Emocionální manipulace: Rozpoznání a vyhýbání se


Emocionální manipulace: Rozpoznání a vyhýbání se

Emoce jsou to, co nás činí lidskou; je to úžasné pocity, které se pohybují od přeplněného štěstí až po ničivý smutek. Jsme často zranitelnější, když jsme v lásce, a ve vztazích se nejčastěji setkáváme s emocionální manipulací.

Jak rozpoznat emocionální manipulaci?

Budete překvapeni, když zjistíte, že emoční manipulace není vždy snadno rozpoznatelná. Jak to může být?Mluvíme o komplexním a intenzivním rozměru lidské psychie, jinak známé jako láska. Mnoho lidí například zaměňuje lásku s majetkem. „Můj partner žárlí, protože on / ona mě miluje“ - to je bezesporu jedním z nejčastějších vět označujících dlouhodobé problémy. Pojďme trochu hlouběji do tématu.

1. K lásce není vlastnit

Existují páry, které rádi dělají všechno společně, chodí, tráví čas společně atd. To vše je velmi pozitivní a dokonce užitečné, ale ne, pokud důvodem pro tento pobyt je zachovat "kontrolu". Například tam jsou lidé, kteří nemohou tolerovat, když jejich partner jde ven z domu, má přátele nebo dokonce vlastní profesionální život.

Musíme být opatrní. Láska není kontrola nad jinou osobou nebo zákaz dělat něco.Někdy můžete slyšet následující větu: „Vy opravdu chcete jít do těchto šatů“, „Proč jít kamkoli s sebou svého přítele, jestli mě máte?“ „Pokud tak učiníte, budete mi ukázat, že opravdu nemám ty . Dávám vám všechno a vůbec mě nehodnotíte. "

2. Potřeba podporovat sebeúctu

Emocionální manipulace přímo ovlivňuje vaše sebevědomí. Ve vztazích dáváme všechno jiné osobě, milujeme ji více než cokoliv a děláme pro ni všechno. Všechno je dobré, ale musíme vědět, jak se chránit.

Pokud váš partner dát své vlastní potřeby výše vy a jednají sobecky, začnete trpět následky, a bude ještě hůř každý den. Mnoho z nás věří, že láska je výměna lásky a touhy, rovnováhu mezi tím, co dáváte a co získáte. Pokud si uvědomíme, že jsme vždy jen dávat, cítíme zdevastovaný a manipulace, ztrácí sebevědomí potřebné pro každodenní štěstí.

3. Postupná ztráta identity

Někdy se zamilujeme do někoho, kdo by se neměl zamilovat. Někdy je to láska, kterou nemůžeme ovládat, a jsme stále více vystaveni silným emocím.

Existují lidé, kteří nejsou dostatečně dospělí, aby udrželi zdravý vztah, a místo toho, aby se cítili šťastní a roste jako pár, postupně zničí vaši osobnost.

Neumožňují mít přátele, jejich zájmy vždy stojí na prvním místě a vaše zanedbávání. Oni ponížit říkáte, že jsou hloupé a nevědí, jak něco udělat ... že vás muž, na rozdíl od toho, který byl dříve: šťastná a plná snů.

Jak se vyhnout emocionální manipulaci

Chcete-li se vyhnout emocionální manipulaci, je nutné jasně definovat hranice vztahu. Jaký je váš limit? Když si uvědomíte, že už nejste šťastní. Je známo, že mnoho lidí neruší vztah, i když jsou nešťastní a vědí to. Jak to může být? V podstatě z těchto důvodů: ◊ Navzdory neštěstí

  • stále milují svého partnera . Zničení je vždy komplikovaný a bolestivý proces.Strach z osamělosti.
  • Oni mají strach:
  • oni se bojí, že jejich partner nebude přežít mezeru. Musíte být konzistentní a odvážní.

Měli byste se ptát sami sebe, jestli jste připraveni strávit celý svůj život s někým, kdo potlačuje a manipuluje s vámi ve svém vlastním zájmu, s někým, kdo vás nerespektuje. Možná nechcete zlomit vztah, i když víte, že vás otráví. Musíte pečlivě zvážit všechny výhody a nevýhody. Najděte podporu.

Podívejte se na pomoc a podporu od rodiny a přátel. V případě potřeby vám mohou dát sílu. Rozpad vztahů není nikdy snadný a vždy bolestný pro obě strany. Pamatujte však: všichni máme právo být šťastní. A ty jsi vždycky hoden těch nejlepších.

Zasloužíte si začít každý klid a plný snů. Garantujeme, že existuje osoba, která vás udělá šťastná a skutečně vás ocení.


Jak obnovit vztahy po zradě?

Jak obnovit vztahy po zradě?

Ano, můžete vrátit důvěru partnerovi po nevěře. Ale častěji, nevěra vede k rozvodu a může úplně zničit vztahy. Trápení - to není něco, co je třeba řešit s lehkostí. Tento čin, který ničí důvěru zrady, snižuje jeho sebeúcta a ubližuje emocím. Zdravé vztahy by měly začít se silným emocionálním spojením.

(Sex a vztahy)

Obvyklé příčiny vaginální suchosti

Obvyklé příčiny vaginální suchosti

ŽEny občas mají nepohodlí ve vagině, ale mnoho z nich neví o příčinách vaginální suchosti. Pokud dojde k poklesu estrogenu, příznaky se zhoršují kvůli suchu v této intimní oblasti. V medicíně je tento jev znám jako vaginální atrofie a způsobuje zánět v této oblasti. Ačkoli se tento nepohodlí může zdát nevýznamný, může změnit vaši každodenní činnost, váš sexuální život a v důsledku toho váš vztah s partnerem.

(Sex a vztahy)