacemi.

Nedodržení tohoto pravidla bude mít za následek pokutu až 75 000 eur nebo až dva roky odnětí svobody. Byla to radostná zpráva pro zakladatele charitativních organizací, protože

zvýší kvalitu a rozmanitost potravin, které dostávají k distribuci. Jacques Ball, šéf francouzské sítě potravinových bank, vyjádřil naději, že zákon zvýší dary zeleniny, ovoce a masa, protože tyto produkty nejvíce potřebují.

Zodpovědnost za shromažďování a skladování potravin leží na registrovaných charitativních a potravinářských bankách

, kteří doufají, že zvýší své zaměstnance, aby efektivněji zvládli nový příliv potravin. Zákon také potrestá supermarkety, které delikátně poškozují výrobky

- postup, který se stává rozšířenějším a vymyšleným, aby zabránil lidem opírat se a jíst z odpadkových košů. Bohužel, počet rodin, studentů a nezaměstnaných, kteří hledají popelnici jídlo vyhodit kvůli blízkosti do konce jejich trvanlivosti se v posledních letech zvýšil.

Nevýhodou je, že na mnoha místech jídlo sypané bělidla po házení

, takže podle jejich názoru, aby se zabránilo otravu jídlem po požití jídla v tomto stavu.Ostatní skladují potravní odpad v soukromých skladech, kde jsou později sbíráni odpadky.

Další úkol pro charitu

Po tomto prvním úspěchu se charity připravují na řešení problémů, které přicházejí se změnami legislativy.

První výzva bude najít více dobrovolníků, kteří budou mít k dispozici pomoc s řízením a distribucí potravin. Potřebují také více kamionů, skladovacích míst a chladniček, aby se vyrovnali s nárůstem darů.

Na druhou stranu

je hlavním cílem přesvědčit EU, aby zvážila přijetí podobného usnesení v ostatních členských státech. Potravinový odpad ve Francii se skládá z 11% obchodů, 67% spotřebitelů a 15% z restaurací. Iniciátoři této iniciativy chápou, že je třeba ještě více práce udělat.

Při přijetí tohoto zákona však vědí, že učinili jeden z nejdůležitějších kroků směrem k vědomější a udržitelnější společnosti.

Jacques Balle ujišťuje, že navýšení o pouhých 15% ve formě dary od supermarketů může pomoci každoročně dodat 10 milionů jídel.

Dlouhodobý sen pro mnoho zemí - přijmout podobné zákony ke snížení množství odpadu, ale hlavně k tomu, aby mohli krmit ty, kteří ji potřebují.


5 Nejčastějších typů rakoviny u žen

5 Nejčastějších typů rakoviny u žen

Je velmi důležité vědět o nejčastější typy rakoviny u žen. Nemáme v úmyslu vás vyděsit a naším cílem je jednoduše informovat vás o zásadním významu prevence tohoto hrozného onemocnění. Zdravý životní styl a pravidelné recenze, stejně jako vyhýbání se tak nepříjemným zvykům, jako je kouření, zabrání všem těmto typům onemocnění.

(Zajímavosti)

Vesnice, ve které nikdo rakovina nemá

Vesnice, ve které nikdo rakovina nemá

Dnes je rakovina, bezpochyby, jedním z největších problémů společnosti. Věda a medicína se již dávno snažily porozumět svým mechanismům, aby nejenom zabránili onemocnění, ale také vymýšleli další léčbu, která by pomohla pacientům. Pokud vám řekl, že existuje určitá část populace, mám na mysli „typ“ lidí, kteří jsou tak strašné slovo „rakovina“, které byste asi nám to nevěřili.

(Zajímavosti)