Emocionální nestabilita: proč každý den je jiný


Emocionální nestabilita: proč každý den je jiný

Emocionální nejistota pokrývá výkyvy a pády ve vaší mysli, které můžete trpět krátkou dobu.

Nejčastěji možná nevíte, odkud pocházejínáhlé součty nebo apatie.

Především je důležité objasnit toto: existuje mnoho různých typů emoční nestability.

Není pochyb o tom, že existuje nějaká vážná porucha osobnosti, během níž vzestupy a pády jsou chaotické a ničivé, mohou se vyvinout do komplexní neurózy, která vyžaduje odpovídající psychologickou léčbu.

V dnešním článku se však chceme soustředit na druhý konec spektra, na emoční nestabilitu, která je krátká a méně intenzivní, na něco, co jsme v životě někdy zažili.

Není to nutně klinický problém, ale existují chvíle, kdy se zdá, že tmavý oblak blokuje slunce a stíny se objevují více než kdy jindy. Může se cítit, jako by se něco ve vás změnilo a vy nevíte proč.

Zde je to, co můžete udělat.

Emocionální nestabilita: co to může způsobit

Existují lidé, kteří se vždy zdají nestabilní. Někdy všechno jde tak dobře, a někdy každý projekt, na kterém se účastní, se zhroutí v očích, protože se jejich myšlenky změnily.

Taková osobnost je často velmi kontroverzní. Je těžké jim důvěřovat a obtížně se s nimi vyrovnat. Navíc život s nimi může být jako jízda na amerických rollerských táckách. Je to všechno vzhůru a dolů.

Zveřejňování typů osobnosti a klinických problémů, zjistěte, proč můžete také problémy chvíli zkusit.

Nízká sebeúcta

Každý z nás přežil složité a nejednoznačné časy. Někdy vztahy, plné takových vzestupů a pádů, mohou vést k emocionální závislosti.

Je důležité vědět, že člověk, který je velmi blízký partnerovi, protože se cítí jako oběť, může mít nízké sebevědomí. To se děje velmi často a vede k emoční nestabilitě.

Přichází čas, kdy si říkáš, že miluješ svého partnera a další lidi ve svém životě, ale cítíš se zlost a zklamání, protože jsou prostě nespokojeni.

Skrytá deprese

Podle odborníků dnes mnoho lidí (zejména mužů) prochází depresí bez diagnózy.

Je pro ně mnohem těžší se otevírat a žádat o pomoc, tak tiše trpí problémy a temnotou.

Skryté deprese může projevit skrze příznaků: emoční labilita

  • špatná nálada apatie, únava

negativní myšlenky Každodenní stres

Není pochyb o tom, že je nejčastější příčinou emocionální nestabilitou. Externí tlak a jak se vypořádat se stresovými situacemi samozřejmě ovlivňují náladu.

někde se můžete vypořádat se všemi, aněkdy jste příliš komplikovaný. ○ Hormonální změny ○ Premenstruační syndrom zpravidla způsobuje některé emoční posuny. Je však třeba poznamenat, že tyto změny nálady

silně postihují pouze 10% žen.

Genetika Dnes máme mnohem víc informací o chémii mozku, které ukazují, že genetika

může hrát důležitou roli při vývoji tohoto problému.

Vědci zjistili změny v úrovni některých neurotransmiterů, včetně serotoninu, které se podílejí na regulaci vaší nálady a emocí. V těchto případech a kdykoli je vaše emocionální nestabilita tak silná, že ovlivňuje kvalitu života, je důležité získat správnou léčbu.

  • Jak se vypořádat s emocionální nestabilitou
  • Především pochopte


, že každý má dobré a špatné dny.

Navíc je normální, že v den se cítí malá porucha nálady, která brzy skončí. Lidé nefungují. Jsme emoční stvoření, která v závislosti na momentu reaguje jinak na podněty.Existují dny, kdy se budete cítit mnohem zoufalější, zranitelnější a jindy budete neočekávaně motivováni a schopni podniknout jakékoli podnikání.

Váš mozek se vždy bude snažit ochránit vás během těchto akutních situací, proto zkuste následující strategie:

Relax, blokujte negativní a pracujte ven. Vydejte se na túru, jděte na kole, barujte se, projděte se na pláži nebo v lese ...

promluvte s vámi. Postarejte se o své vlastní potřeby a poslouchejte své srdce.

  • Otevřete někoho, kdo vás chápe. Vysvětlete, jak se cítíte a přerušíte okamžik relaxace. Bude to pro vás jednodušší.


8 Tipů rodičů: jak zvýšit silnou ženu

8 Tipů rodičů: jak zvýšit silnou ženu

Emocionální vztah mezi otcem a dcerou je neuvěřitelně silný. Povaha vztahu mezi těmito dvěma lidmi je základem toho, co bude tetování dcera růst. Od narození dívky existuje neuvěřitelně silný vztah mezi ní a jejím otcem. Je těžké popsat otcovu lásku ke své dívce slovy nebo emocemi. Jako matka má otec důležitou roli při výchově dětí.

(Sex a vztahy)

Jsem žena, která nepotřebuje dokázat nic

Jsem žena, která nepotřebuje dokázat nic

Jsme si jisti, že jste se také stala touto statečnou a energickou ženou. Máte vnitřní klid, a teď nemusíte nikomu dokazovat nic. Teď víš, kdo jsi. Víte všechno, co stojí za to. Často se říká, že na tomto světě přicházejí dobří lidé, aby "žili" a "dali život ostatním". Dělají to bez ztráty své identity.

(Sex a vztahy)