Emocionální výhody jógy


Emocionální výhody jógy

Pravděpodobně jste již slyšeli o některých výhodách, které tato věk-stará praxe má pro tělo. To platí zejména o účincích na svaly, klouby a srdce. Nicméně o jejích psychologických výhodách moc nevíme.

Proto v tomto článku vám řekneme o emocionální výhody jógy.

Jóga a vaše emoce

Hlavní výhody jógy lze shrnout ve třech skupinách: tělo, duše a duch.

Bezpochyby, tento věk umění zlepšuje kvalitu života. Zahrnuje různé pózy, mantry, dýchací cvičení a meditaci.

Pro mnoho, jóga je způsob života. To je způsob, jak najít harmonii a vnitřní klid.

Zahrnuje pohled na vnitřní já, odděluje se od všeho, co vás obklopuje, a hledá osobní význam.

Je to proto, že spojuje dýchání s pohybem. Bezpochyby, tato praxe vás změní k lepšímu.

Jóga je používána jako preventivní, léčebná a rehabilitační praxe, protože má schopnost stimulovat různé tělesné funkce. Mezi nimi je průtok krve, okysličování buněk a transport energie.

Bezpochyby všechny tyto přínosy souvisejí se zlepšením duševního a emočního zdraví. Jóga je užitečná nejen pro vaše tělo, ale i pro vaši duši.

Výhody emoční jógy

Pokud hledáte aktivitu, která vám poskytne mnoho psychologických přínosů, zkuste jógu. Zde jsou hlavní emocionální výhody této krásné praxe:

1. Poskytuje mír a vyrovnanost

Život ve městech dnes mění lidi na nervózní, neklidné a otravné bytosti.

Když děláte jógu, dýchání vám pomůže uvolnit se. Uklidníte se a získejte příležitost podívat se na věci z jiného úhlu.

Vylepšujete své pocity. Kromě toho vidíte, co vás obklopuje. Pak se budete cítit klidněji kolem světa a životního prostředí.

Správně dýchání, vy se zbavíte pocitů hněvu, stresu a úzkosti. Nakonec zmírňuje všechny tyto pocity, které vám způsobují, že se cítíte špatně. Toto jsou pocity, které vám neumožňují žít v harmonii. 2. Redukuje stres

Slovo "stres", které každý dobře zná, vzniklo z našeho intenzivního rytmu života.

Rychle se pohybujeme. Pohybujeme sem a tam s pochmurným výrazem na obličeji. Tvrdíme s lidmi, o kterých ani nevíme. Neustále slyšíme hluk ...

A pak jdete do tříd jógy. Zdá se, že se svět zcela mění.

Cvičením této věkové metody,

snížíte hladinu kortizolu. Jedná se o hormon, který se týká stresu. Potřebujete regulovat energii ve stresových situacích. Nakonec, když máte vysoký stres, je

špatné pro zdraví. 3. Zvyšuje sebevědomí

Existuje jen málo lidí, kteří mohou říct ‚věřím v sebe‚nebo‘Věřím ve své schopnosti." Prostřednictvím jógy

můžete zlepšit své sebevědomí a poznat sebe sama, ne kritizovat. také můžete zbavit negativních myšlenek, které vás omezují a naplnit si hlavu s pozitivními myšlenkami, které vám umožní vyvíjet. Bezpochyby je to fantastický nástroj pro lepší přehlednost. Jóga také zvyšuje vaši vitalitu. Jóga dokonce posiluje víru v vlastní schopnosti a pomáhá při rozhodování. 4.

Zlepšuje kvalitu spánku Melatonin - hormon, který je zodpovědný za pravidelné cykly spánku a neurotransmiterů, jako je serotonin reguluje náladu a chuť k jídlu.

Oba se vyrovnají, když děláte jógu.

V důsledku toho můžete každou noc spát lépe. Pokud máte nespavost, noční můry nebo příliš těžké pro vás spát, není nic lepšího, než relaci jógy.

V noci spíte jako anděl. Ráno se cítíte zcela aktuální.

5. zvyšuje duševní schopnosti

Tato východní praxe zlepší rozhodování a jasné myšlení. Kromě toho zlepšuje koncentraci

majetek prostřednictvím držení těla a dýchání. Tato schopnost může být přeložena do jakékoliv aktuální situace v práci, při školení apod. To vám pomůže vyhnout se rozptýlení a zlepšit paměť. 6. Zlepšuje náladu

každodenní problémy, poukázky, dopravu, přesčasy ... Je to změní způsob, jakým vidíte svět.

Moderní nelítostný život tě změní v nešťastnou a nepříjemnou osobu. Nicméně, když cvičíte jógu, zvyšujete hladinu serotoninu. Pomáhá předcházet depresi, úzkosti a hněvu. Vypadá to jako jiné cvičení.

7. Zlepšuje vztahy s ostatními

užitečné pro vstup do rovnováhy své mysli a těla. Takže můžete dobře komunikovat s ostatními lidmi, zjistit, co chcete a být šťastní.

Na druhou stranu, pokud nechcete si to neodpustím, hledá pro všechny své chyby a porovnat se s ostatními, jediná věc, kterou získáte - je to smutek a frustrace.

jóga může pomoci lidem:

  • přestat přestat pít alkohol
  • zastavit jíst hodně k dosažení svých cílů
  • vypadat dobře v životě
  • být jisti
  • 8. Pomáhá předcházet neurodegenerativní onemocnění

jógu s meditací zvětšuje velikost struktur známé jako telomery. Když jsou malé, způsobují předčasné stárnutí, určité nemoci a předčasnou smrt.

15 minut denně můžete tyto struktury zvětšit. V důsledku toho můžete předejít degenerativním onemocněním, jako je Alzheimerova choroba.


5 Kroků k překonání nízké sebeúcty

5 Kroků k překonání nízké sebeúcty

Je důležité si uvědomit, že překonání nízké sebeúcty závisí na nás. Nedívejte se na názory ostatních. Když jsme byli malí, nikdo nás naučil jak stavět zdravé emocionální štěstí. Pokud máme štěstí, že máme příznivé rodinné prostředí, plné laskavosti, možná teď máme poměrně zdravé sebevědomí. A během zrání, tento křehký a zranitelný aspekt může způsobit mnoho vzestupů a poklesů kvůli zkušenostem, které získáváme.

(Užitečné návyky)

3 Cvičení pro posílení svalu rukou

3 Cvičení pro posílení svalu rukou

Silné řeky jsou potřeba dělat různé věci. Navíc vypadají skvěle! Síla rukou a nohou závisí na svalové hmotě, proto musí být neustále posílena. Svalová hmota však není jediným faktorem, pokud jde o posílení svalu rukou. Dalším důležitým faktorem je svalový tonus. Jaký je tón svalů? Svalový tón je také známý jako zbytkové svalové napětí.

(Užitečné návyky)