Přátelé pomáhají nosit naše břemeno a dělat nás šťastnější


Přátelé pomáhají nosit naše břemeno a dělat nás šťastnější

Přátelé mohou zmírnit bolest. Bezpochyby se stanou našimi strážními anděly. Nejen fyzicky, ale i psychologicky. To je důvod, proč se často říká, že přátelé jsou přirozeným úlevem od bolesti a nevýhod.

Negativní dopad osamělost a nedostatek morální podpory potvrzuje věda. Tyto faktory mohou mít vliv na lidi, kteří jsou méně škodliví než tabák, zvýšený cholesterol, obezita nebo nedostatek pohybu.

Je velmi užitečné udržovat přátelství. Zajišťujeme emoční přitažlivost, pocit potřebnosti a další emoce, které podporují emoční spojení.

tvoří základ pro budování a rozmnožování štěstí. Současně může přátelství pomoci napůl bolesti.

Dlouhodobé emocionální propojení je pevným základem

Docela často se omlouváme tím, že se ujistíme, že je lepší být sami. Myslíme si, že je lepší, abychom se od sebe vzdálili od ostatních. Obvykle je ospravedlňujeme strachem z bolesti, selhání a uškrcení. Nicméně nás to nepochybně odtrhne zevnitř.

Existuje však několik zdrojů štěstí, které zlepšují lidské blaho. Jeden z nich například - mají lidi, kterým důvěřujete. Když budou, budeme psychologicky silnější.

Pokud máte rameno, kde můžete plakat v těžkých časech, zmírní to dopad, když bude všechno špatné. Stres může nastat v řadě situací. Nejčastěji se to děje kvůli rozvodu nebo ztrátě toho, kterého milujeme.

I přítomnost přátel v životě nám pomáhá bojovat a snižuje negativní účinky těžkých období.

Proto hraje důležitou roli čas strávený s přáteli a kvalita vašeho vztahu. Jejich slova mohou uklidnit naše srdce. Zvláště v případech, kdy se ocitneme v zajetí trpí.

psycholog a výzkumník James Pennebeyker - je jednou z nejvýznamnějších postav ve studiu lidských vztahů. A to vše kvůli jeho práci na hodnocení a definici něčeho velmi důležitého: on tvrdí, že setkání s přáteli posiluje lidské zdraví.

Přátelé - to je přirozený morfin

Nepodporujeme jen udržet přátelství. Nedávno v Oxfordská univerzita provedla výzkum týkající se tohoto tématu.

V dotazníku se vědci ze 101 dospělých mladých lidí dotazovali na počet a kvalitu svých vztahů . Rovněž se dotazovali na osobní charakter účastníků.Poté každá osoba prošla zkouškou, během níž byla po dlouhou dobu požádána o to, aby seděla v jisté nepříjemné pozici. To bylo provedeno, aby účastník začal cítit křeče, nepohodlí a bolest.

Vědci přinesli velmi zajímavé výsledky studie.

Ti s více přáteli mohou lépe tolerovat bolest. Pokud se podíváte na data jiných

neurologických studií, výsledky budou stejné všude.Lidé jsou sociální zvířata. Řada způsobů, jak lidé zjistili, že náš mozek byl společensky naprogramován. Máme samostatný nervový-chemický systém, který je zodpovědný za mezilidské vztahy. Endogenní opiátový systém, jehož práce je založena na beta-endorfinách.

Víte, co máte rádi, je prostě skvělý

Zde je výňatek z knihy

Paul Oester "Měsíční palác" ("Měsíční palác"). Tyto několik věty ukazují, jak důležité je vědět, že se jako ."Pak jsem si moc neuvědomil. Ale teď, když jsem věděl, že vím, nemůžu se vrátit za starých časů, aniž bych cítil nostalgii svých přátel.

Vyskočil jsem z útesu a když jsem se téměř zřítil do země, stalo se něco mimořádného: uvědomil jsem si, že jsou lidé, kteří mě milují. Pochopení toho, co milujete, mění vše.

Nečiní skok méně hrozný, ale dává nový pohled na význam tohoto strachu. Skočil jsem ze samého okraje, a pak už na poslední chvíli, už na podzim, něco mě chytil. A já jim říkám něco "lásky".

To je jediná věc, která nedokáže nechat člověka havarovat na zemi. To je jediná věc, která je dostatečně silná, aby překonala sílu gravitace. "

Úžasný smysl

emočního bezpečnostního lana, který nás chrání nelze srovnávat s ničím. Poznání toho, co milujeme, vyvolává naději. Také aktualizuje lidi a činí je silnějšími.Proto vám doporučujeme zachovat přátelství. Naplňuje svět kouzlem a dělá z něj to nejlepší místo pro život.

Zdroje:

Auster, P. (1989) Měsíční palác, strana 50

Goleman, D. (2001).

Inteligencia emocional.Redakční Kairos. BarcelonaInagaki, T. K. a kol. (2015) "Blokování opiátů zmírňuje fyzické teplo vyvolané pocity sociálního spojení."

Emoce; 15: 494-500.Johnson, K. & Dunbar, R. (2016) "Tolerance bolesti předpovídá velikost lidské sociální sítě."

Vědecké zprávy; 6: 25267.


Jóga léčí depresi

Jóga léčí depresi

Má vaše nálada byla v poslední době zkažena? Zapadli jste do deprese? Deprese je jedním z nejhorších problémů naší doby. Jedná se o onemocnění, které vyžaduje velké úsilí k boji. Problém nastává, když chcete bojovat, ale nestačí k boji. Ve skutečnosti je to symptom deprese: nedostatek vůle a touha dělat věci.

(Zajímavosti)

7 Závažných důvodů, proč jíst vejce

7 Závažných důvodů, proč jíst vejce

Existuje mnoho důvodů k jídlu vejce. Vajíčka se konzumují po celém světě. Jsou tak výživné, že jsou klasifikovány jako takzvané "super produkty". Ačkoli po desetiletí měli špatnou pověst kvůli cholesterolu, jsou ve skutečnosti nepostradatelnou součástí jakékoliv stravy. Obsahují malé množství tuku, ale vzhledem k vysokému obsahu bílkovin a vitamínů a minerálů si zaslouží místo ve vaší stravě.

(Zajímavosti)