Emocionální manipulace: Rozpoznání a vyhýbání se


Emocionální manipulace: Rozpoznání a vyhýbání se

Emoce jsou to, co nás činí lidskou; je to úžasné pocity, které se pohybují od přeplněného štěstí až po ničivý smutek. Jsme často zranitelnější, když jsme v lásce, a ve vztazích se nejčastěji setkáváme s emocionální manipulací.

Jak rozpoznat emocionální manipulaci?

Budete překvapeni, když zjistíte, že emoční manipulace není vždy snadno rozpoznatelná. Jak to může být?Mluvíme o komplexním a intenzivním rozměru lidské psychie, jinak známé jako láska. Mnoho lidí například zaměňuje lásku s majetkem. „Můj partner žárlí, protože on / ona mě miluje“ - to je bezesporu jedním z nejčastějších vět označujících dlouhodobé problémy. Pojďme trochu hlouběji do tématu.

1. K lásce není vlastnit

Existují páry, které rádi dělají všechno společně, chodí, tráví čas společně atd. To vše je velmi pozitivní a dokonce užitečné, ale ne, pokud důvodem pro tento pobyt je zachovat "kontrolu". Například tam jsou lidé, kteří nemohou tolerovat, když jejich partner jde ven z domu, má přátele nebo dokonce vlastní profesionální život.

Musíme být opatrní. Láska není kontrola nad jinou osobou nebo zákaz dělat něco.Někdy můžete slyšet následující větu: „Vy opravdu chcete jít do těchto šatů“, „Proč jít kamkoli s sebou svého přítele, jestli mě máte?“ „Pokud tak učiníte, budete mi ukázat, že opravdu nemám ty . Dávám vám všechno a vůbec mě nehodnotíte. "

2. Potřeba podporovat sebeúctu

Emocionální manipulace přímo ovlivňuje vaše sebevědomí. Ve vztazích dáváme všechno jiné osobě, milujeme ji více než cokoliv a děláme pro ni všechno. Všechno je dobré, ale musíme vědět, jak se chránit.

Pokud váš partner dát své vlastní potřeby výše vy a jednají sobecky, začnete trpět následky, a bude ještě hůř každý den. Mnoho z nás věří, že láska je výměna lásky a touhy, rovnováhu mezi tím, co dáváte a co získáte. Pokud si uvědomíme, že jsme vždy jen dávat, cítíme zdevastovaný a manipulace, ztrácí sebevědomí potřebné pro každodenní štěstí.

3. Postupná ztráta identity

Někdy se zamilujeme do někoho, kdo by se neměl zamilovat. Někdy je to láska, kterou nemůžeme ovládat, a jsme stále více vystaveni silným emocím.

Existují lidé, kteří nejsou dostatečně dospělí, aby udrželi zdravý vztah, a místo toho, aby se cítili šťastní a roste jako pár, postupně zničí vaši osobnost.

Neumožňují mít přátele, jejich zájmy vždy stojí na prvním místě a vaše zanedbávání. Oni ponížit říkáte, že jsou hloupé a nevědí, jak něco udělat ... že vás muž, na rozdíl od toho, který byl dříve: šťastná a plná snů.

Jak se vyhnout emocionální manipulaci

Chcete-li se vyhnout emocionální manipulaci, je nutné jasně definovat hranice vztahu. Jaký je váš limit? Když si uvědomíte, že už nejste šťastní. Je známo, že mnoho lidí neruší vztah, i když jsou nešťastní a vědí to. Jak to může být? V podstatě z těchto důvodů: ◊ Navzdory neštěstí

  • stále milují svého partnera . Zničení je vždy komplikovaný a bolestivý proces.Strach z osamělosti.
  • Oni mají strach:
  • oni se bojí, že jejich partner nebude přežít mezeru. Musíte být konzistentní a odvážní.

Měli byste se ptát sami sebe, jestli jste připraveni strávit celý svůj život s někým, kdo potlačuje a manipuluje s vámi ve svém vlastním zájmu, s někým, kdo vás nerespektuje. Možná nechcete zlomit vztah, i když víte, že vás otráví. Musíte pečlivě zvážit všechny výhody a nevýhody. Najděte podporu.

Podívejte se na pomoc a podporu od rodiny a přátel. V případě potřeby vám mohou dát sílu. Rozpad vztahů není nikdy snadný a vždy bolestný pro obě strany. Pamatujte však: všichni máme právo být šťastní. A ty jsi vždycky hoden těch nejlepších.

Zasloužíte si začít každý klid a plný snů. Garantujeme, že existuje osoba, která vás udělá šťastná a skutečně vás ocení.


5 Známky, že jste toxická osoba

5 Známky, že jste toxická osoba

Již jsme napsali hodně o typech toxických lidí, které mohou být ve vašem životě. Ale co když je toxická osoba vaše? Co když jste člověk, který se sám otravuje a způsobuje ztrátu? V jiném člověku je vždy snazší vidět chyby, ale možná vás vaše vztahy nebo jiní lidé ubližují, protože jste to nechali. Možná, že vaše kroky a rozhodnutí, která přijmete, jsou negativnější, než si myslíte.

(Sex a vztahy)

Zmatené vztahy vás mohou zničit

Zmatené vztahy vás mohou zničit

Máte do kómatu? Mluvíme o těch, kteří jsou v tebe uvíznutí, ve kterých se nehýbeš ani zpět ani ven. Je to vztah, který vás ničí jak uvnitř, tak i venku. Tento druh komunikace je destruktivní, protože vás táhne do stavu, ve kterém se budete cítit nemůžete přesunout, pokud vše ve svém životě se zastaví na počkání za něco, co se nikdy nestane.

(Sex a vztahy)