ÚžAsné výhody chia semen, které byste měli vědět


ÚžAsné výhody chia semen, které byste měli vědět

Chia semena jsou známa svou malou velikostí a lehkou oříškovou chutí. Pomáhá jej snadno kombinovat s jinými produkty. Takže jeho snadno přidat do stravy.

Po desetiletí byl oceněn vysokým počtem základních živin. Mezi nimi omega-3 mastné kyseliny, vlákniny a bílkoviny.

Současně má silné antioxidanty a nezbytné minerály. Výhody semen Chia působí proti negativním účinkům volných radikálů.

Ve skutečnosti je to energetická složka, která podporuje zlepšení tělesného a duševního stavu. Udržuje tělo aktivní po celý den.

Navíc je velmi výživná a pomáhá vám zůstat fit. Je ideální pro lidi, kteří se snaží zhubnout.

Jelikož víme, že mnoho lidí ještě toto semeno neskúšelo, chceme vám dát 9 důvodů, proč pravidelně využívat semena Chia.

1. Pomáhá budovat svalovou hmotu

Chia semena obsahuje vysoce kvalitní bílkoviny. Když jej přidáte do své stravy, pomáhá při vytváření svalové hmoty. Pravidelná konzumace pomůže vytvořit a posílit svalovou hmotu vašeho těla. To platí zejména v případě sportu.

Díky vláknům a minerálním látkám

zvyšuje proces regenerace v tkáních. Snižuje také svalové napětí. 2. Pomáhá uklidnění bolesti kloubů

vysoký obsah omega-3 mastných kyselin a antioxidantů, to

semena jsou vynikající doplněk k léčbě bolesti kloubů. Tyto sloučeniny mají silný protizánětlivý účinek na tělo. V kombinaci s jinými dobrými zvyky pomáhá zmírnit tuto bolest.

3. Pomáhá zlepšit trávení

Kromě toho vlákniny v semenách Chia jsou užitečné pro zlepšení trávicích procesů. To platí zejména u lidí, kteří trpí syndromem pálení a dráždivého střeva.

Jeho spotřeba přispívá k regeneraci bakteriální flóry v tlustém střevě. V důsledku toho bojuje proti zánětu a podporuje odstranění škodlivých toxinů.

4. Posiluje kosti

Nezbytné minerály, které pasou na chia semena pomáhají posilovat vaše kosti. To znamená, že může pomoci předejít předčasné ztrátě kostní hmoty.

Dvě polévkové lžíce tohoto semena poskytují

až 18% denního doporučeného množství vápníku. Rovněž antioxidanty minimalizují škodu způsobenou volnými radikály. Z tohoto důvodu zabraňuje zhoršení stavu stárnutí.

5. Pomáhá zhubnout

Přidání chia semen do stravy vám pomůže získat zajímavé výhody. To platí zejména v případě ztráty hmotnosti.

To je způsobeno značným množstvím vlákniny a antioxidantů v tomto semene. To

nadále pociťuje pocit sýtosti a zvyšuje množství spálené energie. 6. Zabraňuje předčasnému stárnutí

Výhody semen Chia jsou kvůli obsahu živin. Jsou užitečné pro minimalizaci negativních účinků poškození oxidativních buněk.

Obsah omega-3 a vitaminu E snižuje riziko předčasného stárnutí jak uvnitř, tak v kůži. Zároveň poskytuje nejlepší ochranu proti poškození způsobenému UV zářením slunce. 7. Výhody Chia semena vám energie

proteiny a zdravé tuky v semeni užitečné dát tělu energii, a to zejména při provádění velmi složitých fyzikálních úloh.

Kromě hlavních minerálů tyto živiny

optimalizují spotřebu energie v těle.

Také zvyšují vaši duševní a fyzickou energii. 8. Pomáhá vyhnout se dehydratace Toto semeno je schopné absorbovat vodu, která je 10-12krát větší než objem. Díky tomu dokonale zabraňuje dehydrataci buněk.

Na druhou stranu, vzhledem k obsahu draslíku a hořčíku zvyšuje hladinu elektrolytů vašeho těla. Mají tendenci se stát nevyrovnanými, když ztratíte hodně tekutiny.

9. Chrání zdraví srdce

Omega-3 mastné kyseliny v semenách Chia

jsou užitečné pro ochranu kardiovaskulárního zdraví.

Tyto typy zdravých tuků mají velmi pozitivní účinek na tělo. Řídí vysokou hladinu cholesterolu a triglyceridů. Proto zabraňují prevenci takového onemocnění, jako je ateroskleróza. Jsou také užitečné pro kontrolu krevního tlaku a krevního oběhu, takže se o vaše srdce postará.

Jak můžete vidět, přínosy semen Chia zlepšují zdraví vašeho těla. Najděte ji dnes a vychutnejte si své oblíbené pokrmy!


7 Produktů potřebné stravy pro řízení hladiny cholesterolu znamená

7 Produktů potřebné stravy pro řízení hladiny cholesterolu znamená

Přírodní cholesterolu - látky, která (v určitém množství), je nutné pro optimální funkci těla. Přestože cholesterolu je příčinou mnoha chorob, minimální dávka látky podílející se na sekreci některých hormonů a tvorbu některých struktur v těle. stabilní játra produkuje cholesterolu. Nicméně, její hladina může stoupnout v důsledku spotřeby některých potravin, které obsahují cholesterol v jejich složení.

(Lidových opravné)

5 Domácí masky pro pružnost pokožky

5 Domácí masky pro pružnost pokožky

Elasticita a zdraví tváří často závisí na určitých návycích, genetice a správné stravě. Ve skutečnosti je někdy nemožné nic udělat, aby se čas vrátil zpět, ale existují domácí masky , které minimalizují otoky, poškození a stárnutí pokožky. V tomto článku uvádíme tři recepty pro domácí masky pro pružnost pokožky.

(Lidových opravné)