Formy emočního zneužívání, které nepoznáme vždycky


Formy emočního zneužívání, které nepoznáme vždycky

Emocionální násilí opouští hluboké stopy. I když nebudete vidět žádné rány nebo léze na kůži, to záludný vliv na psychiku člověka a trvat dlouhou dobu, aby ho všimnout.

Lidé, kteří znají různé formy emočního zneužívání z vlastních zkušeností, obvykle potřebují spoustu času, aby se vrátili do normálu a přizpůsobili svůj život. To může trvat roky, než se s touto traumou plně vyrovná.

Takové násilí má velmi složitou povahu. Když je člověk fyzicky poražen, instinktivně ví, že pokud je to možné, musí uniknout situaci, aby chránil jeho bezpečnost.

Nicméně, psychologické násilí není ten případ.

emocionální násilí, na rozdíl od fyzické, má skryté varovné příznaky: konstantní ironie, subtilní pohrdání, pocit prázdnoty ...

Často se člověk, který trpí podtlak, si myslíte o sobě, a ne jako silné nabídkami, které potřebuje, aby vydržely urážky , ale jako vinen v toxické situaci straně.

Nejdřív si často myslíme: "Možná dělám něco špatně, takže ostatní jsou o mně špatní."

Nicméně, řada podstatně složitější a vyčerpávající pocity vzniknou následně. Mnoho lidí trpí takovými myšlenkami, jako jsou:"Prostě se mi to nepodaří zvládnout. Hluboko uvnitř, vím, že mě tato situace znepokojuje, ale je to taková skrytá zkušenost, že prostě nerozumím, jak problém vyřešit. "

Nakonec, oběti emočního zneužívání často umožňují pokračovat v situacích. Budou čekat, až dojde k akumulaci těchto malých ran, emočních pocitů a pocitu pohrdání. Pak předtím, než se stane znatelným, se stanou zcela emocionálně znevýhodněnými lidmi.

Přečtěte si článek: Emocionálně zlomené dítě, které věří, že všechno je v pořádku

Útěk z emočního násilí není vůbec těžký. Právě proto chceme hovořit o 5 formách chování násilníka, který by měl být schopen rozpoznat a vhodně reagovat.

Jaká objevují různé formy citového zneužívání

1. utlačování dokonalá a okouzlující - nikdy dorivnyatysya

lidé, kteří jsou psychicky tlak na ostatní, často opravdu příliš velké starosti o jejich image ve společnosti, tak moc, že ​​se stane posedlost.

Před davem na ulici a jinou viditelném místě, tato osoba bude nejkrásnější stvoření si lze představit.
Může to být otevřený, laskavý, inteligentní, soucitný a pozorný. Ve skutečnosti je tak dokonalá, že nikdo by nevěřil v některém ze svých negativních komentářů o tom.

Proto je velmi často se nezaznamenávají takové formy psychické týrání, dokud není příliš pozdě. Je téměř nemožné rozpoznat zneužívajícího na první pohled. Ale po nějaké době, jak vám, že člověk každý den zachází se stává nejviditelnější znamení. Malé náznaky pohrdání a pokusů o zlomení vás budou zřejmé. Nicméně

emocionální zneužívání proyavlyatymetsya nejen v osobní komunikaci. Znásilnění se také nebude stydět vtip o vás u lidí. Často používají toto chování upoutat pozornost a příznivě dívat na ostatní na vlastní náklady. Mezitím

muž, který tak související rizika, začnou se pohybovat v opačném směru. Postupně se ze dne na den, je jistě přinese ji do hluboké propasti psychického týrání.

2. Ukazují empatie zkreslený

Často se říká, že rušitele postrádá soucit, ale není tomu tak.

Mnoho lidí, kteří spadají pod typ ramene je popsán v tomto článku, dobře vědomi emoce svých obětí. To jim umožňuje rychle číst vaše zkušenosti a snadno je používat proti vám.

Podívejme se na příklad. Měli jste špatný den v práci a když se vrátil domů, partner okamžitě zjistíte, že vaše nepohodlí, deprese nebo smutku.

Ale místo toho vám pomohou a poskytnou úzké a přátelské emocionální podporu, narušitel bude účtovatsituace. Nebo to může ještě více zhoršit vaše sebevědomí, abyste mohli lépe ovládat vás.

"Samozřejmě, že jste měl špatný den. Problém je, že nevíte, jak se bránit. Vždy se posaďte zezadu, a proto spadnete ze všeho. Bez mě se nebudete moci vypořádat s ničím. "

V takových situacích je důležité mít na paměti, že pouze soucit je pozitivní kvalitní a hodnotné, pokud je použit na pomoc druhých. Nikdy to by měla být použita, aby se zasadila lidí hlouběji do deprese nebo zoufalství. Takové formy emočního zneužívání nelze v žádném případě považovat za samozřejmost.

3. Vždy se porovnáváte s ostatními, cokoli děláte. " Proč, Bože, zastavil jste auto právě na dálnici? Jste stejná jako vaše sestra: úplně zmrzačená a nemáte tušení, co dělat u volantu. "

Každé chování emocionálního vraha bude vždy porovnáno s někým, a ne v pozitivním světle.

přes jejich vlastní psychologický nezralost emoční násilník může racionálně vyhodnotit druhé vedeni touhou konat dobro a respekt.

Namísto toho násilník chce

porovnat jeho současného partnera s předchozím vztahem , aby jeho partner trpěl.4. Člověk se nevezme na své místo.

To se týká jak nejmenších, nejvíce zákeřných vzhledů, tak podstatných. Násilná osoba se nikdy nebude moci podívat na svět z vašeho pohledu, postavit se na místo nebo pochopit něčího chování.

Mohou vědět, co cítíte, protože, jak jsme již řekli dříve, často rozumíme emocím druhých. Nicméně, taková osoba se nikdy nebude moci

opravdu "připojit" k vašim zkušenostem . Jinými slovy, je jedno, zda vám něco ublíží, nebo vám ublíží.Zde je další zajímavý článek: Emocionální pohoda: 5 způsobů, jak zneužívají

5. Jaké jsou vaše cíle, chutě a zvyky nejsou zváží

zesměšňování či ironické poznámky o svých cílů - je jedním z oblíbených

emočních hrozných způsobů, jak si udržet pod kontrolou .Když vás někdo kritizuje a zesměšňuje věci, které máte rádi, své sny, nebo projekt, ze kterého jste potěšeni, že pouze

zničit vaše sebevědomí. Všechno je velmi jednoduché. Všechny formy emočního zneužívání mají negativní dopad na náš postoj vůči sobě.Nejdůležitější je zapamatovat si, že

člověk s nízkou sebeúctou je mnohem snazší ovládat . To je to, co emocionální násilníci potřebují.Ve velké míře je sebeúcta předmětem emočního zneužívání. Násilná osoba chce zničit vaši schopnost ocenit sebe.

Dávejte pozor na typy vztahů, které jsme podrobně popsali v tomto článku.

Pokud zaznamenáte některý z těchto příznaků nebo formu psychické týrání, okamžitě přijmout opatření k ochraně svého sebevědomí, osobnost, emocionální zdraví a pohodu. Hlavní obraz je laskavě poskytován © wikiHow.com.

Proč jsme zvyklí na zívání emocí

Jste zvyklíte přestat emoci? Pak tento článek je pro vás! Zjistěte, proč se jídlo zlepšuje a jak se zbavit tohoto zvyku.


9 Akcí na zlepšení vztahů

9 Akcí na zlepšení vztahů

Máte vztah - to je neuvěřitelný zážitek, obzvláště když oba partneři mohou sdílet své jedinečné pocity. Láska je opravdu zvláštní pocit, který mění život a přiměje vás, abyste byli spolu s vaším blízkým tou nejlepší osobou na vybudování budoucnosti. Nicméně, aby byly vztahy silné, jsou potřebné další složky, které usnadní život.

(Sex a vztahy)

Jak přežít ztrátu milovaného Sex a vztahy

Jak přežít ztrátu milovaného Sex a vztahy

Bohužel bolest a ztráta je součástí života, které budete muset čelit mnohokrát a v různých situacích. Proto se musí naučit zvládat svou bolest, protože je základem štěstí. Existuje mnoho strategií, které vám pomohou přežít těžké časy. Pokud si tento článek pečlivě přečtete, pak najde přesně ten způsob, který vyhovuje vaší osobnosti a umožní vám vyrovnat se s vašimi pocity.

(Sex a vztahy)