Děložní myomy: 5 fakta byste měli vědět


Děložní myomy: 5 fakta byste měli vědět

Zajímavosti v souladu s „Sdružení porodníků a gynekologů Španělska“ (španělská společnost gynekologie a porodnictví), dříve nebo později Děložní myomy mohou vyvíjet v téměř 70% žen.

Především byste měli vědět, že pouze 0,5% těchto nádorů se může změnit na rakovinu. Nicméně, jeden by měl věnovat pozornost nepohodlí a problémům, které vznikají kvůli fibromu. To je samozřejmě něco, co by nám mělo připomínat, abychom pravidelně chodili na gynekologa.

Děložní myomy, také známý jako myomu nebo myomy, jsou jedním z nejčastějších typů rakoviny u žen.

To je důvod, proč bychom vám chtěli říci asi 5 způsobů, jak rozpoznat příznaky, jejich původ a možné důsledky.

Tyto informace vás určitě zajímá.

1. Co jsou děložní fibroidy? Proč se to děje?

Mnohé ženy si stěžují na stejnou věc: oni vést zdravý život, postarat se o své sexuální zdraví, jít na návštěvu gynekologa v případě potřeby, a to je stále neznámý, proč v průběhu času jsou diagnostikovány, „děložní fibrom“ .

Proč se tak stalo? Pravdou je, že

specifické příčiny onemocnění nejsou v současnosti známy. Vědci se domnívají, že klíčovou roli hraje genetická predispozice, ale nikdo nedokáže přesně říci, jak se rozvíjející se a rozvojové myomy. děloha sestává z několika vrstev. Jedním z nich je myometrium.

ženské pohlavní hormony, jako je estrogen a progesteron stimuluje růst malých drobných kostek myomy, které se v průběhu času může stát fibroma.

 • Tyto nádory jsou rozdělena do subserous v případě, že se nacházejí na povrchu dělohy, intramurální a ty, které vznikají v děložní stěny. Existují také submukózní fibroidy (umístěné přímo v děloze).
 • Subfrakční fibroidy mají téměř žádné příznaky. Nicméně, intramurální a pidslyzysti vliv na děložní sliznici a může dokonce způsobit krvácení, bolesti a v nejtěžších případech - neplodnost.

špatný průtok krve do dělohy a podporuje vlákna, které může být velmi bolestivé a způsobit potratů.

2. Kdo v největší oblasti rizika vzniku děložních fibroidů?

Doktoři říkají, že tento problém se obvykle vyskytuje u žen mezi 35 a 55 let, a nejčastěji ve věku 45-55 mezi nimi.

Tento typ benigního nádoru se nejčastěji objevuje během plodnosti.

 • Pokud má vaše matka takový problém, pak s největší pravděpodobností máte také určité riziko vzniku děložních fibroidů.
 • Riziko fibromy se zvyšuje, pokud jste nikdy nenarodili nebo nemáte nadváhu.
 • 3. Příznaky děložních fibroidů

Je třeba poznamenat, že téměř 30% žen nemá žádné příznaky. To je důvod, proč pouze pravidelné recenze gynekologů pomohou diagnostikovat fibromu přesně.

Podívejte se na seznam nejzřetelnějších symptomů, které se u většiny žen běžně vyskytují.

Závažné menstruační krvácení.

 • krvácení po dokončení
 • menstruace .Měsíčně začíná trvat déle. Objeví se anémie.
 • Pocit oteklé a unavené.
 • Zvýšení tělesné hmotnosti
 • .
 • Bolesti během intimních vztahů.Zvýšená potřeba
 • močení
 • . 4. Jak mohu vyléčit děložní fibroidy?První věc, která vám pomůže při diagnostice jednoho nebo více fibroidů dělohy, je nevyhnutelnost chirurgického zákroku.

To však není vždycky.

Menší děložní fibroidy mohou být léčeny speciálními léky a pravidelnými návštěvami lékaře.

 • Pokud je fibromie velice velká nebo nereaguje na léčbu, bude muset bohužel odstranit. Můžete provést myomektomii (vlákna jsou odstraněna bez vlivu na dělohu) nebo hysterektomii, když částečně nebo úplně odstraníte dělohu.
 • Nicméně, většina odborníků je doporučeno podstoupit léčbu ultrarestacetát, regulátor progesteronu, který významně snižuje velikost děložních fibroidů.
 • 5. děložní fibroidy a plodnost
 • Často jsou ženy s diagnózou děložních fibroidů obávány, zda mohou otěhotnět a porodit dítě.

Závisí to více na věku pacienta. Tento typ benigního nádoru se často vyskytuje během porodu, takže je jistě mnoho žen znepokojeno.

Odborníci komentují toto:

Pokud jsou nádory velké, mohou způsobit porodnost a komplikovat těhotenství.

Ženy, které provedly myomektomii - odstranění vláken, ve kterých je uložena děloha - v budoucnu budou schopni otěhotnět.

 • Fibromie může způsobit potrat, a proto stojí za to plánovat těhotenství a poradit se s gynekologem v této záležitosti. Musíte vědět, zda můžete porodit a zda jste v rizikové oblasti.
 • Pokud jsou fibroidy dělohy větší než 4 cm, mohou během těhotenství způsobit vážné problémy. Někdy u žen dochází k předčasnému porodu, bolesti se vyskytují v pánevní oblasti nebo dokonce zhoršují placentu.
 • Postarat se o své zdraví a nikdy nepřeskočit plánované lékařské vyšetření. Koneckonců, pouze oni mohou dát přesnou diagnózu a poradit nejlepší léčbu.


Psoriáza a jeho varianty

Psoriáza a jeho varianty

Zajímavá fakta Lupénka je chronické kožní onemocnění, které obvykle způsobuje červené skvrny, které svědí. Tyto skvrny mohou být bílé nebo stříbrné v závislosti na stavu. Co je psoriáza? Tato autoimunitní onemocnění způsobí, bílé krvinky fungovat příliš rychle. To vede k tomu, co vrstvy kůže regenerované vyšší rychlostí, než je normální regenerace buněčných cyklů, vzniku poškození kůže, které mají tendenci způsobit svědění a podráždění.

(Zajímavosti)

Podpaží: kdy se obávat?

Podpaží: kdy se obávat?

To je docela běžný problém. Všichni jsme si pravděpodobně museli všimnout nárazů v rameni a neměli bychom se kvůli tomu moc bát. Zde vysvětlíme, co by mělo být v takových případech provedeno. Co může vést ke vzniku nárazu v podpaží? Osmdesát procent případů je normální a nesmí způsobovat žádné problémy.

(Zajímavosti)