Fakta o lidském těle, které budete mít zájem dozvědět se


Fakta o lidském těle, které budete mít zájem dozvědět se

Zajímavá fakta Lidské tělo je úžasný mechanismus. Člověk je bytost, která má dobré i špatné kvality, a samozřejmě je schopna dělat skvělé věci. Kolik známe o možnostech a vlastnostech našeho těla?

Většina lidí ani neví, jak složitý a dokonalý mechanismus je pro jejich použití. Nabízíme vám, abyste si přečetli některé úžasné skutečnosti, které doufáte, že začnou léčit vaše tělo mnohem respektovaněji a pozorněji. Zde je deset zajímavých faktů o lidském těle, které vás nepochybně překvapí!

1. Máte šlach?

Může vás překvapit, ale 15% lidí nemá flexi šlachy na zápěstí. Chcete-li zjistit, zda jste jedním z těchto lidí na světě je 15%, stačí udělat jednu věc: dotknout palcem malíčku a pokusit se ohýbat zápěstí zpátky. Dva šlachy mohou vidět 85% lidí, kteří to dělají, ale někdy můžete vidět jen jednu. A kolik toho vidíš?

2. Vasovagální mdloba

To je další podivná věc u lidí, i když problematická. Někteří lidé nezmizí po močení. K tomu dochází, když močení stimuluje vagusový nerv a někdy způsobí náhlý pokles krevního tlaku. Není to vtip.

3. Reprodukční orgány a ledviny

Tyto dva orgány jsou velmi úzce propojeny. analyzujte například mužské tělo. Když člověk dostane silnou ranu do varlat, zažívá bolest v ledvinách. To je výsledek dvou společných orgánů. Tento vývoj pokračuje, dokud se (reprodukční orgány a ledviny) nedostanou do konečné fáze jejich vývoje.

4. Pokuste se pohybovat prstencem

Spusťte malý test: položte ruku na rovný povrch a pokuste se zvednout každý prst. Zvedněte prsty prsty prstem. Ale samozřejmě existují lidé, kteří si to udělat, ale přesto pohyb prstu, bude obecně omezena, protože ukazováček a malíček jsou nezávislé svaly, zatímco připojený kruhu a střední prsty jeden s jedním svalem.

5. Jedna ledvina nad jiným

Zde je další zajímavý fakt: levá ledvina v lidském těle je umístěna mírně vyšší než pravá. Proč se to děje? Důvodem je jeden - kvůli tlaku jater, který dělá na pravé ledviny. Věděli jste o tom něco?

6. Cukr v krvi

Pokud hladiny cukru v krvi byly stejné jako lžíce cukru rozpuštěného v krvi, mohli byste žít dva dny bez jídla a neměly by žádné vážné zdravotní problémy. Později, když se hladina cukru sníží, vaše tělo začne trpět procesem známým jako ketóza, když játra štěpí glykogen, aby kompenzovala nedostatečný cukr v krvi. To je poměrně nebezpečná situace, takže byste neměli experimentovat. Proto se nedoporučují potraviny s vysokým obsahem bílkovin, které neobsahují potraviny obsahující cukr.

7. Víte, že máte méně kostí než kojenci?

Je to pravda! Když se narodí malá osoba, má v těle asi

300 kostí . Nicméně, jak tělo roste, tyto kosti začnou růst a rozvíjet se společně a nakonec dospět k dospělému tam jsou 206 kosti.8. Pokuste se současně dýchat a spolknout. Můžete to udělat?

Zkoušeli jste to někdy? To samozřejmě není možné. Důvodem je zvláštnost evoluce: patra v ústech je umístěna tak, aby rozšířila hrdlo a zlepšila jazykovou schopnost osoby.

Tato vlastnost zvyšuje pravděpodobnost, že se můžete snadno protřepat, a proto má epiglottis ochrannou funkci: nedovoluje, aby jídlo vstoupilo do dýchacího traktu. To vše společně znemožňuje spolknout a současně dýchat.

9. Kolik protilátek produkuje vaše tělo v průměru každý den?

Tři gramy

A tyto tři gramy jsou opravdu velmi důležité pro vaše zdraví, protože chrání vaše tělo před působením škodlivých mikroorganismů. 10. Kolik atomů je obsaženo v lidském těle?

Ptal jste se někdy sami sebe? Samozřejmě, to není otázka, která by vám neumožnila celou noc spát, ale pokud alespoň jednou taková otázka spadla do vaší mysli, tak řešíme malý matematický problém. Pokud člověk váží 70 liber a zjistí, kolik atomů má ve svém těle, měli byste napsat číslo

7 s 27 nulami. Je těžké si to představit? Je to zvláštní, ale fakt!


Jak klíčit semínko citronu doma Zajímavá fakta

Jak klíčit semínko citronu doma Zajímavá fakta

Lemon je jedním z nejcennějších citrusů po celém světě, a to díky rozšířenému používání plodů v kuchyni, a to díky své léčivé vlastnosti. Jednou z největších přínosů citronů je, že jsou velmi snadné růst a jsou k dispozici všem. Pokud máte dostatek místa na zahradě, můžete ze semínek pěstovat citron.

(Zajímavosti)

Co nedělat, pokud trpíte hypertenze

Co nedělat, pokud trpíte hypertenze

Zajímavá fakta Dnes vysoký krevní tlak je velmi časté onemocnění, které může být způsobeno různými faktory (např, obezita, dědičnost, špatná strava, sedavý způsob života, a atd.). Vysoký tlak může způsobit mnoho zdravotních problémů, zejména těch, které se týkají kardiovaskulárních onemocnění. To je důvod, proč lidé s vysokým krevním tlakem by měli sledovat zdravý životní styl pro kontrolu pokroku problému a zabránit vzniku vážných zdravotních problémů.

(Zajímavosti)