Odborníci asi 9 způsobů, jak zabránit rakovině


Odborníci asi 9 způsobů, jak zabránit rakovině

zajímavá fakta si může myslet, že neexistuje žádný způsob, jak zabránit vzniku rakoviny. Všichni jsme slyšeli nebo věděli historii blízké osoby, která se i přes zdravý životní styl stala obětí této nemoci.

Mezinárodní agentura pro výzkum rakoviny (IARC) přenese některé strategie, které mohou pomoci zabránit vzniku 50% případů rakoviny. Vje nesmírné zapomenout na tyto metody.

Například podleEvropský kodex proti rakovině, zatímco rakovina žaludku byla nejčastějším typem rakoviny před několika desítkami let, nyní je naysmertelnishym rakoviny plic u mužů i žen.

Bezpochyby je to přímý důsledek škodlivých životních návyků, které zvyšují riziko onemocnění. To je důvod, proč nikdy není nadbytečné pamatovat si některé užitečné tipy pro životní styl. Někdy mohou velmi malé změny přinést skvělé výsledky.

1. Chcete-li se vyhnout rakovině, nekuřte

Pokud chcete snížit riziko vzniku rakoviny, musíte se nejprve vyhnout tabákové výrobě. A zde máme na mysli nejen pravidelnou konzumaci nikotinu, ale také pasivní kouření.

Jak jsme již zmínili v tomto článku, rakovina plic je dnes jedním z nejčastějších typů rakoviny a trvá mnoho životů.

  • není jednoduše přejít na cigarety s nízkým obsahem dehtu nebo elektronické, s výhodou úplně zastavit vdechování par a jiných toxických látek.
  • Viz také: „

5 nejběžnější typy rakoviny u žen2. udržovat zdravé tělesné hmotnosti

Podle National Cancer Institute, obezita zvyšuje riziko vzniku rakoviny endometria, slinivky, štítné žlázy a kolorektálního karcinomu. Příliš mnoho tuku v těle například zvyšuje produkci estrogenu u žen. Může způsobit různé mutace, při kterých se normální buňky stávají karcinogenními.

  • Vždy vyhledávejte radu od lékaře nebo dietetika, abyste si vybrali zdravou výživu. Stojí za to!
  • 3. Vyhněte se sedavý životní

K vedou sedavý způsob života, a ne jít ven a chodit jednou týdně. Tělo potřebuje každodenní činnost a cvičení ke zlepšení krevního oběhu, množství kyslíku a pomoci tělu pracovat v optimálním režimu.

Nemusíte se úplně vyčerpat. Ve většině případů mohou být jednoduché lekce, například rychlá půlhodinová procházka denně, přesně to, co potřebujete.

Vždy jděte na procházky do parku nebo do zeleně, kde je vzduch čistý.

4. Řekněte "ano" zdravé stravě

Lidé potřebují vědět více o tom, co je zdravá strava synonymem dobrého zdraví a dlouhověkosti.

Jezte čerstvé potraviny, které jsou organické (pokud je to možné).

  • Nezapomeňte pít šest až osm sklenic vody denně.
  • Zvýšit konzumaci vlákniny a vitamínu C. Také přečíst o

7 tajemství dlouhověkosti 5. nejezte a nepijte alkohol as

Stejně jako cokoliv jiného v životě, je důležité vyvážit a dělat všechno s mírou. Přebytek bude mít důsledky. Totéž platí pro alkohol.

Zde je to, co musíte udělat, abyste předešli rakovině: buď vůbec nepijte alkohol ani nepijte jen jednu sklenku červeného vína denně. (Pomůže to chránit srdce).

  • 6. Chraňte se před účinky UV paprsků

Jedním z důležitých způsobů prevence rakoviny je správná ochrana proti UV záření.

Sunlight je nezbytný pro tělo a pomáhá lidem získat a syntetizovat vitamin D. Nicméně byste se měli vyvarovat vystavení slunci v polovině dne a opatrný o délce pobytu v paprscích.

  • 7. Snažte se nepracovat s kontaminanty a toxickými látkami

Člověk nemůže vždy řídit prostředí, ve kterém se nachází, zejména na pracovišti. Je však důležité dbát na bezpečnostní opatření.

Pokud pracujete v továrně, kde máte přístup k chemikáliím, nezapomeňte přijmout vhodná ochranná opatření a pravidelně kontrolovat své zdraví. To je důležité a může zabránit rakovině a dalším nebezpečným onemocněním.

8. Radonové nebezpečí

Ačkoli o tom nemůžete vědět, radon je neviditelný nepřítel, který se nachází ve většině měst, polí a lesů. Je schopen způsobit pomalou smrt.

Radon je radioaktivní prvek, který přirozeně vyzařuje zemskou kůrou.

Můžete vždy vidět místo

Agentura pro ochranu životního prostředídozvědět se více o tom, jak rozpoznat tuto sloučeninu a zabránit jejímu dopadu. 9. Význam očkování

Trochu stejně jednoduché jako očkování dětí z hepatitidy B a mladé dívky z lidského papilomaviru může zabránit rozvoji mnoha rakovin.

Je také důležité vzít tyto tipy v úvahu:

Ženy by měly pravidelně chodit na gynekologa a zkontrolovat

  • rakovinu prsu .Ženy i muži by měli podstoupit profylaktické testy k odhalení rakoviny plic a kolorektálního karcinomu v raném životě.
  • Je důležité si vybrat zdravotnické zařízení, kde můžete provést takové rané testy.


Hidden deprese, pocit viny konstantní

Hidden deprese, pocit viny konstantní

Zajímavá fakta Pokud máte stálý pocit viny za to, co jste vlastně dělat a nebude odpovědný, to by mohlo signalizovat problém. Je důležité jej co nejdříve vyřešit, aby se situace nezhoršila. Někdy se uvnitř každého člověka najednou objevuje malý hlas, který překonává její vinný . Říká, že všechny naše činy jsou špatné a nestojí za to úsilí a bez ohledu na to, jak moc se snažíme, nic z toho nebude.

(Zajímavosti)

4 Užitečné způsoby, jak používat avokádo

4 Užitečné způsoby, jak používat avokádo

My všichni milujeme avokádo! Na našich stránkách jsme opakovaně mluvili o užitečných vlastnostech tohoto produktu. Avokádo obsahuje velké množství vitamínů a mononenasycené mastné kyseliny, zlepšení funkce srdce a snížení hladiny cholesterolu v těle. Avokádo se často nazývá "zelený olej", protože tento produkt obsahuje hodně užitečných tuků.

(Zajímavosti)