Fakta o vejce, nemusí vědět


Fakta o vejce, nemusí vědět

zajímavých faktů vejce je velmi běžnou součástí stravy pro mnoho lidí, protože obsahují mnoho živin, jako jsou vitamíny, minerály a bílkoviny. Naše tělo nemůže produkovat tyto živiny nezávisle, a proto se musíme dostat je z potravin, které konzumují. A pokud si uvědomíme, že vejce -nízkokalorické produkt, je nezbytné, vaječný výrobek, který by měl být používán tak často, jak je to možné. Zvlášť to jídlo je nutné pro osoby se zvláštními výživovými požadavky, zejména mladí lidé, těhotné ženy, starší osoby, ovo-vegetariáni (lidé, kteří nemají konzumovat produkty živočišného původu, kromě jiker), a lidé, kteří sledují nízkokalorická dieta. Vzhledem k tomu, vejce jsou tak výživné a důležité pro zdraví, jsme shromáždili seznam věcí, které si prostě nemůže vědět o vejce! Barevná vajíčka

zajímavý fakt o vejce je to, že jejich barva určuje barvu kuřete, které nesou. To znamená, že v případě, že kuřecí hnědá vejce bude mít stejnou barvu, zatímco bílé slepice klade vajíčka s bílými skořápky. To záleží na genetice.

Jak zjistit, zda vejce je čerstvé

Můžete si myslet, určit čerstvost vajec - některé velmi složitý proces. Ve skutečnosti je to velmi jednoduché a snadné. Musíte jen ponořit vajíčko do vody a podívat se, jestli to plave. Čerstvá vejce nikdy plavat na hladině.

zdravý způsob, jak vařit vejce

Když uděláte omeletu, přidejte ve vejcích s vysokým obsahem tuku, který mění své přirozené vlastnosti. Stejně jako změnou vlastností oleje na smažení a máslo. Proto je nejlepší způsob, jak vařit vejce je vařit asi 10 minut. Toto ošetření dodává vejce všechny jeho původní funkce neporušené.

žloutek Každý, kdo někdy jedl vejce si všimli, že některé žloutek může být intenzivnější barvy než ostatní. Tato barva je výsledkem diety kuře. Máme na mysli to, co rostl a jedl kuře, slepice dům na zemi, zda buňky. Jasné barvy žloutku ukazuje, že kuřecí maso jedli a žil na zemi, to znamená i žloutky, na rozdíl od světle žluté, má vyšší nutriční hodnotu. Přál bych si vidět barva žloutku je lámání pouze vejce, ne?

Použití vajíček během těhotenství

Je důležité, aby ženy používat vejce během těhotenství, protože díky cholinu ve vejcích, přispívajívývoj dítěte mozku v průběhu těhotenství.

Výhody vajec pro seniory pro seniory

vejce mají tyto užitečné vlastnosti: oni brání rozvoji šedého zákalu a ztrátě zraku, který inklinuje nastat, když člověk stárne, stejně jako ztrátu svalové hmoty.

Výroba a spotřeba vajec

Každoročně se produkuje přibližně 1,2 bilionu vajec. V průměru každý člověk spotřebuje asi 173 vajec ročně, a ačkoli se to může zdát neuvěřitelné skutečnosti však asi 40% vajec produkovaných ve světě se spotřebuje v Číně.

Kolik vajíček může kuřát vzít?

Lidé, kteří chovají kuřata v domácnosti nebo jsou zaneprázdněni chovat profesionálně, pravděpodobně vědí, kolik kuřecích vajec může vzít. Vy pravděpodobně bude také chtít vědět: v průměru kuře je od 250 do 270 vajec ročně, i když v některých zvláštních případech může trvat až 300 vajec ročně.

velikost velikosti vejce vejce závisí na mnoha faktorech, ale mnozí badatelé tohoto problému dohodly, že částka je závislá na věku kuřat. To znamená, že starší kuřata mají tendenci snášet větší vejce.

Jak dlouho mohou být vajíčka uloženy

Můžete použít vejce, která jsou uložena nejdéle za deset týdnů. Po tomto období byste se měli vyhnout takovým vejcům. Samozřejmě, při nižších okolních teplotách mohou být vajíčka delší. Může

myly vejce se nedoporučuje mýt vejce, protože to může vést k poškození vaječné skořápky, která funguje jako bariéra pro mikroorganismy je opět snižuje životnost vajec. Pokud je musíte umýt, umyjte. Nicméně, je nejlepší udělat to přímo před vaření vajec. Tímto způsobem se budete moci vyhnout jejich možné infekci.

Mohu jíst vejce, pokud mají poškozenou skořápku?

Je třeba poznamenat, že plášť není poškozen. Takové vejce samozřejmě nebude trvat dlouho. Proto buďte opatrní, spotřeba takových vajec může být nebezpečná pro vaše zdraví. Použití takových vajec se nedoporučuje, protože praskliny umožňují vstup mikroorganismů do středu. Někdy je vajíčko je prasklá tak malá, že jsme si ani nevšimne, že to je. Proto opatrnost při přípravě vajíček, aby neměl žádné zdravotní problémy po jídle.

Nezapomeňte ...

Přidání čerstvých vajec do vaší stravy nebude mít pro vaše tělo žádné negativní důsledky. Nicméně je třeba mít na paměti, že nutriční vlastnosti vajíček závisí na tom, jak jsou vařené. Například, jaké možnosti považujete za nejlepší vařené vejce nebo smažené? Je zřejmé, že první verze je lepší pro zdraví. Neváhejte přidat tento lahodný produkt do každodenní snídaně. Živiny obsažené ve vejcích vám poskytnou delší pocit sytosti!


Zánět jater. Příčiny a příznaky

Zánět jater. Příčiny a příznaky

Zajímavá fakta Játra jsou orgán, který trpí nezdravým tučných jídel, špatné návyky, stres, potlačovaných emocí ze znečištění životního prostředí atd To se projevuje v těle kvůli problémům s viděním, vrána k nohám kolem očí, špatný krevní oběh, zažívací potíže, a Dalším rysem je sezónní únava. Máte zánět jater ?

(Zajímavosti)

8 Znaků na nehty, které říkají o své zdraví

8 Znaků na nehty, které říkají o své zdraví

Velikost Zajímavá fakta, barva, tvar, povrch, tvar nehtů - to vše důležité diagnostikovat zdravotní stav svého majitele. Všichni lidé, muži i ženy, pečují o nehty stejným způsobem, aby byli vždy čistí a zdraví. Nicméně, je důležité nejen pro estetickou stránku otázky, protože vám nehty mohou říct o svém zdraví.

(Zajímavosti)