Faktor strachu: proč se bojím řídit?


Faktor strachu: proč se bojím řídit?

Chování je strach, který někteří lidé zažívají při jízdě za jízdy autem. To může nastat v různých situacích a různých podmínkách a jednu z jeho vlastností - strach, že jim paralyzuje a využívá vozidla.

Proč se lidé bojí řídit?

Příčiny strachu z jízdy, které mohou někteří lidé zažít, jsou různé. V některých případech se lidé obávají, že způsobí nehodu nebo zmatení přenosu. V jiných případech vzniká problém kvůli tomu, kam jde (dálnice, silnice, velké cesty). Existují také ti, kteří se bojí jízdy v noci nebo vysokou rychlostí. Vehobophobia má tři rozměry:

Chcete vědět více? Přečtěte si: 14 užitečných tipů pro překonání stresu, úzkosti a strachu

kognitivní kognitivní rozměr myslet nehod, ztráty kontroly, strach ze smrti nebo smrti druhých. Emocionální nebo fyziologické

Lidé, kteří mají strach z jízdy úzkost, napětí svalů, nejistota, nevolnost a nadměrné pocení. Mohou mít také rozmazané vidění, bušení srdce, průjem, nebo chvění v rukou a nohou. Řidičské

Lidé, kteří trpí vehofobiyu, pojedete pouze za zvláštních okolností, jako je například přítomnost cestujících na některých komunikacích bez překročení minimální rychlost pouze přes den, na prázdných silnicích a tak dále.

úroveň strachu, že se cítí řidič se může lišit v důsledku omezení nebo obtíže vyplývající z této fobie a

úroveň nepohodlí, které může cítit člověk. Někteří lidé nemohou ani sedět na sedadle řidiče. Jiní dávají přednost jinému člověku za auto, procházku nebo taxi. Tam jsou také ti, kteří nevadí, že stráví mnohem více času volbou uvolněnější trasy.

Tento strach může zasahovat do každodenního života.

Například odmítání návrhů, které vyžadují hnací, plýtvání penězi na veřejnou dopravu, odmítnutí pomoci někomu v nouzi, a to i nemožné jít kamkoliv o víkendech. Chování potlačuje sebevědomí, protože člověk se cítí zklamaný a nekompetentní.

Strach z jízdy často postihuje řidiče s malými zkušenostmi (méně než 2 roky) a v menším počtu zkušené řidiče. Také

více případů se týká žen ve věku 30 let. Některé z hlavních důvodů tohoto strachu:

  • tréninkové nehodě minulý strach nebo nedůvěra jejich vlastní schopnosti
  • úzkost nebo stres kvůli problémům, které nesouvisí s řízením (práce, rodinné problémy, atd.)
  • Můžete překonat strach z jízdy?

Pokud z nějakého důvodu nemůžete ovládat své vozidlo nebo jakékoliv jiné, protože pouze idea auta vás děsí, tady

několik tipů, které vám mohou pomoci: 1. Vytvořte

příjemné prostředí jsou přátelé nebo rodinní příslušníci, přes kterou jste nervózní, pokud jsou blízko. Mohli byste je požádat, aby seděli za sebou nebo vůbec neměli jít s vámi.

Oblečte se pohodlně, abyste se vyhnuli pocitu tlaku v jakékoli části těla. Dejte pěknou hudbu a zavěste dobrý automobilový osvěžovač. 2. Praxe

břišní dýchání, když máte pocit, že nemají situaci pod kontrolou a blížící se záchvat paniky, zkuste dýchat žaludek.

Nechť vzduch vstupuje nosem a posouvá hlouběji do plic. Váš žaludek by měl co nejvíce expandovat. Pak pomalu vydechněte a uvolněte se. Opakujte několikrát.

3. Pomocí pozitivní afirmace

Fit všechny věty nebo slova, které vám pomohou posílit sebedůvěru a sebeúctu, pokud máte strach z jízdy. Například můžete zkusit říkat tyto věty nahlas:

jsem pečlivě řídit a nemám překročit rychlost.

  • Vím, že
  • jsem si jistý a připravený řidičem. Pohybem pravého pruhu se cítím bezpečněji.
  • Tato cesta je plánovaná, vím, kam jdu.
  • 4. Zustrintesya s jejich obavy

nejlepší způsob, jak sledovat své vlastní jízdy - jednotky. Začněte pomalu, když se několik aut na silnicích, na klidných silnicích a

při velmi nízkých otáčkách. Jakmile se budete cítit více sebejistě, váš strach zmizí. Expoziční terapie je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak překonat strach. Pokud nechcete dělat nic, co by to překonat, stane se více

a nekontrolované. naleznete v tomto článku: 6 pravdy, které se obávají, budete se učit

5. Vezměte malé kroky

Pokud máte strach z jízdy, nemůžete řídit auto na dlouhé vzdálenosti v noci. Takže musíte učinit určité kroky,

dokud se nebudete cítit připraven. První drží klíče několik minut a pak sedět ve voze s motorem vypne. Poté jděte na jednu ulici a předjet čtvrť. Cesta k hlavní ulici, kde jsou semafory, do pravého jízdního pruhu, a pak přejít na další pruhu a tak dále. 6. Viz

použití kolem sebe mnoho lidí, kteří vám poskytnou podporu, kterou potřebujete, jak se zbavit strachu z jízdy. Můžete požádat je, aby šel s vámi, nebo alespoň poslouchat svůj strach a vyjádřit svůj názor.

Někdy to prostě diskutovat problémy a pocity, které způsobuje, mohou pomoci překonat.

14 užitečných tipů, jak překonat stres, úzkost a strach

Jste jedním z mnoha lidí, kteří trpí stresem, úzkostí nebo obavami? Dozvědět se 14 skvělé tipy, které vám pomohou získat kontrolu a zastavit mozek nervózní.


Podivnost - někdy tento efekt exkluzivity

Podivnost - někdy tento efekt exkluzivity

Zajímavá fakta Veličenstvo není běžné v dnešním světě. Je to proto, že lidem postrádá odvahu, nikoliv dovednost. muž, který se odvažuje být trochu podivné, že se těší jeho bytí v každém okamžiku dosahuje skutečnou autenticitu. Nepochybně znáte někoho, jehož styl je neobvyklý. Nezajímá je, že jdou proti trendu - prostě dál, rozhodovat sami za sebe, zatímco jiní věří, že jejich šílené životní styl.

(Zajímavosti)

Jak se zbavit plísní doma? Zajímavosti

Jak se zbavit plísní doma? Zajímavosti

Mold ... Nic není odpornější a další zdraví škodlivé než houba, která roste na vlhkých místech ve vašem domě, v kuchyni, dlažba, koberec, a někdy to může být nalezen v poměrně nečekaných zákoutí. Každý rok přicházejí miliony lidí do zdravotních středisek, stěžují si na astmatické záchvaty a alergické reakce, které také potřebují léčbu.

(Zajímavosti)